Drzwi wejściowe w budynkach firmowych bądź użyteczności publicznej

Obiekty budowlane, do których dostęp ma większa niż w przypadku domów jednorodzinnych liczba osób, powinny być wyposażone w dobrej jakości drzwi zewnętrze. Częstotliwość otwierania i zamykania jest w tym przypadku spora.

Nie każdy człowiek stosuje się do reguł mówiących o nietrzaskaniu drzwiami czy też o zbyt natarczywym ich otwieraniu. Warto więc wyposażyć skrzydła wejściowe w poszczególne akcesoria, dzięki którym ich żywotność będzie znacznie dłuższa i zdoła zmusić osoby przemieszczające się po budynku do lżejszego obchodzenia się z tymi elementami. Jakie akcesoria do drzwi zewnętrznych wybrać, aby korzystanie z nich stało się praktyczne i znacznie bardziej komfortowe? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Dobry zamek – najważniejszy element wyposażenia drzwi

W ciągu dnia budynki firmowe bądź użyteczności publicznej są odwiedzane przez różnych ludzi, którzy chcieliby załatwić daną sprawę. W nocy natomiast obiekty te stają się celem numer jeden dla włamywaczy i intruzów, pragnących jedynie ukraść dostępną w kasie kwotę bądź pozyskać ważne dokumenty firmowe. Należy się więc odpowiednio przed nimi zabezpieczyć, a niezwykle istotną rolę w tej kwestii sprawują zamki. Choć mówi się, że nawet najlepszy zamek nie jest w stanie zatrzymać złodzieja, to właśnie on może maksymalnie wydłużyć jego pracę nad wtargnięciem do środka. Nie ma co się oszukiwać – większość firm oraz obiektów użyteczności publicznej i tak posiada dodatkowo systemy alarmowe bądź zatrudnia wyszkolonych ochroniarzy.

Zamki powinny posiadać klasę bezpieczeństwa czyniącą ją antywłamaniowymi. Solidny materiał wykonania oraz zabezpieczenia przed rozwiercaniem to podstawowe cechy, jakimi powinien odznaczać się ten produkt.

Samozamykacze – najefektywniejszy sposób na trzaskanie drzwiami

Wiele biur ma problem z klientami, którzy natarczywie i regularnie trzaskają drzwiami. Nie chodzi tutaj nawet o zdenerwowanie poziomem wykonanej usługi, a o przyzwyczajenie do obecności samozamykaczy w drzwiach takich budynków.

Samozamykacze do drzwi

Nie da się ukryć, że samozamykacze do drzwi wejściowych są dzisiaj wykorzystywane w większości obiektów firmowych i użyteczności publicznej. Ma to na celu nie tylko wyeliminowanie przypadków trzaskania drzwiami, ale też wygodę i komfort użytkowania. Klient wchodzący do budynku musi jedynie pociągnąć za klamkę, a po wejściu drzwi zamkną się samoczynnie. Samozamykacze do drzwi montuje się nad skrzydłami. Cały mechanizm bazuje na sprężynie, która początkowo opóźnia proces powrotu skrzydła, a przy określonej odległości od futryny puszcza i w sposób precyzyjny domyka.

Odboje – istotna ochrona przed wyłamaniem skrzydła

Problem z drzwiami wejściowymi dotyczy nie tylko ich zamykania, ale również otwierania. Niejednokrotnie otwarcie ze zbyt dużą intensywnością prowadzi do przekroczenia maksymalnego kąta rozwarcia drzwi. Szkody można w tej kwestii podzielić na dwa przypadki – zarysowana ściana lub wyłamane skrzydła. Chcąc pozbyć się tego problemu, wystarczy zainstalować w podłodze odboje, które w bezpieczny sposób zablokują możliwość szerszego otwarcia tych elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here