Cztery pomysły na aranżację łazienki

Łazienka stanowi jedno z najważniejszych miejsc w całym domu i ma za zadanie zapewniać nam pełen komfort i prywatność. Dawniej pełniła ona funkcje wyłącznie sanitarne, jednak dziś świadomość ludzka wzrasta i każdemu marzy się, aby była ona duża i przestronna. Sprawia to przede wszystkim, że miejsce to, staje się źródłem wypoczynku i relaksu. Z tego też powodu przywiązujemy większą uwagę do jej wyglądu i coraz częściej przeglądamy ciekawe aranżacje, wzorując się na nich podczas remontu. Zobacz cztery pomysły na aranżację twojej łazienki.

Duże okno w łazience

W przeszłości okno w łazience było rzadkością. Podyktowane było to głównie przez to, że miało być to miejsce komfortowe i dyskretne. Raczej nikt z nas nie chciałby być podglądany np. podczas brania kąpieli. Obecnie jednak stały się czymś pożądanym, gdyż mają zapewniać naturalne światło oraz dostęp do świeżego powietrza.

Należy jednak odpowiednio dopasować okno zarówno do układu pomieszczenia, jak i zastosowanej przez nas kompozycji. W ostatnim czasie hitem stały się ozdobne okna do łazienki oraz naklejki, które w szczególności sprawdzają się na oknach usytuowanych na parterze i stanowią świetną alternatywę dla zasłon, rolet i firanek. Nie chodzi tutaj jedynie o walory estetyczne, ale również o funkcjonalność, gdyż stosowane dotychczas metody nie tylko blokowały dostęp światła, ale utrzymywały także wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Łazienka w drewnie

Jeszcze do niedawna uważano, że drewno w łazience nie jest najlepszym pomysłem, gdyż jest to miejsce bardzo wilgotne. Obecnie jednak nowoczesne łazienki opierają się głównie na tym surowcu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego gatunku drewna oraz preparatów zabezpieczających. 

Na popularność drewna wpływa przede wszystkim fakt, że jest ono nam szczególnie bliskie, ociepla wnętrze, a jednocześnie można z niego wydobyć różnorodne kształty i kolory. Co więcej, jest ono uniwersalne, przez co pasuje do większości pomieszczeń.

Wiele osób jednak nadal boi się o wytrzymałość drewna w tych szczególnie trudnych warunkach, dlatego wolą postawić na płytki. Właśnie dla nich powstały specjalne kafle imitujące ten surowiec, a jednocześnie wykazujące niebywałą odporność na wilgoć.

Postaw na kontrast

Dobrym pomysłem może okazać się również, połączenie czerni i bieli. Jest to rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody, dlatego stawia na nie wiele osób. Aranżacja ta sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu, a jednocześnie pozwala na zastosowanie dodatków różnego koloru. Obie barwy stanowią niesamowity kontrast, a jednocześnie znakomicie się uzupełniają. Dzięki temu połączeniu zapewnisz sobie modne, a zarazem klasyczne wnętrze.

Zadaniem koloru białego jest optyczne powiększenie pomieszczenia, a jednocześnie jego rozjaśnienie. Czarny natomiast jest bardzo wyrazisty, a zarazem elegancki.

Styl industrialny

Cechą charakterystyczną stylu industrialnego jest to, że ukazuje on rzeczy, które zazwyczaj każdy z nas chciałby ukryć.  Obecnie jest jednym z najpopularniejszych stylistyk stosowanych w aranżacji wnętrz. Surowy charakter wnętrza to podstawa pomieszczenia loftowego, dlatego zaleca się stosowanie płytek w odcieniach czerni, bieli bądź szarości. W tym wypadku znakomicie sprawdzą się płyty imitujące beton architektoniczny, ale również nie powinno zabraknąć takich surowców jak szkło, metal oraz cegła.

Popularność tego stylu sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wybór czarnej armatury sanitarnej. Na widoku pozostają również wszelkie instalacje oraz lampy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here