Rozmowa kwalifikacyjna
Unsplash.com

Jak myślisz, jak powinnaś się ubrać na rozmowę o pracę? Pewnie stwierdziłabyś, że musi to być strój biznesowy, elegancki i w stonowanych kolorach. To prawda, ale taka wiedza Ci nie wystarczy. Pewnie chciałabyś wiedzieć więcej, jak dokładnie taki strój powinien wyglądać i na co musisz zwrócić szczególną uwagę. Z tego artykułu dowiesz się między innymi: jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na różne stanowiska, na jakie elementy stroju zwracają uwagę pracodawcy i jak się wyróżnić pozytywnie z tłumu kandydatów. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będziesz wyglądała świetnie i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie wymarzonej posady.

Jaka jest najważniejsza zasada przy wyborze stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną?

Nawet jeżeli myślisz, że to, jak wyglądasz nie powinno mieć żadnego znaczenia przy rozmowie o pracę, bo liczą się Twoje kompetencje i doświadczenie, to niestety tutaj trzeba się trzymać pewnych reguł. Oczywiście nie przeczymy tutaj podstawowej prawdzie, która mówi, że dla rekrutera liczą się Twoje umiejętności i doświadczenie. Jednak to Twój wygląd jest tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy. Naprawdę rekruterzy zwracają na niego bardzo dużą uwagę. Wynika to stąd, że gdy jesteś pracownikiem danej firmy, to chcesz, czy nie chcesz, ale ją reprezentujesz. A na to, jak wyglądasz, będą zwracali uwagę klienci. Jeżeli oczywiście pracujesz w obsłudze klienta lub w ogóle z ludźmi. Znalezienie pracy mimo poprawiających się z roku na rok warunków zatrudnienia nie jest proste. Dlatego, jeżeli już otrzymałaś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to warto je odpowiednio wykorzystać. Nie można przyjść na taką rozmowę źle ubraną i nieprzygotowaną. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby cały proces rekrutacyjny zakończył się sukcesem, to przy wybieraniu stroju na rozmowę o pracę, musisz pamiętać o tym, żeby musisz wyglądać elegancko. Luźny, codzienny strój pozostaw na inne okazje. Pierwsze sekundy decydują o tym, jak oceni Cię rekruter. Nie musisz się nawet odzywać, aby zdobyć jego uznanie lub wręcz przeciwnie. Dlatego warto zrobić genialne pierwsze wrażenie, żeby sama rozmowa była już tylko formalnością. Oczywiście, zanim pojawisz się na takiej rozmowie kwalifikacyjnej, to Twój przyszły pracodawca, ocenia Twoje CV. Musi być ono przejrzyste, czytelne i mieć zdjęcie, na którym wyglądasz profesjonalnie. Takie CV zwiększy Twoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, bez względu na sytuację oraz na porę roku.

Rozmowa kwalifikacyjna
Unsplash.com

Jak ubrać się na rozmowę o pracę, gdy jesteś kobietą?

Przy wyborze ubrań na rozmowę kwalifikacyjną, pierwszym etapem powinno być zastanowienie się nad tym, na jakie stanowisko pracy aplikujesz. Musisz się dowiedzieć, jaka jest kultura firmy. W praktyce oznacza to, że jeżeli idziesz na rozmowę kwalifikacyjną do ogromnej i znanej wszystkim korporacji, to wbrew pozorom masz trochę ułatwione zadanie. Takie firmy mają zazwyczaj sztywno określone zasady dotyczące dress codu. Musi to być strój biznesowy i koniec. Nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Jednym z najważniejszych elementów dress codu jest kostium. Dla wyjaśnienia dodamy, że jest to po prostu damski garnitur. Jest on złożony z marynarki oraz spodni, które są uszyte z tego samego materiału. Dobrze dobrany kostium powinien mieć stonowany kolor oraz klasyczny krój. Taki garnitur damski będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli ubiegasz się o wysokie stanowisko, na przykład chcesz zostać dyrektorem. Dzięki takiej stylizacji pokażesz swojemu przyszłemu pracodawcy, że jesteś osobą profesjonalną i konkretną. Natomiast jeżeli starasz się o stanowisko, które jest związane z kreatywnością, na przykład dyrektora artystycznego, to możesz się ubrać troszeczkę bardziej ekstrawagancko. Możesz założyć garnitur, który będzie miał mniej stonowany kolor oraz będzie bardziej na luzie. Jednak bez przesady! Na rozmowę kwalifikacyjną na niższe stanowisko z powodzeniem możesz założyć garsonkę, czyli spódnicę i żakiet uszyte z tego samego materiału. Będziesz się w niej prezentowała stylowo i profesjonalnie.

Rozmowa kwalifikacyjna
Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here