komin na twarz

Do osłony szyi, karku i twarzy przed zimnem, słońcem lub unoszącym się w powietrzu pyłem przeznaczone są wielofunkcyjne kominy na twarz, najczęściej bawełniane lub poliestrowe. To niezwykle uniwersalny element garderoby roboczej i przydatny gadżet dla każdego podróżnika, turysty czy sportowca ćwiczącego na świeżym powietrzu. Wielofunkcyjne kominy zaprojektowano z myślą o zasłanianiu ust, nosa oraz szyi, ale tego typu odzież można wykorzystać również w inny sposób.

Możliwe zastosowania komina na twarz

Uniwersalne kominy na twarz sprawdzą się nie tylko w charakterze szalika i chusty służącej zabezpieczeniu ust i nosa, ale także jako rodzaj bandany przytrzymującej włosy oraz czapki, która w całości osłania głowę. To wielofunkcyjne gadżety, z których można korzystać zarówno latem, jak i zimą. Cienki i lekki komin na twarz można nosić na szyi i w razie potrzeby naciągnąć na twarz lub głowę, zabezpieczając się przed pyłem lub palącym słońcem. Ze względu na dużą uniwersalność zastosowań jest to sprzęt, który z powodzeniem zastąpi kilka innych elementów ochronnej garderoby roboczej. Taki gadżet może pełnić funkcję szalika, maski, czapki, bandany lub opaski na włosy. Komin można również zwinąć i założyć na nadgarstek. Wówczas będzie pełnił funkcję klasycznej frotki do zbierania potu z czoła i twarzy.

Rodzaje kominów roboczych

W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów kominów przeznaczonych do ochrony przed słońcem, zimnem, wiatrem, pyłem, deszczem i śniegiem. Robocze kominy na twarz zwykle produkowane są z syntetycznych tkanin, które charakteryzują się niską nasiąkliwością, szybkoschnących, lekkich i niepodatnych na zagniecenia. Przykładem takiej tkaniny są materiały poliestrowe. Można wybierać spośród ich letnich i zimowych, znacznie grubszych wersji. Dobrym wyborem dla sportowców i osób poszukujących kominów na twarz lepszej jakości są ich wersje termoaktywne, produkowane ze specjalnych tkanin, które pomagają w utrzymywaniu stałej temperatury ciała, chroniąc przed nadmiernym poceniem się skóry podczas wzmożonej aktywności fizycznej. W sprzedaży dostępne są także kominy bawełniane z dodatkiem materiałów syntetycznych nadających im pożądany poziom elastyczności.

Wyprodukowany z lekkiej, najczęściej poliestrowej tkaniny, wielofunkcyjny komin na twarz zakłada się przez głowę i umieszcza na szyi. Z tej pozycji można zaciągnąć go na usta i nos lub od tyłu na głowę. Komin można wykorzystać również jako rodzaj nakrycia głowy, jako opaskę przytrzymująca włosy lub bandanę, która zasłania górną część głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here