stolik kawowy

W każdym salonie potrzebny jest mebel, na który można odstawić kubek z kawą lub telefon. Zwyczajem w domach jest ustawienie blatu z nogami. Jednak, przed zakupem takiego elementu wyposażenia warto zastanowić się, jakie funkcje ma on spełniać. Czy wystarczy nam niewielki stolik, czy może pełnowymiarowy stół, przy którym wygodnie można zjeść posiłek. Poniżej scharakteryzujemy podstawowe rodzaje stolików do salonu. Która opcja najbardziej przypadnie Ci do gustu?

Stół w salonie

Jeśli w domu nie mamy odrębnego pokoju jadalnianego, to stół stawiamy albo w kuchni, albo w salonie. Wszystko zależy od dostępnej powierzchni. Współcześni producenci mebli proponują różne modele i wielkości stołów, w tym stoły rozkładane i nierozkładane. Stoły rozkładane to idealne rozwiązanie, gdy na co dzień nie potrzebujemy zbyt wielkiego blatu, natomiast lubimy organizować okazjonalne spotkania z rodziną lub znajomymi. Wtedy po prostu powiększamy powierzchnię stołu o dodatkowy blat i każdy gość ma komfortowe miejsce do spożywania posiłku.

Wśród zalet ustawienia stołu w salonie, można wymienić też możliwość używania go do innych celów niż jedzenie obiadu. Stół to wygodne miejsce do pracy, odrabiania lekcji lub spędzania wspólnego czasu z rodziną. Można przy nim grać w gry planszowe, rozwiązywać krzyżówki lub rozwijać swoje talenty plastyczne.

Ława lub stolik kawowy

Ławy i stoliki kawowe to mniejsze wersje klasycznego stołu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym pokoju ustawić zarówno stół jak i ławę. Jak sama nazwa wskazuje, stolik kawowy to idealne miejsce do wypicia kawy lub herbaty, a także spędzania wolnego czasu przy telewizorze lub słuchaniu muzyki.

W sprzedaży dostępne są ławy o różnym wyglądzie. Do wyboru są meble o blacie okrągłym, owalnym, kwadratowym lub prostokątnym. W opcji są stoliki, które stanowią miniaturową wersję standardowego stołu jadalnianego lub takie, których bryła przybiera bardziej oryginalne kształty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoliki kawowe z dodatkowym miejscem do przechowywania, czyli półką lub szufladą. Zwiększają one użyteczność mebla. Na półce w stoliku możemy przechowywać gazety, a w szufladzie schować różne drobiazgi.

Gdzie kupić reprezentacyjny stolik kawowy?

Wybierając stolik kawowy do swojego salonu, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania mebla. Stolik jest narażony na częste otarcia, zadrapania lub zalanie np. kawą. Dlatego, jeśli zależy nam na jego estetycznym wyglądzie przez lata, warto wybrać stolik drewniany. Surowiec ten to synonim stylu i niezawodności.

Godnym polecenia sprzedawcą wysokiej jakości mebli z drewna jest firma Table4U.pl. W jej asortymencie znajdują się, między innymi: stoły rozkładane i nierozkładane, stoliki kawowe, biblioteczki, komody, konsole, półki, szafki nocne, szafki RTV. Produkty te charakteryzują się starannością wykonania oraz efektownym wyglądem. Meble wykonane są ręcznie z naturalnego drewna, w związku z czym każdy egzemplarz jest unikatowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here