Komoda do salonu
pixabay.com

Najważniejsze jest to, żeby pasowała ona do wnętrza oraz do stylu całego mieszkania. Może Ci się wydawać, że nie ma na świecie nic prostszego niż zakup komody do salonu. Idziesz do sklepu, płacisz i po sprawie. Niestety, jesteś zbyt wielkim optymistą. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale komoda oraz sofy to najważniejszy mebel w salonie. Jaka komoda będzie najlepsza do salonu, a które modele lepiej jest postawić w sypialni? Czy komoda to odpowiedni mebel do pokoju dziecięcego? Na jakie jej elementy zwrócić uwagę, aby była jak najbardziej funkcjonalna? Teraz widzisz już, na ile pytań musisz sobie odpowiedzieć, zanim pójdziesz do sklepu? Zaczynamy!

Komoda to królowa wśród mebli

Zgadzamy się, że brzmi to może patetycznie, ale prawda jest taka, że jest to mebel, który ma tak długą tradycję, że nie sposób o tym nie wspomnieć. Pierwsza komoda powstała w siedemnastowiecznej Francji. Trafiła nawet do sypialni Ludwika XIV w Wersalu. W porządku, wiemy, że tamta komoda nie ma nic wspólnego ze współczesnymi meblami, ale jej zasadnicze funkcje nie zmieniły się do dzisiaj. Pierwszą komodę stworzył André-Charles Boulle, barokowy rzemieślnik i artysta. Do dziś wiele osób jest mu wdzięcznych, ponieważ jest to taki mebel, w którym można przechowywać dosłownie wszystko i który pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Jedni stawiają komody w łazience, inni w sypialni, a jeszcze inni w nowoczesnym salonie. Oczywiście, że komody na przestrzeni lat przeszły wiele metamorfoz, ale ich podstawowe funkcje pozostały bez zmian.

Jaką komodę wybrać do salonu?

Musimy tutaj podkreślić jeszcze raz, że komoda to mebel bardzo uniwersalny. Kochany przez większość ludzi na świecie, jeżeli nie przez wszystkich. Sprawdzi się dosłownie w każdym pomieszczeniu. Od kuchni po przedpokój. Każdy, kto ma komodę z pewnością potwierdzi, że bardzo ułatwia mu ona codzienne funkcjonowanie. Ten mebel zazwyczaj nie jest duży, ale za to ma ogromny potencjał. Można spotkać komody z drzwiczkami, z szufladami, z otwartymi półkami. Jest w czym wybierać. W przeciwieństwie do trzydrzwiowej szafy komodę łatwo jest przesunąć. W razie potrzeby można też szybko ją opróżnić. W dodatku jest możliwość wykonania takiego mebla na zamówienie. Wtedy będzie on już idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Komoda ma też pewną zaletę, o której mało osób wspomina. Można w niej przechowywać ubrania i nawet jak nie są poskładane, to można uchodzić za osobę, która ma w mieszkaniu perfekcyjny porządek. W praktyce nie ma takich ludzi, ale to już inna sprawa.

Komoda do salonu
pixabay.com

Gdzie można postawić komodę?

Wszędzie. W salonie, w łazience, w przedpokoju, w kuchni, w pokoju dziecięcym i w królestwie nastolatka. Postawienie komody w salonie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ swobodnie mogą z niej korzystać zarówno dzieci, nastolatki, jak i osoby starsze. Najlepszym pomysłem jest wykonanie komody na zamówienie. Wtedy możesz ją postawić praktycznie w każdym miejscu w salonie, zaplanować jej wygląd oraz rozmieszczenie półek, czy szuflad. Pamiętaj też o tym, że funkcja komody w bardzo dużym stopniu jest zależna od tego, w którym miejscu ją postawisz i od tego, co chcesz w niej przechowywać. To, jak będzie wyglądała Twoja komoda w salonie zależy od tego, czy chcesz, żeby to był mebel tylko praktyczny i nie ma w tym nic złego, czy jednak wolałbyś, żeby była to komoda reprezentacyjna. Wtedy siłą rzeczy powinna być bardziej ozdobna i wykonana z lepszej jakości materiałów. To właśnie drobne szczegóły w największym stopniu decydują o tym, czy komoda będzie lepiej wyglądała w salonie, czy w sypialni, na przykład do sypialni w stylu skandynawskim bardzo dobrze będzie pasowała biała komoda.

Komoda
pixabay.com

Z jakiego materiału powinna być komoda do salonu?

Wbrew pozorom materiał jest bardzo istotnym elementem. Wybierz taką komodę, która będzie spójna z pozostałymi meblami we wnętrzu. Komoda może być wykonana na przykład z: płyty MDF, płyty wiórowej, litego drewna. Może mieć w sobie też elementy szklane. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby komoda nie była zbyt droga, to polecamy płytę wiórową. Występuje w bardzo wielu kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here