zalety rolet dzień i noc
Źródło: Materiały własne Domondo.pl

Dlaczego rolety dzień i noc są jednymi z najczęściej kupowanych osłon okiennych ostatnich lat? Na czym polega ich fenomen? Kiedy wyjdą z mody? Dziś rozłożymy model duo na części pierwsze.

Czym są rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to sprytne połączenie funkcjonalności żaluzji i estetyki osłon materiałowych. Ten model zostawia swoich konkurentów daleko w tyle i robi to w świetnym, ponadczasowym stylu. Wszystko dzięki wyjątkowej, niespotykanej nigdzie indziej konstrukcji opartej na rurze nawojowej i dwóch warstwach materiału o naprzemiennie ułożonych, transparentnych i zaciemniających pasach. Poruszanie ich względem siebie pozwala ustawić je w aż trzech pozycjach:

  • otwartej, gdzie tkanina jest całkowicie zwinięta i odsłania światło szyby,
  • półotwartej, wpuszczającej do środka tylko niewielką ilość słońca, jednocześnie chroniąc prywatność domowników,
  • zamkniętej, która całkowicie blokuje słońcu, oświetleniu miejskiemu i ciekawskim sąsiadom dostęp do domu.

Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy możliwość optymalnej kontroli nad wpadającym do środka światłem. Znacznie ułatwia to stworzenie idealnych warunków do pracy, nauki czy drzemki w środku dnia. Rolety dzień i noc sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej. Wyjątkowa konstrukcja i estetyczny design modeli duo będą doskonałym wyborem nie tylko do sypialni, pokoju dziecka, czy salonu, lecz także firmy. W biurze warto zainwestować w opcję z silnikiem elektrycznym, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

Kiedy zamontować rolety dzień i noc?

Rozejrzyj się dookoła – założymy się, że na każdym osiedlu, większość okien będzie ubrana właśnie w rolety dzień i noc. Nic dziwnego, w końcu te osłony okienne dobrze wyglądają, mają ciekawy design (w odróżnieniu od zachowawczych i nudnych modeli materiałowych) i przede wszystkim są bardzo praktyczne. Występują w trzech odsłonach:

  • Bezinwazyjnej, której montaż odbywa się bezpośrednio na skrzydle okiennym. Dzięki specjalnym uchwytom (dostosowanym również do okien z wywietrznikiem) nie ma potrzeby ingerencji w strukturę ściany czy okna.
  • Wolnowiszącej, dedykowanej dużym przeszkleniom ze względu na montaż do ściany czy sufitu. Jest to opcja inwazyjna, do której dołączone są kołki lub wkręty.
  • W kasecie, do której podwójna tkanina chowa się podczas zwijania. Ta opcja posiada także prowadnice zapobiegające odstawaniu materiału od okna. To pozwala jeszcze dokładniej odciąć słońcu dostęp do domu.

Żaden z tych sposobów montażu nie wymaga specjalnych umiejętności fachowca czy profesjonalnych narzędzi. Model bezinwazyjny montuje się, nakładając roletę na skrzydło okienne. Aby zainstalować na oknie dwie pozostałe opcje, będą potrzebne: poziomica i wiertarka.

Dlaczego warto zamontować rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc, tak jak każde inne modele, mają swoje wady i zalety. Zacznijmy od minusów, których jest zdecydowanie mniej: brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, ze względu na prześwity materiałów, poruszanie roletą wymaga więcej pracy, co wynika z dużej ilości, podwójnego materiału, ze względu na unikalny i praktyczny design kosztują więcej, niż modele materiałowe.

Teraz skupmy się na zaletach rolet dzień i noc, które od kilku sezonów nie znikają z trendów aranżacyjnych. Rolety duo mocno wyróżniają się na tle konkurencji, a wszystko dzięki:

  • przemyślanej konstrukcji ułatwiającej kontrolowanie światła i prywatności,
  • unikalnemu i jednocześnie uniwersalnemu designowi, łączącemu w sobie najlepsze cechy modeli materiałowych i żaluzji poziomych,
  • szerokiej kolorystyce pozwalającej dopasować osłonę do swoich upodobań i istniejącej już aranżacji,
  • łatwemu czyszczeniu – w tym wypadku wystarczy przetrzeć tkaninę wilgotną szmatką.

Podsumowanie

Szukając idealnej osłony okiennej, warto rozważyć zakup rolet dzień i noc. Ich fenomen nie wziął się znikąd – estetyczny wygląd, łatwe sterowanie i szeroka kolorystyka z łatwością dopasują się do niemal każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone.

Artykuł został przygotowany przez redakcję bloga Domondo.pl, marki produkującej wysokiej jakości rolety i inne osłony okienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here