Zegarek damski
Pixabay.com

Większość kobiet wybiera takie zegarki, które są modne i estetyczne. Czy też masz podobnie? Kupujesz popularne modele zegarków, które są polecane na Youtubie i Instagramie albo takie, które są po prostu ładne, ale nie mają żadnej historii i tradycji? Jeżeli tak, to warto zmienić swoje przyzwyczajenia już od dziś. Na co w takim razie patrzeć, gdy kupujesz nowy zegarek dla siebie.

Co uwzględnić przy zakupie zegarka?

W zegarku bardzo ważny jest mechanizm. Jednak wybór zegarka trzeba zacząć od podstaw, czyli od ogólnego podziału. Zegarki możemy podzielić na następujące kategorie: kwarcowe i mechaniczne. Te pierwsze są zasilane baterią, a te drugie są napędzane mechanicznie. W zegarkach kwarcowych wskazówka sekundnika cyka równo co sekundę. Natomiast w zegarkach mechanicznych przemieszcza się płynnie po tarczy zegarka. W tych zegarkach wskazówka porusza się w bardzo przyjemny dla oczu sposób. Zegarki kwarcowe posiadają wiele zalet. Największym plusem jest fakt, że gdy zegarek po paru latach się zatrzyma, to wystarczy wymienić w nim baterię i będzie działał dalej. Nie kosztuje to dużo i możemy taki zegarek przekazywać z pokolenia na pokolenie. Oczywiście tylko wtedy gdy o niego dbamy i gdy pochodzi on od renomowanej firmy. Natomiast mechanizmy zegarkowe są dużo bardziej skomplikowane i o wiele trudniejsze w naprawie. Konieczna jest wizyta u zegarmistrza. Często koszt naprawy przekracza koszt zegarka i trzeba się z nim pożegnać. Dlatego zegarki kwarcowe są o wiele lepsze i niezawodne.

Zegarek damski
Pixabay.com

Czy lepiej wybrać zegarek ze szkłem mineralnym, czy szafirowym?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego zegarka, to najpierw powinnaś sprawdzić, z jakich części został on wyprodukowany. Gdy kupisz tani zegarek, to jest bardzo prawdopodobne, że zostały w nim wykorzystane najtańsze części na rynku. Dlatego niedrogie zegarki, czy po krótkim czasie wyglądają na bardzo zniszczone. Mają poodbarwiane paski lub połamane szkiełka. Mówiąc właśnie o szkiełkach, to są one jednymi z najważniejszych części w całym zegarku. Najczęściej w tych najmodniejszych zegarkach damskich stosuje się szkło mineralne. Czy to źle? Nie jest to najsłabsze szkło, jest w stanie trochę wytrzymać, ale o wiele lepsze są zegarki ze szkłem szafirowym. Jest ono niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Nie musisz co chwila patrzeć na zegarek, czy wszystko z nim w porządku i ciągle o nim myśleć. Gdy zastanawiasz się nad wyborem damskiego zegarka, to przestrzegamy Cię przed zakupem takiego ze szkiełkiem hesalitowym. Wystarczy, że dotkniesz nim do jakiegoś ostrego przedmiotu i od razu powstanie na nim rysa. Takie zegarki są tanie, ale bardzo słabej jakości.

Wybrać zegarek damski na pasku czy na bransoletce?

Pasek jest takim elementem zegarka, który w ostatecznym rozrachunku nie ma wielkiego znaczenia. Możesz się w pierwszej chwili z tym nie zgodzić, ale zaraz Ci wyjaśnimy, dlaczego tak sądzimy. Może nawet przyznasz nam rację? Gdy Twoim marzeniem jest, żeby mieć personalizowany pasek ze skóry, węża, strusia lub krokodyla, to musisz za niego zapłacić około 100 zł. Zaletą takiego paska jest to, że pozostaje on w dobrym stanie przez wiele lat. To dobra inwestycja. Poza tym, nie warto oceniać całego zegarka, pod kątem jego paska. Mechanizm i szkiełko są o wiele ważniejsze. Pasek zawsze możesz wymienić i jak widzisz nie jest to gigantyczny koszt. Zupełnie inaczej jest w przypadku bransolety. Trudniej. Musisz się dłużej zastanowić nad jej wyborem i sprawdzić, jaką ma jakość. Dlatego zamawianie damskich zegarków przez internet jest związane z dużym ryzykiem. Najlepiej pójść do jubilera albo sklepu z zegarkami.

Zegarek damski
Pixabay.com

Styl zegarka powinien być dopasowany do Twojego indywidualnego stylu ubierania. Inny zegarek damski powinnaś wybrać, jeżeli na co dzień chodzisz głównie w bluzach sportowych z kapturem, a inny, gdy Twoim najlepszym przyjacielem są eleganckie bluzki. Życzymy Ci jak najlepszego wyboru zegarka. Dobry zegarek damski będzie nie tylko Twoją ozdobą, ale również będzie Ci niezawodnie służył przez wiele długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here