Kawa i jej dobroczynne właściwości

Chociaż kawa może negatywnie stymulować układ krążenia i czarny napój nie jest zalecany jako zdrowy, to nie można odmówić mu pozytywnych walorów, z których cieszą się prawdziwi smakosze. Okazuje się, że filiżanka świeżo zmielonej, pysznej i aromatycznej kawy wykazuje także ogrom dobroczynnych właściwości. Oto tylko niektóre z nich. 

Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 

Okazuje się, że chociaż kawa może podnosić ciśnienie i nie jest wskazana dla osób, u których zdiagnozowano choroby serca, to z drugiej strony ten czarny napój może działać prozdrowotnie. Udowodniono, że filiżanka kawy wypijana raz dziennie znacznie obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Jeśli jesteś zagrożony ą chorobą, koniecznie pij kawę. 

Kawa pomaga w odchudzaniu 

Czy wiesz, że kawa reguluje metabolizm i pracę całego układu pokarmowego? Przyspiesza trawienie, może też hamować apetyt. Osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, bez wątpienia powinny ją włączyć do codziennej diety odchudzającej. 

Kawa jako kosmetyk 

Zawarta w ziarnach kawy kofeina ma dobroczynny wpływ nie tylko na różne aspekty naszego zdrowia, ale także wyglądu. Co ciekawe, dermatolodzy i kosmetolodzy coraz częściej wykorzystują ekstrakt z kofeiny w ramach zabiegów wyszczuplających, ujędrniających i antycellulitowych. 

Możesz wykonywać je samodzielnie w domu. Wybierz sklep z kawą najlepszej jakości, kup ziarna, a po ich zmieleniu odpad wykorzystaj do realizacji peelingu. Wystarczy, że fusy połączysz z ulubionym żelem pod prysznic podczas codziennej kąpieli. Efekty zauważysz już po kilku zabiegach tego rodzaju. 

Kawa a praca mózgu 

Kawa usprawnia pracę mózgu, korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację uwagi. Pobudza, dodaje energii, niweluje za to zmęczenie i ospałość. Nic dziwnego, że zanim zaczniesz swoje codzienne, biurowe obowiązki najpierw wypijasz filiżankę kawy na dobry dzień. Musisz też wiedzieć, że filiżanka kawy znacznie obniża poziom stresu, to kolejna zaleta, która przekonuje do picia kawy w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków. 

Kawa oczyszcza z toksyn i działa antynowotworowo

Okazuje się, że kawa nie tylko niweluje ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, ale ma znacznie więcej prozdrowotnych właściwości. Oczyszcza organizm z toksyn i złogów, działa antynowotworowo. Smakosze czarnego napoju cieszą się nie tylko lepszym zdrowiem, ale też wyśmienitym samopoczuciem każdego dnia. Dowiedziono, że kawa poprawia humor, szczególnie jeśli smakuje wyśmienicie. 

Oczywiście, musisz wiedzieć, że na wszystkie te prozdrowotne właściwości kawy możesz liczyć jedynie wtedy, kiedy pijesz czarny napój z najlepszej jakości ziaren. Wybieraj kawę sprowadzaną z Brazylii albo Gwatemali. Podobno tam uprawy są jedne z najlepszych na całym świecie. Znaczenie ma również rytuał parzenia. Niezbędny jest dobry ekspres do kawy. O wiele więcej dobroczynnych właściwości ma kawa świeżo mielona, aniżeli ta rozpuszczalna, która zawiera dodatkowo różne, sztuczne substancje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here