Wstążka satynowa

Dekorując wnętrza, poszukujemy rozwiązań nietuzinkowych, lecz jednocześnie eleganckich. Pomimo, iż obecnie mamy dostęp do wielu różnego typu elementów dekoracyjnych, to trudno znaleźć takie, które nienachalnie wyróżniałyby się na tle innych. Dekoracje pomieszczeń możemy więc przygotować sami, za pomocą wstążki satynowej.

Dla miłośników DIY

Wstążka satynowa to jeden z elementów wyposażenia, którego nie może zabraknąć w szufladce miłośnika techniki DIY. Za jej pomocą możemy przygotować dosłownie wszystko – począwszy od ciekawych wazonów, przez obrusy, na doniczkach skończywszy. Zwróćmy uwagę, że wstążka satynowe stanowić może nie tylko akcesorium ozdobne (zwykle bowiem używamy jej do przewiązywania paczek), ale również pełnowartościowy element zdobniczy. Pocięta na mniejsze kawałki, może być dekoracją wazonu czy świeczki. Możemy z niej również przygotować oryginalną podstawkę na świeczkę. Wstążki satynowe możemy przyszyć do obrusu, który nabierze zupełnie nowych kolorów – wielobarwne wstążki satynowe na białym obrusie idealnie sprawdzą się wiosenną porą.

Ozdoba prezentów i szkatułek

Wszyscy uwielbiamy dostawać prezenty, szczególnie w czasie świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Pięknie wyglądają one pod choinką, jeśli ozdobione są dodatkowo wstążką satynową. W ostatnim czasie bardzo modne stało się pakowanie podarunków nie do tradycyjnych torebek, a do pudełek, które bardzo łatwo jest przewiązać grubą wstążką satynową bądź cieńszą wstążeczką, w zależności od rozmiaru pudełka. Nawet jednokolorowe opakowanie może nabrać zupełnie innego charakteru, jeśli ozdobimy je – pozornie niewiele znaczącą – wstążką. Sprawdzi się ona podczas pakowania prezentów dla naszych bliskich, ale również dla pracowników czy kontrahentów. Dodaje bowiem klasy i eleganckiego wyglądu, a jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów prezentu jest właśnie jego opakowanie. Wstążką możemy również przewiązać szkatułkę czy pudełko na biżuterię, aby dodać im elegancji.

Wstążka zawsze pod ręką

Wstążka satynowa przydać się może nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Zawsze warto mieć ją w domu, szczególnie jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym, które często muszą wykonać jakąś pracę plastyczną czy nawet większy projekt. Wstążka satynowa przyda się na przykład do dekorowania jajek wielkanocnych, ozdabiania bombek choinkowych, projektowania flagi na święta narodowe czy przygotowywania laurek dla najbliższych. Warto mieć w domu różnokolorowe wstążki, które idealnie sprawdzą się zarówno przy większych, jak i mniejszych projektach. Prace wykonane przez dzieci mogą następnie stanowić piękną, unikalną ozdobę naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here