Akcesoria do łazienek loftowych – przegląd najciekawszych pomysłów

0
341

Efekt loft możesz uzyskać bez wielkich wydatków. Wystarczy sięgnąć po standardowe urządzenia i akcesoria, które znajdują się na wyposażeniu każdej łazienki. Warto zrezygnować z produktów wyposażonych w zdobienia lub o nadmiernie ekspansywnych kształtach. O wiele lepszym wyborem będą modele urządzeń sanitarnych pozbawione dekoracji, o prostej i użytecznej konstrukcji. Poniżej skupiamy uwagę na akcesoriach łazienkowych, takich jak baterie, mydelniczki, dozowniki czy uchwyty. Podpowiadamy jak dokonywać zakupów, by osiągnąć upragniony efekt aranżacyjny oraz jakie materiały i akcesoria najlepiej wypadają w łazienkach loftowych. 

Baterie wannowe, umywalkowe i prysznicowe w stylu loft 

Bateria to komponent zwieńczający łazienkową armaturę. Baterie mogą być stosowane w każdym miejscu, gdzie znajduje się ujście wody. W przypadku łazienek loftowych najlepszym wyborem będzie zakup kilku baterii o podobnej konstrukcji, które zamontujesz do wszystkich urządzeń. W przypadku umywalki dobrym rozwiązaniem są baterie wysokie, o spójnej konstrukcji i krótkiej wylewce. W wannach lepiej sprawdzą się niewielkich rozmiarów baterie z uchwytem. Do kabiny prysznicowej polecamy stosować nie tylko zwykłe baterie, ale również deszczownice. Duża powierzchnia ich słuchawek będzie idealnym dopełnieniem „industrialnego” charakteru wnętrza.

W loftowych aranżacjach najlepiej sprawdzają się baterie chromowane, choć niekiedy wybór pada także na modele mosiężne. Warto rozważyć zarówno baterie z połyskliwą, lakierowaną powierzchnią, jak i baterie matowe. Ponadto, dobrym wyborem będą baterie czarne, dodające pomieszczeniu atmosfery i głębi. Warto też podkreślić, że istotnym elementem aranżacji loftowych jest wysoki nacisk na użyteczność i praktyczność stosowanych rozwiązań. Dlatego warto wybierać baterie łatwe w obsłudze, wyposażone w jeden uchwyt, wbudowany w całość korpusu. Im mniej odstających elementów i zdobień, tym lepiej.

Akcesoria mniej i bardziej użyteczne – w łazienkach loftowych 

Choć aranżacje loftowe odznaczają się swoistym minimalizmem, to jednak często wypełnione są wieloma dodatkami i użytecznymi akcesoriami. Nie inaczej jest w przypadku łazienek loftowych, które możesz wyposażyć w liczne, mniej i bardziej pomocne, urządzenia. Zacznijmy od tych, które pojawią się na Twojej umywalce lub wannie. Z pewnością, znajdą się wśród nich takie akcesoria łazienkowe jak mydelniczka lub dozownik na mydło. Osobom stawiającym na pierwsze z wymienionych rozwiązań polecamy sięgać po mydelniczki o strukturze siatki lub wykonane z drutu. Amatorzy dozowników na mydło mogą sięgać po produkty ceramiczne lub metalowe, które świetnie uzupełnią loftową kolorystykę. 

Dobrym pomysłem będzie też zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni przeznaczonej do wieszania ubrań, ręczników, szlafroków. Do wyboru masz różne formy haczyków, wśród których najlepiej wypadają te pozbawione zdobień, o prostej, delikatnej konstrukcji. Świetnie sprawdzą się haczyki w odcieniach grafitu, podkreślające industrialny charakter łazienki. Wieszaki na ręczniki powinny odznaczać się podobnymi cechami – prostą, pozbawioną zdobień konstrukcją, której estetyka wynika z jej minimalizmu. Podobną do wieszaków kategorię produktów tworzą uchwyty, które stosowane są między innymi w łazienkach dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W łazienkach loftowych uchwyty będą funkcjonować także jako istotne elementy aranżacji, podkreślające użytkowy charakter całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here