Dozowniki ręczników papierowych – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów?

0
426

Troska o własną higienę jest niezwykle istotna. I to nie tylko w naszym miejscu zamieszkania, ale również w pracy, na zakupach, podczas spotkań z przyjaciółmi na mieście i w licznych innych sytuacjach. Tym bardziej, że w dobie szalejącej epidemii koronawirusa troska o własną higienę może przełożyć się nie tylko na nasze zdrowie, ale również na zdrowie innych osób, z którymi mamy na co dzień kontakt. Warunkiem zachowania wysokich standardów higienicznych jest częste mycie rąk środkami dezynfekującymi oraz odpowiednie ich wycieranie. Zwłaszcza o tej ostatniej czynności wielu z nas nie pamięta. A tymczasem – od tego czym, w jaki sposób i jak dokładnie wytrzemy ręce, również zależeć będzie ich czystość.

Dozowniki ręczników papierowych – gdzie i dlaczego warto je stosować

Dozowniki ręczników papierowych to urządzenia dedykowane do stosowania przede wszystkim w łazienkach, lecz także innych pomieszczeniach wyposażonych w instalacje sanitarne. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba wymycia rąk oraz ich wysuszenia, dozowniki ręczników mogą być niezwykle pomocne.

Głównym konkurentem dozowników ręczników są automatyczne suszarki działające na podmuch. Urządzenia takie wytwarzają silny nawiew, który usuwa z powierzchni naszej skóry wilgoć. Niestety, ale minusem tego typu urządzeń jest ich niska skuteczność w czyszczeniu dłoni. Choć pozwalają na ich osuszenie, to jednak przy okazji rozprzestrzeniają drobnoustroje obecne na powierzchni skóry. W rezultacie – suszenie rąk w urządzeniach z nadmuchem może potencjalnie zaszkodzić osobom znajdującym się w naszym otoczeniu, które narażamy na kontakt ze szkodliwymi mikroorganizmami.

Dlatego warto stosować właśnie dozowniki ręczników papierowych. Pomogą nam nie tylko w osuszeniu powierzchni dłoni, ale również – zabezpieczą przed niepożądanym rozprzestrzenianiem bakterii, grzybów, pleśni i innych.

Rodzaje dostępnych dozowników ręczników papierowych

Wśród dostępnych urządzeń, znaleźć możemy kilka najczęściej wybieranych rodzajów. Pierwszy szczególnie popularny to dozownik listkowy, który pozwala na wyciąganie pojedynczych listków ręcznika papierowego, bez konieczności kontaktu z pozostałymi. W urządzeniach tych stosuje się ręczniki papierowe rolowane, które w prosty sposób możemy odrywać po kawałku.

Podajniki ręczników papierowych to kolejny rodzaj urządzeń. Również działają w sposób „analogowy”, polegający na wyciąganiu takiej ilości papierowych listków, jaką akurat potrzebujemy. Podajniki tego typu są szczególnie chętnie stosowane w kuchniach, gdzie służą również do walki z brudem powstającym na powierzchni blatów.

Podajniki automatyczne to urządzenia, w których konstrukcji znalazły się specjalne systemy elektroniczne. Pozwalają one na detekcję obecności dłoni pod podajnikiem oraz automatyczne wydzielenie porcji ręczników.

Wśród dostępnych urządzeń automatycznych, szczególnie warte polecenia są dozowniki Tork H1, które pozwalają na całkowicie bezdotykowe aplikowanie ręczników. Jak wskazują specjaliści, jest to najbardziej higieniczne rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych. W urządzeniach tego typu stosuje się dedykowany ręcznik papierowy do systemu Tork H1, którego rozmiar można dostosować do rozmiarów urządzenia. Z urządzeń tych korzystają nie tylko prywatni konsumenci, ale również osoby zarządzające wyposażeniem hoteli, apartamentów, galerii handlowych, centrów konferencyjnych i licznych innych miejsc o wysokim standardzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here