Nowoczesny salon
pixabay.com

Styl nowoczesny we wnętrzach charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i minimalizmem. Podobnie jak styl skandynawski. To, jak w ostateczności będzie wyglądał Twój salon, zależy w dużym stopniu od tego, jaką powierzchnią dysponujesz i od Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj o tym, że chociaż salon musi być reprezentacyjny, to przede wszystkim powinno to być miejsce odpowiednie do relaksu i odpoczynku. Przecież to w salonie spędzasz większość wolnego czasu, w szczególności zimą. Jakie cechy powinien mieć modernistyczny salon? Jakie powinieneś wybrać meble do nowoczesnego salonu?

Pomyśl o zaaranżowaniu przestrzeni

Jeżeli masz dużo wolnej przestrzeni w salonie, to nie ma co ukrywać, że jesteś na wygranej pozycji. Bardzo łatwo będzie Ci stworzyć nowoczesny salon, który będzie idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Nowoczesny salon, który będzie minimalistyczny, przestronny i jasny jest w zasięgu Twoich możliwości. Meble w nowoczesnym salonie, takie jak na przykład komoda lub różnego rodzaju dodatki powinny być ograniczone do absolutnego minimum. Bardzo ważne jest dobre zagospodarowanie przestrzeni, ponieważ tylko wtedy salonie nie będzie wydawał się zbyt pusty, ani przytłoczony zbyt dużą ilością mebli.

Nowoczesny salon
pixabay.com

Jakie kolory wybrać do nowoczesnego salonu?

W nowoczesnym salonie dobrze się sprawdzi biel, która jest bardzo elegancka i optycznie powiększa przestrzeń. Pod tym względem jest po prostu niezawodna. Nowoczesny pomieszczenie może bardzo mocno nawiązywać kolorystycznie do salonu w stylu skandynawskim. Wynika to z faktu, że powinny w nim dominować takie kolory jak właśnie biel, różne odcienie szarości oraz beże. Jednak nowoczesny styl ma to do siebie, że możesz sobie pozwolić na dodatki w ciemnych kolorach, na przykład granatowe lub brązowe. Możesz też zdecydować się na bardziej intensywne i żywe kolory w dekoracjach, ale nie radzimy tutaj przesadzać. Nowoczesny salon powinien być stonowany. Tylko wtedy będzie elegancki, a przecież na tym Ci zależy.

Jakie meble pasują do nowoczesnego salonu?

Nowoczesność to prostota. Sprawdzą się tutaj meble o regularnych kształtach, które nie mają praktycznie żadnych zdobień. Ważna jest bardzo wysoka jakość materiałów oraz prostota kolorystyczna. Salon jest pomieszczeniem użytkowym. Ma służyć do odpoczynku. Dlatego przy jego aranżowaniu kieruj się przede wszystkim własnymi potrzebami i własnym gustem. Nasze rady możesz potraktować bardzo luźno i wykorzystać tylko te, które są zgodne z Twoimi poglądami. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, żebyś w nowoczesnym salonie zrezygnował z ogromnego, skórzanego narożnika, który jest zwyczajnie niewygodny na rzecz komfortowego fotela, w którym każdego wieczoru oddasz się lekturze. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mieć w salonie nowoczesną kanapę, to przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy jest ona odpowiednio wygodna. Nie ma nic gorszego niż oglądanie filmów, czy seriali na twardej kanapie. Wtedy naprawdę trudno jest się koncentrować na fabule. Dobrze jest dodać do takiej kanapy odpowiednie meble. Polecamy na przykład stolik w stylu skandynawskim oraz regał na książki. W nowoczesnym pomieszczeniu króluje umiar, więc mebli nie powinno być zbyt dużo.

Nowoczesny salon
pixabay.com

Jakie oświetlenie będzie najlepsze do salonu?

Odpowiednie oświetlenie w salonie jest niezwykle istotne. Nowoczesny salon daje bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o lampy. Możesz wybrać na przykład taśmy ledowe oraz oświetlenie punktowe. Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne rozwiązania, to polecamy Ci lampy naścienne lub sufitowe. W nowoczesnym salonie możesz sobie pozwolić na lampy o wyjątkowo oryginalnych kształtach. Takie, które siłą rzeczy wybijają się na pierwszy plan. Pozwolą one w bardzo dużym stopniu ożywić pomieszczenie. Jednak jeżeli kupujesz lampę o ciekawej formie to pamiętaj o tym, że wystarczy jedna. Dobrym uzupełnieniem lamp będą lustra, które są najlepszym dodatkiem w nowoczesnym salonie. Nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale również będą pięknie podkreślały niecodzienne oświetlenie. Lustra możesz powiesić na ścianie albo gdy jest duże po prostu je o nią oprzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here