Jaki leżak wybrać na niewielki balkon

Jeśli jesteś właścicielem małego balkonu, ograniczona przestrzeń, którą masz do dyspozycji sprawia, że musisz postawić na sprytne rozwiązania aranżacyjne, z wykorzystaniem mebli ogrodowych. W tym – składanego leżaka! Jaki leżak na balkon wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Mały leżak na balkon – na co zwrócić uwagę?

Leżaki świetnie się sprawdzają nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również na małym balkonie. Na niewielkiej powierzchni trudniej pomieścić zestaw do wypoczynku i do tego mieć miejsce by swobodnie się poruszać. Przy wyborze leżaka weź pod uwagę na następujące kwestie:

  • Koniecznie musi być składany, żeby można go było łatwo i szybko złożyć i ustawić pod ścianą, a zimą bez problemu przechować w szafie czy piwnicy. Standardowe ogrodowe krzesła w tym przypadku nie zdadzą egzaminu.
  • Rozmiar leżaka musi być na tyle duży, by wygodnie pomieścił dorosłą osobę – uwzględnij dodatkowe miejsce na wyciągnięte nogi.

Leżaki na balkon nowoczesne i modne – z jakich tworzyw?

Od kilku lat w modzie są meble ogrodowe i balkonowe wykonane z technorattanu i drewna. Nie inaczej jest również w przypadku leżaków. Choć materiał ten cechuje się wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne i ciekawym wzorem, nie będzie najlepszym wyborem na niewielki balkon w bloku. Powód jest prosty – większość z oferowanych na rynku modeli nie ma funkcji składania. Z tego względu, leżaki z technorattanu sprawdzą się lepiej na tarasach i w ogrodach.

Zalety leżaków drewnianych na mały balkon

Na mały balkon można kupić leżaki drewniane, które w większości przypadków można składać. Drewno, podobnie jak technorattan, jest materiałem ekologicznym, wytrzymałym i odpornym na wilgoć czy zabrudzenia. Leżak może być zbudowany z drewna w całości – wówczas będzie nieco droższy – lub mieć tylko drewnianą ramę konstrukcji, a siedzisko wykonane z materiału. Pamiętaj, by wybierać drewno impregnowane lub wykonać tę czynność samodzielnie przed pierwszym wystawieniem mebla na balkon. W przeciwnym razie drewno może szybko się zniszczyć.

Leżaki metalowe i plastikowe – zalety i wady

Plastikowe leżaki z pewnością są najtańszym rozwiązaniem, jednak ich design i rodzaj wykorzystanego materiału mogą budzić wątpliwości natury estetycznej i ekologicznej. By odczarować trochę negatywne postrzeganie plastikowych leżaków, producenci starają się uatrakcyjniać ich design, wzbogacając asortyment o szeroką paletę kolorystyczną, czy dodając w zestawie z leżakiem np. siedzisko z miękkiego materiału, w modny deseń. Niezaprzeczalnymi atutami plastikowych leżaków jest jednak ich trwałość, łatwość w utrzymaniu w czystości i niska cena.

Wygodny leżak na mały balkon powinien być wyposażony w funkcję rozkładania i możliwość regulacji oparcia. Niezależnie jednak od tego, na jaki leżak się zdecydujesz, dokup do niego miękkie poduszki, by zwiększyć komfort użytkowania mebla. Wiele różnych modeli leżaków na niewielki balkon znajdziesz na https://www.empik.com/dom-i-ogrod/meble-ogrodowe/lezaki-i-lezanki-ogrodowe,39700104,s

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here