Jaki płaszcz męski wybrać, by był maksymalnie uniwersalny?

0
697

Płaszcz jest odzieniem wierzchnim, które możemy nosić przez większość miesięcy w roku. Jeśli dobrze zastanowimy się nad jego wyborem, będziemy go mogli zakładać do wielu stylizacji. Uniwersalny krój sprawi, że nasz płaszcz będzie modny przez lata. Na jaki model postawić?

Chociaż płaszcze nosimy i wiosną i zimą, to nie trudno się domyślić, że nie będą one takie same. Szukając czegoś, co będziemy nosić przy minusowych temperaturach, będziemy skupiać się na grubej wełnie. Nie znajdzie ona jednak zastosowania w przypadku płaszcza przejściowego. Kiedy już sprecyzujemy, czy interesuje nas model zimowy, czy wiosenny, możemy iść krok dalej i zastanowić się, na jakie jego cechy zwrócić uwagę, by nasze odzienie było uniwersalne.

Ponadczasowy fason

Pierwszą rzeczą, na którą patrzymy, jest krój płaszcza. Jeśli zamierzamy postawić na płaszcz uniwersalny, to koniecznie koncentrujmy się na modelach w klasycznych fasonach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że za rok lub dwa nasz płaszcz w dalszym ciągu będzie modny.

Wśród cieplejszych płaszczy niezmiennie królują dyplomatki. Są eleganckie i możemy je nosić nawet do bardzo szykownych stylizacji. Popularnością cieszą się również płaszcze ulsterskie, wojskowe i budrysówki. Natomiast wśród płaszczy wiosennych największą popularnością cieszą się przede wszystkim trencze, ale możemy równie dobrze zdecydować się na płaszcz myśliwski.

Stawiamy na ponadczasowe kolory

Klasyka jest w cenie zawsze, nie tylko jeśli chodzi o krój naszych ubrań. Decydując się na płaszcz czarny, granatowy, grafitowy lub beżowy, zyskujemy pewność, że będzie pasował do wielu zestawień o różnym stopniu formalności. Ponadto kolory te są ponadczasowe i w modzie będą zawsze. Jeżeli kupimy płaszcz w wyraźniejszym kolorze lub we wzory, to być może teraz będzie na topie, ale niekoniecznie za jakiś czas założymy go z równą radością.

Czy istnieje uniwersalna długość płaszcza?

Omawiając płaszcze, nie można nie wspomnieć o ich długości. Za najbardziej uniwersalne uważa się płaszcze do połowy uda. Po modele dłuższe niż do kolan powinni sięgać tylko mężczyźni wysocy – takie modele nieco skracają sylwetkę, a na tym nie zależy osobom niższego wzrostu.

Ważna jakość wykonania

Niezależnie od tego, jaki krój nas interesuje, skupiajmy się tylko na tych płaszczach, które mają dobrej jakości materiał. Taki jest każdy płaszcz męski Lancerto. Ponadto wszystkie modele są starannie skrojone i szyte, dlatego doskonale układają się na sylwetce i przez lata prezentują się jak w dniu zakupu. Nie zapewnią tego tanie i uszyte z syntetycznych włókien odzienia.

Do uniwersalnego płaszcza pasuje wszystko!

To chyba jedna z największych zalet uniwersalnych ubrań. Pod płaszcz możemy założyć garnitur, marynarkę casualową, czarny golf męski, kardigan, bluzkę z długim rękawem, koszulę. Pasować będzie do niego wszystko. Jeśli nasz płaszcz będzie gładki i w jednym z kolorów wymienionych powyżej, to bez względu na to, w jakich barwach będą pozostałe ubrania, nasza stylizacja będzie wyglądać dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here