Kolor szary
Pexels.com

Szary kolor wydaje Ci się nudny, smutny i skłaniający do depresyjnych myśli? A może warto się jednak do niego przekonać. Ma wiele zalet. Przede wszystkim taką, że jest ponadczasowy i wiele kobiet właśnie za to go kocha. Szary kolor bardzo dobrze będzie się prezentował w tak zwanych total-lookach. Masz wątpliwości, w jaki sposób go nosić? Podpowiemy Ci, jak go łączyć z innymi barwami, aby wyglądał oryginalnie, modne i po prostu świetnie.

Jakie kolory dobrze łączą się z szarością?

Na szczęście czasy, gdy z szarego materiału szyto tylko i wyłącznie nudne garsonki już dawno minęły. Wełniane swetry co prawda często są szare, ale teraz są krzykiem mody. Obecnie szarość jest jednym z najpopularniejszych kolorów w świecie mody. Każdy, ale to absolutnie każdy chce mieć coś szarego. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dlaczego szary jest tak pożądanych kolorem? Co go wyróżnia na tle innych barw Przede wszystkim jego uniwersalność. Równie doskonale wygląda on w total looku, jak i w połączeniu z innymi kolorami. Jest to jeden z najbezpieczniejszych kolorów. Jeżeli go dobrze wystylizujesz, to dajemy Ci gwarancję, że nie będzie on nudny, ani zachowawczy. Wbrew pozorom szary ma wiele odcieni. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć.

Kolor szary
Pexels.com

Czy szary jest ciepłym, czy zimnym kolorem?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Szarości mogą być zarówno ciepłe, jak i zimne. Ciepłe odcienie szarości najczęściej mają w sobie domieszkę żółtego albo brązu. To połączenie kojarzy się trochę z barwami ziemi. Ciepły szary jest o wiele trudniej stylizować. Raczej nie radzimy nosić jej blisko twarzy, bo szarości w ciemnych odcieniach mogą postarzać i sprawiać, że cera będzie wyglądała na zmęczoną. Dlatego dobrze jest unikać bluzek, chust oraz czapek w tych odcieniach szarości. O wiele lepsze będą spodnie i spódnice w tych odcieniach. Ciepłe odcienie szarości z powodzeniem możesz łączyć z bielą. Wtedy całość będzie wyglądała jaśniej i bardziej pozytywnie. Uzupełnieniem szarości w ciepłej tonacji może być również kolor czerwony albo pomarańczowy. Kolory te są intensywne i dodatkowo utrzymane w ciepłej tonacji.

A co z chłodnymi odcieniami koloru szarego?

Jest to szarość z domieszką fioletu lub błękitu. Jest to o wiele bardziej twarzowy odcień fioletu i jest dopasowany do różnych typów urody. Jednak tutaj warto zapamiętać, że nie można go łączyć z ciepłymi szarościami, ponieważ będzie to wyglądało mało harmonijnie. Chłodna szarość jest dobrym wyborem na wieczorne wyjście, w szczególności jeżeli masz na sobie ubrania lekko przeźroczyste albo wykonane ze zwiewnych materiałów. Jak już pewnie zdążyłaś się zorientować, szarość występuje w bardzo wielu różnych odcieniach. Trudno jest często odkreślić, czy coś ma ciepłą, czy zimną tonację. Wszystko zależy od tego, jak Ty widzisz dany kolor, od kąta padania światła oraz o tego, z jakimi kolorami jest połączona szarość. Spróbujemy jednak trochę wyjaśnić to zamieszanie z szarościami, żeby było prościej.

Kolor szary
Pexels.com

Jakie są odcienie szarości?

Grafit to jedna z najbardziej znanych odcieni szarości. Jest kojarzona z kolorem grafitu, czyli kamienia, z którego wytwarza się węgiel. Mówiąc w ogromnym skrócie. Grafit jest bardzo ciemną szarością. Można ją nawet nazwać nową czernią. Jest ponadczasowy i pasuje na bardzo wiele okazji. Jest też jednym z  najbardziej lubianych odcieni, jeżeli chodzi o szarość. Drugim modnym odcieniem szarości jest antracytowy. Jego nazwa nawiązuje do kolejnej odmiany węgla, czyli antracyty. Od grafitu różni się ona tym, że jest trochę bardziej ciepła i minimalnie mniej nasycona. Kolejny odcień szarości to platynowy. Jego nazwa nawiązuje do metalu szlachetnego, czyli do platyny. Tego akurat można się łatwo domyślić. Ten kolor kojarzy się z bogactwem. Może dlatego, że ceny platyny cały czas rosną. Siwy to też odcień szarości. Kojarzy się z odcieniem włosów u starszych osób oraz z umaszczeniem konia. Siwy to obecnie po prostu bardzo jasna szarość. Na koniec wspomnimy jeszcze o odcieniu popielatym. Jest to ciepła odmiana szarości. Wygląda jak połączenie piasku i kurzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here