Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla

Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla, czyli kulki gejszy, to gadżet o wielu zastosowaniach. Polecany jest zarówno przez ginekologów, urologów, m.in. w celu poprawy odczuć seksualnych. Dostępnych jest wiele różnorodnych modeli kulek do ćwiczeń, odmiennych pod względem rozmiarów, kolorów oraz materiału, z którego są wykonane. Jak zatem ich używać, aby przyniosły nam zamierzone korzyści i poprawiły pracę mięśni Kegla?

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla znajdują się w obrębie narządów intymnych każdej kobiety i mężczyzny. Ich dokładne położenie to ujście pęcherza oraz odbytu i pochwy. Znajdują się więc w dnie miednicy. Ich funkcja jest bardzo istotna, ponieważ odpowiedzialne są za prawidłowe utrzymanie pozycji narządów i ich napięcia odpowiadającego za reakcje na bodźce zewnętrzne. Przykładowo mięśnie Kegla odpowiadają za trzymanie moczu i kału między innymi podczas kaszlu, śmiania się, czy kichania. W przypadku kobiet odpowiednio wyćwiczone mięśnie Kegla wpływają na przebieg porodu, a u mężczyzn odpowiadają za erekcję i brak przedwczesnego wytrysku. Dlatego też ćwiczenia mięśni Kegla są zalecane przez tak wielu specjalistów. Dodatkowo kulki do ćwiczeń mięśni Kegla, szczególnie w przypadku Pań, poprawiają doznania seksualne.

Ćwiczenie mięśni Kegla – korzyści

Jako że mięśnie dna miednicy pełnią bardzo istotną funkcję w organizmie każdego człowieka, to ćwiczenia na mięśnie Kegla warto wykonywać regularnie. Pozwolą one na ich wzmocnienie, a co za tym idzie, poprawę codziennego funkcjonowania.

Do głównych korzyści ćwiczeń zalicza się przede wszystkim skuteczną profilaktykę przed problemami związanymi ze starzeniem się organizmu. Wraz z wiekiem mięśnie słabną, co może wpływać na problemy z nietrzymaniem moczu, opuszczanie się narządów rodnych w przypadku kobiet, czy wypadaniu pęcherza. Dodatkowo wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają poród oraz znacznie przyspieszają powrót do formy po porodzie. Dlatego ćwiczenia mięśni kegla po porodzie są coraz chętniej wybierane przez mamy.

Nie zapominajmy też o poprawie doznań seksualnych, częstszych i intensywniejszych orgazmach, które również trening mięśni kegla nam gwarantuje. Natomiast ćwiczenie mięśni kegla u mężczyzn wydłuża erekcję, zapobiega przedwczesnemu wytryskowi oraz zalecane jest mężczyznom po usunięciu prostaty.

Kulki do ćwiczeń dna miednicy – jak wybrać?

Kulki do ćwiczeń mięśni kegla dostępne są w kilku rodzajach. Są to kulki:

  • progresywne,
  • silikonowe,
  • biofeedbackowe,
  • wibrujące.

Wszystkie działają mniej więcej tak samo, a różnią się między sobą ciężarem, kształtem i rozmiarem. Jakie kulki do ćwiczenia Kegla wybrać?

Warto wiedzieć, że kulki do mięśni Kegla progresywne zwane również grawitacyjnymi, składają się z dwóch ciężarków o różnej wadze. To kulki silikonowe, są łatwe w utrzymaniu higieny, szybko się ogrzewają i długo utrzymują ciepło.

Z kolei sprzęt do ćwiczenia mięśni kegla biofeedback to lżejszy i bardziej zaawansowany odpowiednik kulek progresywnych. Ich budowa składa się z kulek, które w środku posiadają mniejsze kulki o większej wadze. Dzięki temu generowane są drgania przekazywane na mięśnie Kegla. Pod wpływem drgań mięśnie mimowolnie się kurczą.

Jeśli chodzi o kulki wibrujące, są one wyposażone w machizm wibrujący znajdujący się wewnątrz kulki. Tego rodzaju gadżet posiada pilot, przy pomocy którego można sterować intensywnością wibracji. Kulki wibrujące pozwalają na dodatkowe doznania podczas gry wstępnej i są chętnie wykorzystywane przez pary. Kulki można zakupić przez Internet w sklepach posiadających produkty erotyczne dla kobiet i mężczyzn.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenie na mięśnie kegla u kobiet polega na umieszczeniu kulek w pochwie. Kulki na mięśnie Kegla należy zaaplikować tak jak tampon, można wspomóc się lubrykantem. Jedna z kulek powinna przylegać do szyjki macicy, a druga być przytrzymywana właśnie prze mięśnie Kegla. Po aplikacji kulek należy pozostać w ruchu, można wykonywać codzienne czynności, czy też pójść na spacer. Głębokość i długość noszenia Kulek jest kwestią indywidualną, jednak czas ten nie powinien przekraczać 3 godzin dziennie. W przypadku mężczyzn ćwiczenia te wyglądają tak samo, z tą różnicą, że kulki do ćwiczeń dna miednicy umieszcza się w odbycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here