Kiedy mogą przydać się nam karty pamięci do telefonu

Kupując nowy telefon, zwracamy uwagę na jego podstawowe parametry. Dla każdego ważne będzie coś innego. Może być to na przykład dobrej jakości aparat, szybkość działania czy odporność na uszkodzenia mechaniczne. A co z pamięcią? Niektóre telefony oferują nam możliwość przechowywania wielu danych.  Niektóre modele można natomiast uzupełniać o karty pamięci do telefonu. Dla kogo mogą być one niezbędnym dodatkiem?

Czy Twój telefon ma wystarczająco dużo pamięci?

Jak zostało już wspomniane, telefony mogą wyróżniać się różnymi parametrami. Jeżeli często korzystamy z naszego smartfona, także w pracy, to możliwe, że przydatna będzie dla nas duża pamięć. Jakie daje nam ona możliwości? Przede wszystkim nie musimy martwić się o to, że zabraknie nam miejsca na przechowywane dane. Są to na przykład dokumenty tekstowe, pliki muzyczne, filmy czy zdjęcia. Będziemy mogli segregować je już na naszym urządzeniu. Dlatego przed zakupem telefonu powinniśmy sprawdzić, jakie są jego możliwości. Nie każdy model pozwala na rozszerzenie pamięci przy pomocy karty, dlatego warto brać to pod uwagę. Czasami lepiej wybrać telefon, który od początku nie oferuje nam zbyt wiele pamięci wewnętrznej, ale posiada slot odpowiedni na jej rozszerzenie. 

Kiedy przydatna okazuje się być karta SD do telefonu?

Karty pamięci do telefonu to częsty zakup użytkowników smartfonów. Dlaczego? Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której to jedziemy na wakacje i w połowie naszego wyjazdu brakuje nam miejsca na nowe zdjęcia. Jest to bardzo uciążliwe i zmusza nas do usunięcia niepotrzebnych plików. Aby jednak unikać takich nieprzyjemnych zdarzeń, możemy zakupić właśnie kartę SD bądź microSD (będzie to zależne od tego, z jakiego urządzenia korzystamy). 

Taka karta nie zajmuje wiele miejsca, dlatego dodatkową sztukę możemy mieć zawsze przy sobie. Ponadto, jeżeli zakupimy odpowiednią przejściówkę, to w dowolnym momencie i w zaledwie kilka chwil przeniesiemy posiadane pliki na przykład na komputer bądź tablet. Zwróćmy jednak uwagę na prędkość zapisu, ponieważ może mieć ona znaczenie przy przesyłaniu danych o większej wadze. 

Poszczególne karty można też wykorzystać w więcej niż jednym urządzeniu. Często okazuje się, że dany model będzie pasował na przykład do naszego aparatu, jak i telefonu. Z pomocą dodatkowej przejściówki nasza karta będzie działała dokładnie tak, jak klasyczny pendrive. 

Jaka karta SD do telefonu będzie dobrym wyborem?

Zakup odpowiedniej karty wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na wstępie musimy upewnić się, który wariant będzie odpowiedni dla naszego smartfona. Innym bardzo ważnym aspektem jest szybkość zapisu. Na przykład karta pamięci do telefonu Samsung może wyróżnia się takimi parametrami, jak do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s w zapisie. To bardzo ważne, jeżeli zależy często przenosimy pliki bądź też zapisujemy dane o dużej wadze. Warto też zwrócić uwagę na to, czy karta pamięci do telefonu Samsung ma odpowiednie rozmiary. Tutaj wyróżniamy na przykład modele SD lub microSD. 

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here