Catering dietetyczny

Dla wielu osób catering dietetyczny kojarzy się jedynie z celebrytami, którzy korzystają z diety pudełkowej. Obecnie nie jest to tylko “moda” a nowy trend w żywieniu, który posiada wiele korzyści. Na rynku działa coraz więcej firm cateringowych a my mamy do wyboru coraz więcej opcji żywienia dietetycznego. W tym tekście przybliżamy sylwetkę diety pudełkowej, odpowiadamy na pytanie, czym jest, jakie ma plusy, jak działa i czy warto z niej skorzystać.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest rodzajem żywienia się. Polega ona na tym, iż firma cateringowa przygotowuje dla nas pudełka z konkretnymi daniami, które jemy w trakcie całego dnia i dostarcza nam je w gotowej formie. Ten rodzaj cateringu opiera się na zdrowym żywieniu. Firmy cateringowe oferują różne diety o różnej kaloryczności, dzięki czemu możemy wybrać dla siebie najlepszą opcję. Obecnie na rynku istnieje wiele firm — zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich sieci, które oferują tego typu usługi w różnych miastach. Trend ten rozwija się coraz szybciej i korzystają już z niego głównie osoby dbające o swoje ciało, a nie tylko np. celebryci. Catering dietetyczny przeznaczony jest dla wielu grup osób. Koszt dziennego wyżywienia to przeważnie suma ok. 40 – 60 zł. Ostateczna cena zależy m. in. od rodzaju diety, jej kaloryczności czy oferty firmy, która oferują daną opcję. Z diety pudełkowej najczęściej korzystać możemy poprzez jej zamówienie na 7, 14 czy 31 dni. Większość firm cateringowych oferuje również dzień testowy, w którym jednorazowo otrzymujemy dzienny zestaw.

Firmy cateringowe, które oferują dietę pudełkową, zatrudniają również profesjonalnych kucharzy oraz dietetyków, którzy dbają o odpowiednie przygotowanie posiłków. Wiele firm oferuje również indywidualne wybranie diety czy konsultacje dietetyczne z dietetykiem. W niektórych firmach cateringowych możemy też modyfikować diety czy tworzyć indywidualne opcje. Do najpopularniejszych diet należą diety na odchudzanie, wegetariańskie, wegańskie, dla sportowców czy osób, które po prostu chcą odżywiać się zdrowo. Część firm na rynku oferuje również diety specjalistyczne, diety dla osób chorych czy diety dla osób z nietolerancją np. laktozy, glutenu itp.

Jak w praktyce działa dieta pudełkowa?

Działanie praktyczne diety pudełkowej jest bardzo proste. Jeśli wybierzemy już jedną z wielu firm cateringowych na rynku, należy złożyć zamówienie. Możemy wybrać konkretną dietę na stronie internetowej, podczas kontaktu z doradcą firmy, lub skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże dobrać nam takową do naszej sytuacji. Jeśli dieta zostanie wybrana a zamówienie złożone, wystarczy opłacić dany pakiet i rozpocząć korzystanie z niego.

Posiłki są przygotowywane dzień wcześniej. Są one tworzone przez osoby kompetentne oraz które doskonale znają charakterystykę tego żywienia. Dokładnie wyliczone porcje są pakowane w pudełka próżniowo, dzięki czemu posiłki pozostają świeże przez długi okres. Po zapakowaniu wszystkich porcji, wieczorem, lub rano dostawcy rozwożą całe zestawy składające się z różnych dań klientom. Gdy otrzymamy zestaw np. 5 ciu posiłków, wystarczy je odpakować i zjeść lub podgrzać i spożyć. Niezależnie od diety codzienne posiłki różnią się od siebie, a my możemy codziennie liczyć na nowy zestaw dań.

Plusy i korzyści diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to bardzo korzystne rozwiązanie z kilku względów. Pierwszym z nich jest płaszczyzna praktyczna. Otrzymywanie gotowych dań prosto do spożycia jest niezwykle wygodne i komfortowe. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które pracują intensywnie, nie mają czasu na samodzielne gotowanie lub po prostu tego nie lubią. Z pewnością niezwykle korzystne są też wartości odżywcze takich dań i ogólna ich jakość. Dania są przygotowywane z myślą o zdrowym żywieniu, zawierają odpowiednie substancje, a cała dieta jest zrównoważona i zbilansowana. Do produkcji takich dań nie są używane również składniki szkodliwe czy niskiej jakości. Plusem mogą być też walory smakowe. Nad przyrządzaniem dań czuwają kucharze, którzy dbają o to, aby posiłki były urozmaicone i smaczne. Dieta taka z pewnością pomoże osiągnąć nam nasze cele w postaci odchudzania się czy uzyskania wyższej wydajności organizmu. Do korzyści możemy również zaliczyć pudełkową formę cateringu, dzięki której możemy zabierać pudełka do pracy czy do szkoły z przekąskami nie bazując na fast foodach, czy niezdrowych produktach z supermarketów. Dieta pudełkowa pomaga wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe i oszczędzać czas, który możemy przeznaczyć np. na aktywność fizyczną czy dodatkowe treningi.

Dla kogo jest przeznaczona?

Bardzo duża grupa osób, która chce skorzystać z diety pudełkowej, obawia się, czy ten rodzaj żywienia jest przeznaczony właśnie dla niej. Z diety pudełkowej możemy skorzystać każda osoba, bez względu na to, kim jest lub jaki cel chce osiągnąć. Nie musimy spełniać żadnych wymagań, przechodzić badań czy wiązać się długimi umowami z firmami cateringowymi. W najprostszej wersji, wystarczy zamówić taką dietę lub skorzystać z pomocy dietetyka przy jej doborze. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z menu testowego — jednodniowego. Wtedy samodzielnie przekonamy się, czy ten rodzaj żywienia jest odpowiedni dla nas.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Zdecydowanie większość osób, która rozważa wybór cateringu dietetycznego, zadaje kluczowe pytanie tuż po poznaniu funkcjonowania diety pudełkowej, które brzmi — czy dieta pudełkowa się opłaca? Pod względem finansowym zdania mogą być podzielone, a odpowiedź zależy tak naprawdę od diety i oferty, jaką wybierzemy. W cenie ok. 40 zł całodzienne wyżywienie dla jednej osoby jest akceptowalne. Przy cenie już ok. 50 zł – 60 zł będzie to suma, którą zaakceptuje tylko pewna grupa osób. Ogólnie ujmując kwestie finansowe, przygotowanie podobnego jakościowo posiłku z wielu produktów będzie wynosiło porównywane kwoty. Firmy cateringowe mają dostęp do hurtowych ilości dobrych jakościowo produktów, które kupują za niskie sumy. Samodzielnie musielibyśmy przeznaczyć też dużą część czasu na gotowanie oraz wyszukiwanie odpowiednich produktów. O ile od strony finansowej każda osoba musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sama, od strony komfortu, jakości żywienia czy dietetycznej, catering dietetyczny jest jak najbardziej opłacalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here