Jak wzmocnić masę mięśniową

Rozpoczynasz pracę nad sylwetką i chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty? Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy budowie masy mięśniowej. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.

Dieta na rzeźbę – podstawowe założenia

Ten sposób żywienia zakłada wybór rozwiązań dietetycznych, które pomagają w rozbudowie masy mięśniowej. Głównym zaleceniem jest włączenie do jadłospisu odpowiedniej ilości białka, a także spożywanie posiłków o wyższej kaloryczności. Pamiętaj jednak, że dieta na rzeźbę powinna iść w parze z treningiem różnych partii ciała. Połączenie właściwego sposobu odżywiania i wdrożenie odpowiednich ćwiczeń pozwoli Ci uzyskać oczekiwany efekty w dosyć szybkim czasie.

Wdrożenie zasad zdrowego żywienia nie jest trudne, choć niektórzy wybierają wsparcie dietetyka, który przygotowuje szczegółowy jadłospis. To świetna propozycja dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na samodzielne obliczanie bilansu kalorycznego czy właściwej ilości makroskładników w posiłkach. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierasz, nie może Ci zabraknąć silnej woli. Po pewnym czasie przyzwyczaisz organizm do zdrowych nawyków.

Dieta w praktyce

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, wprowadź w życie plan, którego będziesz trzymać się przez 3-4 miesiące. Specjaliści zalecają, aby w tym czasie zastosować lekką nadwyżkę kaloryczną. Najlepiej spożywać 10-15% kalorii niż wartość określona przez całkowitą przemianę materii. Natomiast rekomendowana ilość białka to 1,4 – 2,0 g na 1 kg masy ciała.

Dzięki temu dużo łatwiej osiągniesz założone rezultaty, a jednocześnie będziesz cieszyć się zdrowym jedzeniem na co dzień.

Pamiętaj, że całkowita przemiana materii zależy od płci, wieku, wzrostu, wagi oraz stopnia aktywności fizycznej. Ponadto każdy trening spala kalorie, więc warto dopasować kaloryczność posiłków do dni treningowych oraz nietreningowych. Specjaliści zalecają, aby po ćwiczeniach sięgnąć po wysokobiałkowe jedzenie. Ponadto dieta na rzeźbę https://dietly.pl/blog/dieta-na-mase-zasady powinna być uboga w słodycze czy słone przekąski. Na szczęście wybierać możesz spośród wielu zdrowych i smacznych potraw, które mogą towarzyszyć Ci na co dzień.

Jak trenować, aby uzyskać najlepsze efekty?

Wybór odpowiednich metod treningowych pozwoli Ci uzyskać doskonałe rezultaty. Na początek dobrą praktyką będzie trening 2 razy w tygodniu przez ok. 30 minut. Wraz z rozwojem kondycji możesz zwiększać częstotliwość ćwiczeń. Przy czym warto korzystać z przeróżnych rozwiązań. Do najpopularniejszych sposobów na budowanie sylwetki należy wykorzystywanie wolnych ciężarów, maszyn, gum oporowych, a także kalistenika.

Kluczowym aspektem dla osiągnięcia najlepszych rezultatów jest regularność treningów. Ponadto przy budowaniu masy mięśniowej musisz pamiętać o regeneracji. W przeciwnym razie ryzyko kontuzji będzie dużo wyższe. Warto trenować z głową, gdyż urazy mogą na dłuższy czas zatrzymać ciężką pracę nad sylwetką. W razie potrzeby możesz skontaktować się z trenerem personalnym, który rozpisze plan zajęć na siłowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here