Biała kuchnia

Obecnie białe kuchnie można znaleźć zarówno w mieszkaniach osób śledzących wszelkiego rodzaju trendy i nowinki dekoratorskie, jak i lokalach należących do tych osób, które nade wszystko cenią sobie ponadczasową klasyczną elegancję.

Dlaczego tak się dzieje? Biel jest kolorem kojarzącym się z subtelnością i dobrym gustem, sprawdza się niemalże we wszystkich stylach i łatwo można udekorować ją kolorowymi akcentami. Czy ma jakieś wady? Oczywiście! Z tego powodu warto się zastanowić, czy decydujemy się na wykończenie kuchni w ten sposób, czy jest to tylko jedna z mód, które już niedługo odejdą w niepamięć.

Wady i zalety białych kuchni

Białe kuchnie często zdobią showroomy sklepów wnętrzarskich oraz strony magazynów poświęconych dekorowaniu wnętrz. Zwykle są to aranżacje wyjątkowo dopracowane i estetyczne, jednak niekojarzące się z funkcjonalnością. Na jasnych meblach znacznie łatwiej dostrzec nawet najmniejsze zabrudzenia, zazwyczaj są na nich widoczne odciski palców i osiadający nań kurz, co wymaga częstego sprzątania i czyszczenia. Z drugiej strony, pomimo problemów z utrzymaniem porządku, wielu osobom białe kuchnie kojarzą się ze zbytnią sterylnością przywołującą na myśl warunki szpitalne. Aby pozbyć się tego wrażenia należy zadbać o odpowiednie rozłożenie akcentów kolorystycznych i dekoracji, które z pewnością wprowadzą do kuchni nieco rodzinnej atmosfery i codziennego rozgardiaszu.

Dekorowanie jasnych kuchni jest wyjątkowo łatwe, ponieważ niemalże wszystko do nich pasuje, dzięki czemu nie tylko bezproblemowo można dobrać do nich ciekawe dodatki, ale i nie trzeba martwić się o dopasowanie otwartej kuchni lub aneksu kuchennego do pozostałych pomieszczeń. Biel w kuchni sprawdza się również dlatego, że optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że wydaje się bardziej przestronne, co jest szczególnie ważne dla mieszkańców ciasnych bloków. Istotne jest także to, że wbrew pozorom białe powierzchnie rzadziej się odbarwiają i łatwiej jest je doczyścić, co idealnie sprawdza się w pomieszczeniu, w którym z zasady w pewnych porach dnia będzie się dużo działo.

Moda, która trwa

Biel to doskonała minimalistyczna baza do stworzenia kuchni, która idealnie będzie pasować do naszego stylu życia oraz upodobań estetycznych. Tak uniwersalny kolor doskonale pasuje zarówno do innych jasnych barw, jak i bardziej kontrastowych faktur i kolorów. Każda z tych opcji, bez względu na to, czy wybierzemy styl klasyczny, skandynawski, nowoczesny czy rustykalny, daje gwarancję, że biała kuchnia będzie modna jeszcze przez długi czas, zwłaszcza jeśli przy wyborze dodatków zdecydujemy się na pomoc doświadczonego architekta wnętrz, który zadba nie tylko o estetykę, ale i funkcjonalny aspekt naszej kuchni. Pomysłowo, a jednocześnie klasycznie urządzone wnętrze z pewnością docenią również potencjalni kupcy oraz wynajemcy.

Sprawdź ofertę architektów we Wrocławiu na portalu Rynekpierwotny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here