biżuteria gwiazd

O ile w sferze ubioru łatwo jest zainspirować się modą z wybiegów i kreacjami stylistów, o tyle, jeśli chodzi o biżuterię, to sprawa nie jest taka prosta. Ubrania ewoluują zdecydowanie szybciej i ze świata mody trafiają do naszych szaf w stosunkowo krótkim czasie. Pełna przepychu i ekstrawagancji biżuteria nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w tej noszonej później na co dzień. Nierzadko jest zbyt bogata i odświętna lub prezentuje sobą wartość, o której możemy tylko pomarzyć. Zdarza się jednak, że biżuteria staje się elementem pożądania i trafia do naszych szkatułek, stając się ponadczasowym elementem w codziennym ubiorze.

#1 niezliczona ilość pereł Coco Chanel

naszyjnik z perel

To właśnie z perłami kojarzy nam się najczęściej Coco chanel, która rozpromowała je wśród wytwornego towarzystwa. W przeciwieństwie do innych popularnych ozdób za czasów Coco, w tym kokard i kotylionów, perły skrzyły się kolorami i blaskiem w niezwykle subtelny i wytworny sposób. Perły stały się symbolem kobiecości i luksusu, co dodatkowo podkreśla stylizacja Audrey Hepburn w kultowym już filmie Śniadanie u Tiffaniego. Wybornie piękne perły stały się obsesją i pragnieniem wielu kobiet. Ze względu na swą kosztowność, nosiły je głównie zamożne osoby, co wpłynęło na zbiorową myśl, jakoby nosiły je starsze panie. Na szczęście wypieramy to stwierdzenie, stylizując perły na co dzień i od święta.

#2 współczesne celebrytki 

celebrytka

Celebrytki to jak nazwa wskazuje biżuteria spopularyzowana przez osoby będące pod stałym zainteresowaniem mediów. Mianem celebrytek określa się delikatną biżuterię z ozdobną zawieszką, która może przybierać nieskończenie wiele kształtów i wzorów. Celebrytki świetnie komponują się noszone solo oraz łącznie w zestawach np. naszyjniki i bransoletki celebrytki, a tempo, z jaką wdarły się do naszych szaf, związane jest z niezwykłą użytecznością tego typu biżuterii.

#3 moc naturalnych kamieni

pierscionek

Dawniej osadzano je w pierścionkach i koliach, a biżuteria z kamieniami naturalnymi była niezwykle elegancka. Stylizowano ją zdecydowanie na bogato. Dziś korzystamy z dobrodziejstw natury na co dzień w lekkiej formie. Biżuteria z kamieniami nie kojarzy się ciężko w dzisiejszych czasach, a my z powodzeniem stylizujemy ją w celebrytkach, w połączeniu z różnymi metalami i materiałami, złotem, srebrem, stalą i sznurkiem. Otaczamy się mocą i znaczeniem kamieni naturalnych na co dzień, co stanowi zdecydowane odejście od wizji królewskich precjozów i arystokratycznego wydźwięku ,”kamieni naturalnych”.

Każdego dnia jesteśmy coraz bliżej nowego — zmian i spojrzenia na to, co już za nami. Kto wie, być może pewnego dnia, to brylanty lub nowe technologie będą tym, czym dziś dla nas jest klasyczna złota, srebrna i stalowa biżuteria. Perły, celebrytki oraz kamienie naturalne, znajdziesz w wyjątkowym katalogu sklepu z biżuterią Irbis. To starannie wyselekcjonowany katalog łączący klasyczną i ponadczasową biżuterię wraz z tą pełną wyrazistego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here