Podłoga w sypialni
Needpix.com

Podłoga w sypialni musi być praktyczna, a jednocześnie przytulna. Najlepiej do niej pasuje drewno, panele podłogowe imitujące drewno, wykładziny elastyczne oraz dywany. Nie sprawdzą się natomiast podłogi wykonane z płytek ceramicznych, kamienia, czy betonu. Takie materiały są twarde, mało sprężyste i niewygodnie się po nich chodzi, w szczególności rano, gdy jesteś na boso.

A co z drewnianymi podłogami?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy drewniana podłoga jest dobrym wyborem do sypialni, ale powinieneś tutaj przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że drewniana podłoga, która zostanie położona na betonowej wylewce nie będzie sprężysta. Jednak jej zaletami jest ciepło i bycie przyjemną w dotyku. Natomiast wykładzina w sypialni wygląda bardzo ładnie i jest wygodna.

Podłoga w sypialni
Pixabay.com

Sypialnia to miejsce ciche i przytulne

Pamiętaj o tym, że sypialnia powinna być dla Ciebie schronieniem. Miejscem, w którym możesz się ukryć po bardzo ciężkim dniu albo po prostu odpocząć. Tutaj nie króluje moda, ale wygoda. Sypialnia powinna być przytulna. Dlatego dobrym wyborem będzie miękka wykładzina, stonowane oświetlenie oraz głębokie kolory na ścianach. Jeżeli nie lubisz wykładzin, to połóż przy łóżku przyjemny w dotyku dywanik shaggy do sypialni. Będzie on miłym dodatkiem do wystroju wnętrza i wytłumi Twoje kroki, gdy będziesz wstawać w nocy. Zanim zaczniesz projektować swoją wymarzoną sypialnię, to najpierw zastanów się nad tym, jakie kolory najbardziej Ci się podobają.

Czy wykładzina będzie odpowiednia do sypialni?

Wykładzina na podłodze potrafi stworzyć miły i przytulny klimat. Co więcej wykładzina dobrze chroni przed chłodem i wygłusza kroki. Wykładzina o grubości 7-9 mm jest w stanie wytłumić hałas do 25-35 dB. Jest miękka w dotyku i sprężysta. Do sypialni najlepsze będą wykładziny: pętelkowo-strzyżone, strzyżone oraz welurowe. Dobrym pomysłem jest również zakup wykładziny wełnianej, która jest w stanie wchłonąć wilgoć z pomieszczenia oraz oddać ją w formie pary. To sprawia, że powietrze w sypialni od razu staje się zdrowsze. Włosie wykładzin często impregnuje się przy pomocy środków zapobiegających przenikaniu kurzu oraz brudu w głąb. Tego rodzaju wykładziny charakteryzują się bardzo wysoką antyelektrostatycznością. Jeżeli natomiast zależy Ci na tym, żeby wykładzina w sypialni nie tylko pięknie się prezentowała, ale również była cicha, to polecamy wykładziny z: sizalu, trawy morskiej, juty albo z włókna kokosowego. Są wyjątkowo solidnie wykonane, odporne na nacisk, czy przesuwanie mebli na kółkach.

Podłoga w sypialni
Needpix.com

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu wykładziny do sypialni?

Pomyśl o konieczności utrzymywania wykładziny w czystości. Wykładziny z podkładem filcowym oraz piankowym można układać bezpośrednio na twardych podłożach. Między innymi na: wylewkach betonowych, czy ślepych podłogach. Podkłady z filcu posiadają tę zaletę, że można łatwo przymocować wykładzinę do podłoża za pomocą specjalnych samoprzylepnych rzepów. Natomiast wykładziny dywanowe mogą być układane na: parkiecie, panelach podłogowych, posadzkach. Nie potrzebują perfekcyjnego podłoża. Wykładziny dywanowe są dosyć grube i elastyczne. Dzięki temu są w stanie zatuszować niektóre niedoskonałości podłoża. Są idealnym rozwiązaniem, jeżeli masz starą i zniszczoną podłogę w sypialni. Na rynku dostępne są również modele wykładzin, które wymagają wcześniejszego położenia dodatkowe piankowej albo filcowej warstwy wyciszającej. Wykładziny tekstylne mają to do siebie, że nie kosztują zbyt wiele i występują w ogromnej ilości wzorów oraz kolorów. Najtańszą opcją są wykładziny w rolce.

Jaką wykładzinę można ułożyć na płytkach?

Wykładzina na płytkach jest bardzo prosta w montażu. Nie trzeba do tego nawet używać kleju. W razie przeprowadzki można szybko zdjąć taką wykładzinę i ułożyć ją w nowym domu. Natomiast lepiej nie próbować zdzierać wykładziny w rolce, ponieważ można w ten sposób uszkodzić podłoże. Natomiast płytki dywanowe są o wiele lżejsze, niż tradycyjna wykładzina. Dzięki temu łatwiej się je układa i przewozi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here