Filiżanki do kawy – idealny zestaw na letnie spotkania z przyjaciółmi

0
236

Latem okoliczności przyrody sprzyjają, aby częściej znaleźć chwilę na celebrowanie porannej kawy czy popołudniowej herbaty. Jak nadać tym momentom jeszcze piękniejszy wymiar? Przyjaciel na fotelu obok i…- no właśnie co? Jeden z pomysłów poniżej. Powinien zadziałać tak dobrze, jak najserdeczniejsza rozmowa z bliską osobą.

Letnie propozycje – zastawy, które przywołują słońce

Robi się ciepło. W szafie pojawiają się lżejsze ubrania. Słońce zachęca do zmiany trybu życia i korzystania z okazji do relaksu na tarasie lub w ogrodzie. Pojawia się więcej okazji do spotkań ze znajomymi. Do dyspozycji jest już nie tylko pokój, ale i balkon czy przydomowy ogródek. Zmiany za oknem powodują, że chcemy się otoczyć przedmiotami kojarzącymi się z lekkością i słońcem. Zimowe ogromne kubki, które jeszcze niedawno wydawały się niezastąpione, teraz nie wyglądają już tak zachęcająco. Możliwość zaparzenia ulubionej kawy w pięknej filiżance może być tym czymś, co uczyni masz dzień przyjemniejszym. Zwłaszcza, jeśli można tę kawę wypić w towarzystwie przyjaciół.

Zestawy filiżanek – od klasycznych po nowoczesne

W temacie kształtów filiżanek nie ma ograniczeń. Rozmaite wielkości i ciekawe formy zadowolą nawet bardzo wymagających. Można wybrać płytszą lub wyższą. Dostępne są modele z krzemionki, stabilne i bardziej codzienne. Te z delikatnej porcelany nasuwają skojarzenia z luksusem i elegancją. Sklepy proponują naprawdę bogaty wybór. Bez wątpienia przynajmniej kilka modeli wpadnie każdemu w oko. Szeroką ofertę stanowią delikatne modele w koloru kości słoniowej, wzbogacone delikatnym złotym wzorkiem. Ich delikatne ucha mogą być większe lub mniejsze, zawsze wygodne i wytrzymałe. Najlepsze na spotkanie z przyjaciółką przy herbacie i ciasteczkach.

Do wyboru, do koloru – jaki kolor filiżanki wybrać?

A może warto zaplanować piknik w niedzielne przedpołudnie (nawet jeśli tylko na balkonie lub na trawniku przy domu)? Kolor porcelany, w której podamy napoje potrafi zdziałać cuda. W pastelowych barwach filiżanki każda herbata prezentuje się piękniej i smakuje wyjątkowo, nawet bez cukru. Tym przyjaciołom, którym polskie lato nie wystarcza i tęsknią za tropikalnym klimatem, można zaparzyć kawę w filiżankach w piękne zielone motywy, choćby liście. Na pewno docenią nasze starania.

filiżanki

Filiżanki w domowym zaciszu

A jeśli akurat nie jest nam dany letni urlop czy przydomowy ogródek? Czasem do pełni szczęścia „wystarczy” niezawodny przyjaciel. Kuchenne krzesło i codzienny stolik, a na nim dwie piękne filiżanki- do pary. Na przykład w maki lub inne letnie kwiaty. Taka filiżanka z aromatyczną kawą i szczerą rozmową w zestawie to nieodłączny element lata.

Możliwości jest naprawdę wiele. Filiżanki kupione wiosną, służą Ci nie tylko latem, ale też zimą, przywołując miłe wspomnienia. Są one bezcenne – jak prawdziwa przyjaźń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here