Własny styl
Pexels.com

Zastanawiasz się, w jaki sposób znaleźć swój własny styl? Nie wiesz w co się ubrać i to Cię coraz bardziej denerwuje? Wystarczy znać kilka chwytów i trików, żeby świat mody i obowiązujące w nim trendy stał się dla Ciebie dużo bardziej przyjazny. Podpowiemy Ci, w jaki sposób znaleźć swój własny styl i czuć się świetnie każdego dnia. Nie będziesz musiała już spoglądać z zazdrością na inne kobiety, które mają swój styl i konsekwentnie się go trzymają. Własny styl to z jednej strony konsekwencja, a z drugiej umiejętność dobierania do niego takich elementów, z trendów, które są z nim spójne. Własny styl wymaga trochę pracy, ale jest to wysiłek, który warto poczynić. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w jego znalezieniu.

Moda lubi zataczać koło

Chociaż pod względem kolorystycznym wiosenne trendy na najbliższy sezon mogą zaskakiwać, to pod względem wzornictwa jest już całkiem klasycznie. Do łask wracają między innymi klasyczne, beżowe trencze. Gdy szukasz swojego własnego stylu, to nie musisz wymyślać wszystkiego od podstaw, wznosić się na wyżyny kreatywności. Przecież nawet najwięksi projektanci bardzo dużo czerpią z przeszłości. Bardzo pomocne może być przeglądanie przez Ciebie modowych inspiracji. Wystarczy przejrzeć strony internetowe albo kolorowe czasopisma i popatrzeć, jak ubierają się gwiazdy. Sprawdzaj, jaki styl najbardziej Ci odpowiada, jakie połączenia od razu rzucają Ci się w oczy i po prostu chciałabyś tak wyglądać.

Może mały powrót do przeszłości?

Nie każemy Ci wyciągać z szafy, starych ciuchów i w nich chodzić. Spokojnie. Wystarczy, że cofniesz się do przeszłości mentalnie. Przejrzyj stare zdjęcia, zobacz, w co byłaś wtedy ubrana. Czy takie stylizacje Ci się podobają, czy może wręcz przeciwnie? Zdjęcia są bezlitosne. O wiele bardziej niż lustro. Na fotografiach od razu widzisz w czym wyglądałaś świetnie, a w czym niekoniecznie. Dobrym pomysłem jest też zastanowienie się dlaczego z jakiś ciuchów zrezygnowałaś. Wyobraź sobie, że kiedyś chętnie nosiłaś skórzane kurtki, a dziś z nich zrezygnowałaś, co takiego się stało? Własny styl ma odzwierciedlać Twoją osobowość. To ma być uzupełnienie Twojego charakteru, a nie przebranie, w którym może i wyglądasz dobrze, ale czujesz się fatalnie.

Własny styl
Pexels.com

Styl ubierania powinien być związany ze stylem życia

Modne sukienki w kwiatki lub dodatki tak naprawdę niczego nie zmienią, jeżeli będą tylko elementem wyposażenia Twojej szafy. Musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie, jaki jest Twój styl życia. Może lubisz aktywność fizyczną i zawsze po pracy musisz wpaść na siłownię albo iść pobiegać? A może wręcz przeciwnie jesteś osobą tak udomowioną, że trudno jest Cię wyciągnąć na miasto? Może kochasz podróże albo imprezy w klubach? Co jest Twoją codziennością? A może ubierasz się na co dzień elegancko, bo zajmujesz wysokie stanowisko i tego od Ciebie wymaga Twoja praca? Musisz szczerze zadać sobie pytanie, jakie ubrania są Ci potrzebne i do tego dopasować swoją garderobę. A w zasadzie nowy styl.

Własny styl
Pexels.com

Czas na zmiany!

Wiosna wszystkich skłania do takich przemyśleń i jest najlepszym momentem do tego, żeby zrobić rewolucję w swojej szafie. Skoro przemyślałaś już wszystkie poruszone wcześniej kwestie, to teraz pora na najboleśniejszy etap metamorfozy Twojej szafy. Musisz ją przejrzeć i być dla siebie bardzo surowa. A w zasadzie dla swoich ubrań. Na początek pozbądź się wszystkich ciuchów, których już od dawna nie nosisz. Możesz je wyrzucić, jeżeli już zupełnie się nie nadają do noszenia albo oddać je dla jakiejś fundacji. Jej podopieczni na pewno się z nich ucieszą, a Ty będziesz miała świadomość, że wykonałaś dobry uczynek. Nie przejmuj się tym, że masz w szafie za dużo ubrań. Taka jest uroda każdej kobiety. Zawsze musimy mieć dużo spodni, spódniczek i sweterków. Gdy już zrobisz czystkę w szafie, to teraz wreszcie możesz odetchnąć i iść na zakupy. Pamiętaj jednak o tym, żeby każda nowa rzecz była spójna ze stylem modowym, który powstał w Twojej głowie. Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego na raz. Stopniowo uzupełniaj swoją garderobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here