Biżuteria pomysłem na prezent — Sprawdź jakie rodzaje biżuterii możesz podarować na różne okazje!

0
1360

Biżuteria to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Jest ona wartościowa, ceniona przez wszystkich i z pewnością będzie odpowiednim gestem dla osoby, którą chcemy obdarować w szczególny sposób. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, zdecydowanie warto rozważyć opcję biżuterii, która sprawdzi się na każdą okazję. W tym krótkim poradniku prezentujemy jakie rodzaje biżuterii możemy podarować ważnej dla nas osobie oraz podpowiadamy jak zdobyć jakościowy podarek w korzystnej cenie bez pustoszenia portfela.

Biżuteria na upominek

Biżuteria to bardzo dobry pomysł na upominek z różnych okazji. Urodziny, jubileusz czy chęć obdarowania bliskiej osoby niezależnie od wieku oraz sytuacji to idealny powód na kupowanie biżuterii w prezencie. Pierwszym rodzajem biżuterii, jaki możemy podarować ważnej dla nas osobie, jest naszyjnik. Możemy wybierać spośród bardzo wielu różnych możliwości. Może być to wisiorek na łańcuszku z zawieszką. Sama zawieszka może mieć prestiżowy charakter i być np. kamieniem szlachetnym lub wręcz przeciwnie wykonana z jednego kawałka srebra. Ciekawym pomysłem może być też kupienie osobno łańcuszka a osobno zawieszki. Dzięki temu skompletujemy idealny wisiorek. Na prezent możemy kupić też długi naszyjnik z bogatymi zdobieniami, który nosi się jak korale. Obecnie są one modne i pasują do codziennego użytku.

Jeśli osoba, której chcemy sprezentować biżuterię lubi broszki, możemy kupić jej właśnie taką przypinkę. Pasuje ona do np. garsonek lub eleganckich oficjalnych kostiumów. Może być to dobry pomysł, jeśli obdarowana osoba ubiera się tak na co dzień do pracy i nie może pozwolić sobie na mniej oficjalny dodatek lub bogaty naszyjnik. Kolejnym rodzajem biżuterii są bransoletki. Pasują one do każdej kobiety i do wielu stylów. Jeśli nie mamy pomysłu, na prezent z biżuterii i chcemy podarować kobiecie coś oryginalnego, warto wybrać taką opcję.

Elementem, o którym zapomina wiele osób, jest opakowanie. Biżuterię możemy otrzymać w opakowaniu roboczym, prostym lub nienadającym się na uroczyste wręczenie. Zawsze należy zapytać, czy możemy dokupić ozdobny woreczek lub pudełko, a jeśli nie ma takiej możliwości, należy udać się do sklepu z prezentami czy do punktu pakowania prezentów np. w galerii handlowej. Pierwsze wrażenie prezentu jest równie ważne co te tuż po otwarciu pudełka.

Dla żony, narzeczonej, dziewczyny, ukochanej… pierścionek

Pierścionki to z pewnością jeden z najczęściej wybieranych typów biżuterii. Idealnie nadaje się on do okazywania uczuć. Może być też podarowany zarówno na uroczyste okazje oraz bez powodu. Do wyboru w tej kategorii będziemy mieli bardzo wiele różnych pierścionków. Zaczynając od pierścienia, może być on ze złota lub srebra. Szczególnie złoto w wielu kolorach — od ciemnego po białe daje bardzo duży wybór. Kamienie mogą być też pełno szlachetnymi, jak i półszlachetnymi syntetycznymi — cyrkoniami. W tym elemencie mamy przynajmniej kilkanaście różnego rodzaju głównych kamieni o różnej barwie, a mnożąc te ilości przez kształty, wielkość i projekty z pewnością będziemy mogli dobrać odpowiedni pierścionek dla naszej wybranki.

