Bluzka w paski
Pexels.com

Ubrania w paski, w tym również bluzki są ponadczasowe. Nigdy nie staną się niemodne, ani brzydkie. Każdego sezonu można spotkać projektanta, który wypuści jakąś kolekcję, która będzie miała elementy w paski. Co ten print w sobie ma? Wiele kobiet myśli, że skoro nie ma figury modelki, to może zapomnieć o ubraniach w paski. To nieprawda. Trzeba tylko znać kilka zasad dotyczących noszenia bluzek w paski i będziesz w nich wyglądała zjawiskowo niezależnie od rozmiaru. Ubrania w paski należy odpowiednio łączyć z innymi elementami garderoby. Bez obaw, nauczymy Cię tego!

Czy pionowe paski wyszczuplają?

Zapamiętaj sobie to zdanie raz na zawsze. Pionowe paski wyszczuplają, a poziome poszerzają. Koniec filozofii. Gdy chcesz za pomocą ubrań dodać sobie trochę wzrostu, to wystarczy, że założyć bluzkę w paski albo sukienkę w ten wzór. Dzięki temu optycznie wydłużysz nogi. Najbardziej bezpieczne są czarno-białe albo granatowo-białe paski. Wystarczy, że do spodni w paski założysz gładką, jednokolorową górę, której kolor będzie spójny, z którymś ze spodni. Natomiast jeżeli chcesz wyszczuplić górne partie sylwetki, ponieważ masz za szeroki biust albo ramiona, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie koszula albo bluzka w pionowe paski. Wtedy wystarczy, że na dół założysz jednolite spodnie o prostym kroju, spodnie jeansowe albo prostą, ołówkową spódnicę. Dzięki takiemu zestawieniu Twoja sylwetka nagle stanie się wyjątkowo proporcjonalna. Dobrze jest również zwrócić uwagę na szerokość pasków na bluzce lub innej części garderoby. Duże pasu bardzo przyciągają wzrok i bezlitośnie podkreślają wszystkie niedoskonałości sylwetki. Uważaj również na zbyt drobne i gęste paseczki. Jeżeli jesteś kobietą puszystą, to nie będą one wyglądały na Tobie korzystnie. Najlepsze dla Ciebie będą paski o średniej grubości. Na szczęście bluzek w tego typu print jest w sklepach najwięcej.

Bluzka w paski
Pexels.com

Czy poziome paski poszerzają?

Niestety tak. Jeżeli jesteś szczupła i chcesz wyglądać na bardziej krągłą i kobiecą, to poziome paski na bluzce są wprost dla Ciebie stworzone. Możesz nosić nie tylko bluzki w paski, ale również spódnice z tym motywem, które bardzo ładnie zaokrąglą biodra. Natomiast musisz mieć świadomość, że bluzka w paski, jak żadne inne ubranie poszerzy talię. Jeżeli chcesz mieć optycznie większy biust, to wybierz bluzkę w paski z okrągłym dekoltem. Jeżeli jesteś naprawdę bardzo chuda, to poza bluzkami w paski polecamy Ci sukienki z tym motywem.

Bluzka w paski
Pexels.com

A czym bluzki w paski oraz inne ubrania są w stanie wyszczuplić Twoją sylwetkę?

Tak, ale trzeba pamiętać o kilku stylizacyjnych sztuczkach. Jeżeli do bluzki w poziome paski założysz jednolitą, ciemną marynarkę, to będziesz wyglądała na wyższą i szczuplejszą. Gwarantujemy! Dobrym pomysłem na ukrycie mankamentów figury jest wybieranie bluzek w niezbyt drobne paski. Wtedy wzrok koncentruje się na nich, a nie na tym, jaką masz sylwetkę.

Kto powinien nosić bluzki w skośne paski?

Pewnie ucieszy Cię informacja, że tego rodzaju paski są odpowiednie dosłownie do wszystkich sylwetek. Gdy właściwie dobierzesz ich wielkość i kolor, to będą one miały właściwości wyszczuplające. Skośne paski są dobre do podkreślenia wybranych części sylwetki, na przykład biustu albo nóg.

Z czym łączyć bluzkę w paski i inne ubrania z tym motywem?

Najlepsze i najbezpieczniejsze jest łączenie ubrań w paski z jednokolorowymi częściami garderoby. Nie można łączyć pionowych pasków z poziomymi. Na przykład gdy założysz spódnicę w poziome paski i połączysz ją w bluzką w paski pionowe, to nie będzie to wyglądało dobrze. Oglądająca Cię osoba będzie miała wrażenie, że zaraz dostanie oczopląsu. Twoja sylwetka będzie wyglądała na poprzecinaną w różnych miejscach oraz zdeformowaną. Paski są świetne, ale co za dużo to zdecydowanie niezdrowo. Natomiast możesz sobie pozwolić na połączenie bluzki w paski z innym wzorzystym ubraniem. Musisz mieć jednak trochę wyczucia i chociaż w podstawowym stopniu znać się na modzie. Takie zestawienie będzie najlepszym wyborem na co dzień. Na eleganckie wyjścia lepsze będą bardziej stonowane ubrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here