Urządzanie łazienki

Łazienka to wielofunkcyjne miejsce, w którym wystrój odgrywa rolę nie tylko pod względem wizualnym, ale też wpływa na komfort użytkowania. Obok praktycznej armatury, czy efektownych płytek, spore znaczenie odgrywają meble. Zobacz, na co dobrze jest zwrócić uwagę, projektując wymarzoną przestrzeń.

Urządzamy łazienkę – od czego zacząć?

Podstawową rolą łazienki jest zapewnienie domownikom higieny. Zanim jednak zdecydujemy się na wannę lub prysznic, czy zamiast głębokiej, wpuszczanej w blat umywalki, postawimy na niewielką, ornamentyczną misę – trzeba odpowiednio zaplanować całą przestrzeń. Ogromną rolę odgrywa metraż pomieszczenia – o ile do  dyspozycji mamy sporą ilość miejsca, możemy swobodnie bawić się stylami i rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Konieczne jest ulokowanie poszczególnych stref tak, aby ze sobą nie kolidowały, a dostęp do każdej z nich był wygodny i przystępny. Problem pojawia się wtedy, gdy nasza łazienka nie powala rozmiarem, a nieduża powierzchnia zdaje się mało ustawna i niezbyt praktyczna. Wtedy najlepszym pomysłem wydaje się postawienie na wielofunkcyjne rozwiązania, dzięki którym nie tylko wpływamy na wygląd, ale i funkcjonalność pomieszczenia. 

Doskonałym sposobem na organizację wnętrza są więc szafki łazienkowe umiejscowione we wnękach, dzięki czemu do maksimum wykorzystać można otaczającą powierzchnię. Aby zaoszczędzić miejsce, tradycyjną armaturę zastąpić można propozycjami podtynkowymi, w wyniku czego na widoku pozostają wyłącznie wylewki oraz elementy uruchamiające wodę. Zabieg ten nie tylko sprawia, że można zyskać cenne centymetry, ale także nadaje aranżacji nowoczesnego, nieoczywistego wyglądu.

Wystrój łazienki – o czym trzeba pamiętać?

Aranżacja wnętrz nie powinna być przypadkowa, a wybrany styl podyktowany wyłącznie modą, czy upodobaniami stylistycznymi. Istnieje kilka nadrzędnych zasad, których przestrzeganie może bowiem diametralnie odmienić każdą przestrzeń, nawet jeśli wydaje się ona trudna do okiełznania. Jedna z nich mówi o tym, że ogromną rolę w kreowaniu charakteru pomieszczenia, mają wybrane barwy. Dzięki jasnym, błyszczącym kafelkom możliwe jest optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli zależy nam na tym, aby łazienka była przestronna, a przy okazji łatwa w utrzymaniu czystości, warto wziąć pod uwagę szafki łazienkowe z jasnymi frontami, a wokół umywalki umiejscowić blat z wyraźną fakturą. Kolor to jedno, jednak to głównie dzięki deseniom możliwe jest subtelne ożywienie przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem są więc dodatki drewniane lub te, imitujące szlachetne kamienie. Pastelowy marmur wzbogacony złotą armaturą sprawi, że nawet najmniejsza łazienka będzie wyglądać niczym w pięciogwiazdkowym hotelu, natomiast przy pomocy szarych płyt inspirowanych betonem, można w mig poczuć klimat surowych nordyckich loftów i otaczającej ich natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here