Jak bezpiecznie przechować rower na czas zimy

Rower to nie tylko specjalistyczny sprzęt sportowy dla profesjonalistów, ale również sposób na spędzanie wolnego czasu przez pasjonatów zdrowego stylu życia. Dla znacznej części osób stanowi także rodzaj transportu, co jest szczególnie popularnym rozwiązaniem w dużych miastach. Wiele osób zamiast tracić czas na stanie w korkach w godzinach szczytu, przez większość roku dojeżdża do swojej pracy rowerem. Niestety, kiedy w czasie zimy warunki są niesprzyjające lub temperatury zaczynają spadać poniżej zera, jazda rowerem staje się niemożliwa. Gdzie w tym czasie przechować rower, aby nie uległ on uszkodzeniu?

Rower – co zrobić z nim w czasie zimy?

Rower to urządzenie, z którego wielu z nas korzysta przez większość roku. Niestety, zima to okres, w którym codzienna jazda rowerem bywa nie tylko niemożliwa, ale i niebezpieczna. Częste opady zamarzającego śniegu oraz lód na chodniku czy ulicy są w stanie sprawić, że nietrudno o wypadek lub kontuzję. Właśnie dlatego użytkownicy rowerów na ten okres rezygnują z ich użytkowania. W takiej sytuacji bardzo często może pojawić się pytanie, gdzie przechowywać rower do momentu aż znów będziemy mogli z niego korzystać w sposób regularny?

Przechowywanie roweru na balkonie

Mieszkańcy miast, którzy nie wiedzą, co zrobić ze swoim rowerem na czas zimy najczęściej umieszczają go na balkonie. Teoretycznie jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala nam zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, jednak na dłuższą metę może okazać się niekorzystne. Dlaczego? Pozostawiając rower na zewnątrz narażamy go na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wiatr, deszcz, śnieg czy ujemne temperatury mogą sprawić, że przed sezonem będzie on wymagał gruntownej naprawy. Co więcej, może pojawić się rdza, która również wpływa na stan naszego sprzętu i może prowadzić do jego uszkodzenia.

Kolejnym elementem przeciwko pozostawianiu roweru na czas zimy na balkonie są kradzieże, które zdarzają się bardzo często. Nawet jeśli mieszkasz na jednym z wyższych pięter, w żaden sposób nie chroni Cię to przed rabunkiem. Złodzieje potrafią być bardzo kreatywni.

Self Storage – miejsce na Twój rower

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie masz innej możliwości przechowania swojego roweru w mieszkaniu, jak i pozostawienia go na balkonie, powinna zainteresować Cię usługa self storage. To sposób na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i urządzeń, który już w latach 60. pojawił się w Stanach Zjednoczonych i do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością w wielu krajach na całym świecie, w tym również w Polsce.

Usługa self storage polega na wynajęciu pomieszczenia o interesującej nas powierzchni na taki okres, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Pomieszczenia w powierzchniach magazynowych self storage są wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, więc Twoje przedmioty będą tam bezpieczne.

Przykładem firmy realizującej usługi self storage w Polsce jest Less Mess Storage. Świadczy swoje usługi w największych miastach w Polsce w tym w Trójmieście pod adresami: ul. Energetyczna 13, Kowale oraz ul. Sobieskiego 115, Rumia (DK6). Szczegółowe informacje uzyskasz pod adresem: https://www.lessmess.storage/self-storage-trojmiasto/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here