kartę eSIM

Tradycyjne karty SIM w przyszłości zostaną najprawdopodobniej wyparte przez eSIM. Co to takiego jest, jak działa i co daje? Sprawdź, czemu już dziś warto postawić na to rozwiązanie oraz jakie zalety oferuje Ci dodatkowy eSIM w innym urządzeniu, zwłaszcza inteligentnym zegarku.

Co to jest eSIM i jak działa?

eSIM to wirtualna karta SIM, którą pobierasz od operatora, a następnie aktywujesz na wybranym urządzeniu. Cyfrowa karta zapisywana jest w specjalnym module, który jest na stałe wbudowany w nowoczesny sprzęt elektroniczny. Rozwiązanie pozwala Ci łączyć się z siecią komórkową tak samo, jak w przypadku tradycyjnej karty SIM.

Co więcej, z eSIM możesz skorzystać nie tylko na telefonie komórkowym, lecz także innych urządzeniach, które są kompatybilne z tą technologią (m.in. wybranych smartwatchach, tabletach, laptopach czy nawigacjach samochodowych). Możesz więc mieć jedną kartę eSIM na smartfonie, a drugą z tym samym numerem na przykład na inteligentnym zegarku.

Wypróbuj darmowy eSIM w Orange Flex bez zobowiązań

Póki co jedynie nieliczni operatorzy w Polsce oferują klientom indywidualnym i biznesowym eSIM. Orange zrobił to jako pierwszy i do tej pory jest najczęściej wybierany przez osoby, które chcą skorzystać z cyfrowej karty. Szczególnie atrakcyjne wypada pod tym względem oferta Orange Flex, gdzie eSIM jest darmowy (sprawdź: https://flex.orange.pl/cechy/esim).

Bez opłat pobierzesz nie tylko wirtualną kartę w telefonie, ale i dodatkowego eSIMa na inne urządzenie, na przykład smartwatcha. Co więcej, Orange Flex to nowoczesna sieć komórkowa w aplikacji, więc wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu i podpisywania papierów. Z usługi możesz też zrezygnować w każdej chwili i bez okresu wypowiedzenia, a z kodem FLEX pierwszy miesiąc masz za 1 zł.

Co daje Ci eSIM w Orange Flex zamiast tradycyjnej karty SIM?

Jeśli przejdziesz do Orange Flex, eSIM to oszczędność czasu, bo możesz pobrać go od razu i nie czekasz na kuriera z nową kartą SIM. Przy okazji zmniejszasz swój ślad węglowy, a wirtualna kara to zero plastiku.

Rozwiązanie ma też inne zalety, takie jak większe bezpieczeństwo. W razie kradzieży lub zgubienia smartfona, urządzenie łatwiej zlokalizować, bo wirtualną eSIM znacznie trudniej usunąć niż zwykłą kartę.

Przede wszystkim jednak eSIM daje Ci większą swobodę i możliwość korzystania z wielu usług i numerów. Na jednym telefonie możesz mieć kilka kart eSIM jednocześnie lub używać eSIM i tradycyjnej karty SIM (czyli masz Dual SIM, nawet gdy telefon ma jedno miejsce na kartę).

Orange Flex i eSIM – zalety dodatkowej, wirtualnej karty z tym samym numerem

Korzyści z cyfrowej karty w telefonie to nie wszystko. Dzięki dodatkowemu eSIMowi w Orange Flex możesz używać tego samego numeru także na smartwatchu. Masz więc kontakt ze światem nawet wtedy, gdy zapomnisz telefonu z domu albo auta, czy wyjdziesz pobiegać lub poćwiczyć. Inteligentny zegarek z eSIM przyda się też dziecku, jeśli nie chcesz, by wszędzie nosiło smartfona.

Rozwiązanie może się sprawdzić także na innych urządzeniach. W laptopie lub tablecie pozwoli korzystać z pakietu danych z telefonu bez konieczności tworzenia hot-spotu Wi-Fi. Dodatkowy eSIM w nawigacji to z kolei wygodne pobieranie map bezpośrednio na urządzenie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here