Jak wybrać najlepszą karmę dla kota

Koty to zwierzęta udomowione kilka tysięcy lat temu. To małe drapieżniki, które uwielbiają polować. Wywodzą się od kota nubijskiego, który miał utrudniony dostęp do wody, a jednocześnie upolowane zwierzęta były odpowiednio soczyste stąd też nasze domowe koty najczęściej spożywają wodę, którą podaje się im w jedzeniu. Rzadko kiedy piją z osobnej miski, ale jeśli już to robią, to najlepiej, aby woda w misce stała w innym miejscu niż ta z jedzeniem. Najlepsza będzie jednak mokra karma dla kota. Dlaczego? O tym poniżej.

Czym karmić kota?

Koty są zwierzętami mięsożernymi, w związku z tym najlepsza i najbardziej odpowiednia dla niego będzie mokra karma. Powinien on jeść dziennie kilka mniejszych posiłków mięsno-tłuszczowych, które powinny być dobrej jakości. Co to właściwie znaczy? Po pierwsze przy zakupie mokrej karmy dla kota należy sprawdzić jej skład. Najistotniejsze informacje w niej zawarte to: ile % mięsa zawiera (te najlepsze zaczynają się od 50%), czy jest pełnowartościowa, czy ma witaminy oraz taurynę. Ta ostatnio jest kluczowym elementem w diecie kota. Wpływa ona na serce, stan sierści, zęby, wzrok czy zachowanie. Jaka karma będzie więc najbardziej odpowiednia? Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują różne produkty np. tutaj https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Mokra-karma-dla-kota-245.html. Warto też sprawdzić, czy w wybranej przez nas karmie znajdują się zboża. Są one zdecydowanie zbędne i szkodliwe, dlatego nie należy ich podawać naszym pupilom.

Jak najlepiej podać mokrą karmę dla kota?

Koty mają naturę łowiecką. Wiadomo, że upolowana zwierzyna ma odpowiednią temperaturę i zapach. Jedzenie z puszki zwykle starcza na więcej niż raz, więc wkłada się je do lodówki, aby się nie zepsuło. Często zdarza się, że nasz zwierzak chętnie zje świeżo otwarty pokarm, ale niekoniecznie chce zjeść kolejną porcję wyjętą z lodówki. Jest kilka rad w takiej sytuacji. Mokrą karmę dla kota można wyjąć odpowiednio wcześniej, aby ogrzała się naturalnie do temperatury pokojowej. Można także lekko ją ocieplić w kąpieli wodnej (miska zjedzeniem włożona do ciepłej wody). Ostatnim sposobem jest dolanie ciepłej wody do karmy, aby delikatnie ją ogrzać. Zwykle koty dopiero wtedy akceptują taki posiłek, bo jest on po prostu bardziej smaczny.

Mokra karma dla kota to istotny element kociej diety. Warto jest zaznajomić się z tematem przed jej wyborem. Zwykle to nie cena jest wyznacznikiem jej jakości, a etykieta ze składem. Zwierzaki są częścią rodziny, dlatego trzeba zadbać także o ich zdrowie, aby byli z nami jak najdłużej,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here