Pierwszym krokiem podczas zakupu biżuterii jest określenie budżetu. Jest to rozsądny krok, bo w każdej cenie otrzymamy ciekawe modele i niekoniecznie muszą być to najdroższe okazy. Następnie musimy dowiedzieć się o rozmiarze pierścionka — o czym zapomina wielu z mężczyzn. Możemy zapytać wprost, udać się z wybranką do jubilera lub “podebrać” pierścionek na wzór. Następne należy zadecydować o kolorze pierścienia oraz kamienia. W tym elemencie warto przeanalizować styl i upodobania kobiety. Jeśli nie możemy się zdecydować, warto kupić prosty pierścionek z jednym kamieniem o jasnej barwie, który będzie uniwersalny.

Biżuteria alternatywna — z węgla i rękodzieło

Jednym z ciekawszych pomysłów na biżuteryjny podarek może być biżuteria alternatywna. Jest to biżuteria wykonana z materiału innego niż metale szlachetne. Obecnie popularne są np. kolczyki z węgla lub bransoletki z koralików. Przeważnie ten typ biżuterii produkowany jest przez małe firmy i manufaktury, a co za tym idzie wytwarzany jest w małych seriach i w ciekawych projektach. Ten rodzaje biżuterii z pewnością nie będzie droższy od typowej złotej lub srebrnej. Idealnie może za to pasować np. do używania na co dzień i będzie sprawiał osobie obdarowanej wiele radości codziennie. Różne materiały oraz formy to również możliwość dopasowania biżuterii do stylu osoby, której chcemy ją podarować. Przykładem może być sportowy styl koleżanki, do którego nijak ma się poważna i stylowa biżuteria złota czy srebrna w przeciwieństwie np. do kolorowej jakościowej bransoletki.

Gdzie najtaniej kupić biżuterię dobrej jakości?

Biżuteria to bardzo miły oraz często kosztowny gest z naszej strony. Oprócz tego, że jest dobrym pomysłem na prezent, potrafi skutecznie uszczuplić nasz portfel. W branży biżuteryjnej istnieje jednak bardzo szeroki zakres miejsc, gdzie możemy kupić gustowny podarek. Niektóre z nich są prestiżowymi i renomowanymi salonami jubilerskimi, a inne np. sieciowymi sklepami z biżuterią. Ceny za podobne naszyjniki czy zawieszki mogą różnić się znacząco. Gdzie zatem warto szukać biżuterii jakościowej, z metali szlachetnych, ale w dobrej cenie? Pierwszym miejscem jest sieć sklepów z biżuterią Briju. Posiada ona bardzo duży wybór biżuterii różnorodnej w wielu wersjach. Część z nich wykonana jest np. ze srebra najwyższej jakości oraz kamieni szlachetnej. Jest to dobre miejsce, gdzie do 100 złotych możemy kupić ciekawy naszyjnik, zawieszkę lub łańcuszek. Ciekawym miejscem, gdzie dostępne są pojedyncze sztuki biżuterii, jest sieć TK Maxx. Oprócz odzieży znaleźć tam możemy markowe zegarki czy biżuterię w atrakcyjnych cenach. Misz masz, jaki reklamuje sieć, to dobre miejsce na szukacie ciekawego prezentu również w cenie do 100 złotych.

Ciekawym miejscem mogą być też pojedyncze stanowiska w galeriach handlowych. Często są to stoiska “wysepki” właśnie z biżuterią np. srebrną czy wyrabianą ręcznie. Możemy kupić tam np. biżuterię z węgla, koralików czy drewna. Często tak niepozorne miejsca oferują bardzo ciekawe modele i interesujące projekty. Jakich miejsc należy unikać, jeśli nie chcemy wydać zbyt dużo pieniędzy? Z pewnością będą to markowe salony typowo jubilerskie. Asortyment jest tam niezwykle na wysokim poziomie — wraz z cenami. Nie warto również kupować biżuterii w internecie — o ile nie jesteśmy pewni, że jest to zaufany i wiarygodny sklep. Choć ceny są tam najniższe, biżuteria to jeden z najczęstszych podrabianych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here