Czym się kierować chcąc kupić materace we Wrocławiu

Wybór materaca, na którym będzie spało się wygodnie, wydaje się nie być prostą sprawą. Na wrocławskim rynku istnieje wiele sklepów oferujących wyposażenie sypialni, co z pewnością nie ułatwia zdecydowania się na jeden konkretny model. Czym zatem warto kierować się, przeglądając ofertę sklepów? Czy zakup komfortowego i dopasowanego do swoich potrzeb materaca rzeczywiście jest taki trudny?

Materace we Wrocławiu – od czego zacząć poszukiwania?

Rozważając wybór odpowiedniego materaca, należy zastanowić się, czy bardziej odpowiedni będzie model wykonany z pianki, czy zawierający sprężyny. Materac piankowy jest bardziej miękki niż ten ze sprężynami, ale charakteryzuje się lepszą cyrkulacją powietrza, co czyni go bardziej higienicznym i antyalergicznym. Dla par jedną z kluczowych zalet materacy piankowych jest brak przenoszenia drgań.

Piankowe materace termoelastyczne doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, reagując na temperaturę organizmu. Dzięki temu zapewniają optymalne podparcie i komfort podczas snu. Natomiast materace wysokoelastyczne cechują się doskonałą sprężystością oraz precyzyjnym podparciem punktowym, gwarantującym prawidłową pozycję ciała i redukcję nacisku na poszczególne obszary. Tego typu produkty mogą być zbudowane z uszlachetnionej pianki poliuretanowej (zwanej pianką HR) o podwyższonej sprężystości, która nie tylko zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, ale też wspomaga prawidłowe krążenie krwi, co sprawia, że tego typu wkład materaca jest polecany w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Materac sprężynowy jest idealny dla osób, które potrzebują stabilnego wsparcia ciała podczas snu. Materac ten szczególnie polecany jest dla seniorów i osób z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Dodatkowo, dzięki swojej solidnej konstrukcji, doskonałej trwałości i higieniczności, nadaje się również dla osób o większej wadze ciała.

Jakie jeszcze rodzaje materaców można spotkać we wrocławskich sklepach?

Materace bonellowe są podstawową formą materaców sprężynowych, gdzie wszystkie sprężyny wewnątrz są połączone sztywnym drutem. To oznacza, że nacisk w konkretnym punkcie równomiernie rozkłada się na całej powierzchni.

Nowocześniejszą wersją modelu sprężynowego jest materac kieszeniowy, w którym sprężyny umieszczone są w oddzielnych woreczkach lub kieszeniach, działając niezależnie od siebie. Takie materace zazwyczaj posiadają kilka stref twardości, co umożliwia dopasowanie się do kształtu sylwetki, jednocześnie oferując sprężystość. Materace posiadające sprężyny kieszeniowe o wysokiej gęstości sprężyn czasem nazywane są materacami multipocket. Ten rodzaj podłoża do spania znacznie lepiej reaguje na ruchy ciała. Często są również polecane sportowcom, ponieważ doskonale redukują napięcie mięśniowe.

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na materace piankowe, czy ze sprężynami, warto poszukać sklepu, który ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży tych produktów i posiada w swoim asortymencie szeroki wybór materacy. Najlepsi sprzedawcy oferują nie tylko produkty posiadające właściwości antyalergiczne i pozytywnie wpływające na zdrowy sen, ale też materace o statusie medycznym, dla dzieci, nawierzchniowe i produkowane na wymiar. Pracownicy takich sklepów wiedzą, że tylko dobrze dobrany materac może zapewnić wygodny sen, dlatego służą doradztwem i pomagają wybrać odpowiedni rodzaj i twardość materaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here