Zegarek
Pexels.com

To pytanie wydaje się tak oczywiste, a raczej odpowiedź na te, że mogłoby się wydawać, że w zasadzie nie ma o czym pisać. Jednak nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ wiele osób ma ogromne wątpliwości dotyczące noszenia zegarka. W dodatku bardzo trudno jest znaleźć jakieś sztywne zasady, które wiązałyby się z tym tematem. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które mamy nadzieję, że rozwieją Twoje wątpliwości. Jak można nosić zegarek?

Na prawej, czy na lewej ręce?

O widzisz i już mamy pierwszy problem do rozwiązania. Trudność w znalezieniu prawidłowej odpowiedzi na to pytania polega przede wszystkim na tym, że jest ono błędnie sformułowane. To, czy nosisz zegarek na prawej, czy na lewej ręce, nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. Ważne jest natomiast to, która ręka jest u Ciebie dominująca. Na to właśnie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nowego zegarka. Nie możesz zakładać zegarka na rękę dominującą, ponieważ po prostu będzie Ci niewygodnie. Właśnie dlatego osoby, które są leworęczne powinny nosić zegarek na prawej ręce, a praworęczne na lewej. Taka zasada wzięła się stąd, że zegarek, który jest noszony na ręce dominującej jest dużo bardziej narażony na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak na przykład obicia, stłuczenia, czy otarcia. Nawet, gdy wydaje Ci się, że Ty dbasz o swój zegarek i Ciebie to nie dotyczy, to wystarczy, że jednego dnia się pomylisz i założysz zegarek na niewłaściwą rękę i zobaczysz, że będą na nim różnego rodzaju obicia, a może nawet uszkodzenia. Zdecydowana większość zegarków produkowana jest dla osób praworęcznych. Oznacza to, że powinno się je nosić na lewej ręce. Oczywiście, jeżeli jesteś osobą leworęczną, to nie znaczy, że nie będziesz mógł korzystać z takiego zegarka, ale korzystanie z dodatkowych funkcji, czy przycisków będzie trochę utrudnione. Oczywiście z czasem możesz się do tego przyzwyczaić, ale na początku z pewnością nie będzie to dla Ciebie intuicyjne. Na rynku czasami można znaleźć również modele zegarków, które są przeznaczone dla osób leworęcznych. Jednak są one rzadko spotykane i droższe od tych standardowych.

Zegarek
Pexels.com

Czy nosić zegarek na wewnętrznej, czy zewnętrznej stronie nadgarstka?

Jest na świecie pewna grupa użytkowników zegarków, która woli nosić czasomierze po wewnętrznej stronie nadgarstka, zarówno na lewej, jak i na prawej ręce. Wynika to zazwyczaj ze względów praktycznych. Jeżeli jesteś osobą bardzo aktywną, to taki sposób zakładania zegarka zabezpiecza go przed stłuczeniem oraz innego rodzaju uszkodzeniami. Nawet, jeżeli zazwyczaj nosisz zegarek w standardowy sposób, to warto zastanowić się nad przełożeniem go na wewnętrzną stronę. Chodzi nam w szczególności o takie sytuacje, gdy wybierasz się na siłownię albo na rower. Pewnie masz na sobie sportową bluzę i legginsy, a zegarek ma być jedynym biżuteryjnym elementem w całej tej stylizacji. Czasami bywa też tak, że o zapięciu zegarka po wewnętrznej stronie decydują również aspekty estetyczne. Na przykład. Jeżeli masz czasomierz umieszczony na wielobarwnym pasku, to dzięki takiemu sposobowi noszenia zegarka wyeksponujesz jego walory oraz uzyskasz bardzo nietypowy efekt. Możesz nosić tak zegarek w połączeniu z inną biżuterią, na przykład z bransoletkami.

Zegarek
Pexels.com

Jakie są pozostałe sposoby noszenia zegarków?

Jeżeli jesteś turystką oraz wielbicielką pieszych wycieczek, to pewnie decydujesz się na przypięcie zegarka do pasków plecaka. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki tej metodzie, Twój nadgarstek nie będzie zmęczony. Nie będziesz miała na nim również bolesnych i nieestetycznych odgnieceń. W przypadku zegarków wyposażonych w termometr ten sposób noszenia gwarantuje prawidłowość wskazań. Gdy nosisz zegarek na prawej lub lewej ręce, to pokazywana przez zegarek temperatura może być zawyżona lub zaniżona. Wiele zegarków sportowych daje również możliwość przypięcia ich do odzieży, na przykład do wiosennej kurtki lub do bluzy. Takie zegarki mają bardzo duży maksymalny obwód. Zegarki mają mocne zapięcia i nie ma ryzyka, że odpadną podczas aktywności fizycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here