Kiedy wybrać karmy lecznicze dla kotów

Karmy lecznicze dla kotów, które zmagają się z różnymi schorzeniami, muszą być odpowiednio dobierane po konsultacji z weterynarzem, żeby móc pomóc naszemu kotu, który niestety choruje. Bardzo ważne jest również to, aby lekarz weterynarii ustalił, w jakiej dawce musimy zwierzakowi podawać karmę. Karmy takie służą nie tylko jako forma zaspokojenia głodu kota, ale też jest to lekarstwo na różne dolegliwości. Na przykład koty, które chorują na kamicę moczową, mają cukrzycę, czy też niewydolność nerek, zawsze powinny jeść tylko specjalistyczne karmy weterynaryjne.

Czym są karmy lecznicze dla kotów?

Karmy dla kota mogą występować w wielu różnych rodzajach. Przede wszystkim, na rynku mamy karmy bytowe, pełnoporcjowe, a więc takie które mają służyć jako podstawa dziennego żywienia i tym samym dawać naszemu pupilowi składniki odżywcze, których potrzebuje. Możemy spotkać się także z karmami uzupełniającymi, a więc takimi, które są dodatkiem do żywienia zwierzaka. Zazwyczaj karmy uzupełniające, to karmy mokre, które powinny być podawane równocześnie z karmami suchymi. Oba te rodzaje artykułów możemy wybierać stosownie do składu, ceny, smaku, czy tez innych parametrów, które są istotne dla nas i naszych kotów. Karmy lecznicze dla kotów, a więc karmy weterynaryjne, to tymczasem karmy specjalistyczne, które są przeznaczone do podawania czasowego chorym kotom. Niektóre z nich mogą stanowić żywienie podstawowe, co zdarza się zazwyczaj wówczas, jeżeli nasz kot zmaga się z przewlekłą i nieuleczalną chorobą.

Kiedy stosować karmy lecznicze?

Karmy lecznicze, to specjalistyczny sposób zmienia, który znacznie usprawnia cały proces leczenia zwierzęcia. Musimy koniecznie pamiętać, że nie możemy ich stosować samodzielnie, ponieważ to lekarz weterynarii powinien zdecydować, czy nasz kot powinien przyjmować taką karmę, czy też nie. Wiele opiekunów zwierząt mylnie uważa, że jedzenie nie jest w stanie zrobić zwierzętom krzywdy, ale trzeba pamiętać, że jeżeli dobierzemy źle karmę, to wówczas możemy tylko zaszkodzić kotu. Zazwyczaj karma, która została przepisana przez weterynarza musi być stosowana przez dłuższy czas. Niekiedy jest ona jedynym pokarmem kota, a nieraz jest tylko dodatkiem, który ma na celu wspomagania terapii. Zawsze jednakże, to weterynarz musi podjąć decyzję, czy warto stosować karmy lecznicze, a jeżeli tak to jak długo. Niektóre suplementy, które znajdują się w karmach leczniczych, mogą mieć znaczący wpływ na przyswajanie, czy też niebezpieczne zwiększanie się poziomy substancji aktywnych w organizmie naszego zwierzaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here