Lustro w ramie

Człowiek od zawsze próbował zobaczyć swoje odbicie. Wykorzystywał do tego różne sposoby, aż wymyślił szklane lustro. Dziś trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie ma choć niewielkiego lusterka. Dla niektórych lustra stały się pasją i sposobem na życie. Wiedzą o nich wszystko i potrafią tworzyć niepowtarzalne zwierciadła, które nie tylko są funkcjonalne, ale także i piękne. Poznajcie firmę Lustrowramie.pl.

Od kałuży do szklanych zwierciadeł – krótka historia luster.

Na początku była zwykła kałuża, w której można się było przejrzeć. Wkrótce ludzie odkryli, że można się oglądać w polerowanych kamieniach i kawałkach metalu.

Szklane lustra wymyślili Rzymianie, ale rozpowszechniły się one dopiero w Średniowieczu. Przejrzyste szkło zawdzięczany Wenecjanom, a duże ścienne lustra francuskiemu królowi Ludwikowi XIV, który wpadł na pomysł ozdobienia w ten sposób swoich pałaców. Potem przyszła przemysłowa produkcja luster.

Jednak wciąż istnieją niewielkie manufaktury, które tworzą niepowtarzalne lustrzane dzieła. Jedną z nich jest Lustrowramie.pl. Jak mówi właścicielka firmy, pani Marta, koncentrują się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach klientów. „Nie zawsze można znaleźć w sklepie odpowiednie lustro. My wykonamy dokładnie takie, jakiego potrzebuje klient(…) – wyjaśnia – ”(…) chodzi nie tylko o rozmiary i kształt, ale także i inne szczegóły.” 

Magia luster – unikalne zwierciadła do wyjątkowych wnętrz.

Dziś lustra są używane powszechnie i łatwo dostępne. Jednak wiele osób pragnie mieć lustra wyjątkowe, które nie tylko będą służyć do sprawdzenia wyglądu, ale także pięknie zdobić i idealnie komponować się z wystrojem wnętrza. Wtedy niezbędni stają się prawdziwi artyści luster, rzemieślnicy, którzy przygotują zwierciadło jedyne w swoim rodzaju. Tacy właśnie, jak w firmie Lustrowramie.pl.

lustro dekoracyjne czarna rama

Dlaczego akurat lustra? Pani Marta uważa, że lustra to cudowny wynalazek. Przypomina że łacińska nazwa mirari podkreśla niezwykłe właściwości zwierciadła. Mirari znaczy bowiem „dziwić się, podziwiać”.

„W wielu mitologiach i kulturach lustro jest łączone ze światami magicznymi (…) – mówi – „(…) wystarczy tylko wspomnieć lustro słynnego Twardowskiego, w którym zrozpaczonemu królowi Zygmuntowi Augustowi ukazał się duch jego zmarłej żony Barbary. Ten tajemniczy przedmiot wciąż istnieje i można go zobaczyć w zakrystii Bazyliki Mniejszej w Węgrowie. Ale czy ma rzeczywiście takie tajemne moce?”

Jednak nie tylko fascynacja lustrami doprowadziła do powstania firmy. To także zamiłowanie do piękna i przekonanie, że można to piękno upowszechniać. Ale firma nie byłaby taka niezwykła, gdyby nie zamiłowanie do rzemiosła. „Nasze motto to piękne i trwałe rzemiosło(…)” – stwierdza właścicielka – „(…) w dzisiejszym rozpędzonym świecie jesteśmy taką enklawą, która opiera się na długim doświadczeniu rękodzielniczym. Na produkt klient niekiedy musi poczekać, ale za to ma pewność, że jego lustro będzie niepowtarzalne i o wysokim standardzie.” 

Lustrzany biznes połączony ze sztuką.

lustro ozdobne lustro w ramie

Oferta firmy jest bardzo ciekawa. Lustra w ramie, podświetlane, o różnych kształtach, do mieszkania czy przestrzeni komercyjnej to tylko niektóre z propozycji. Wszystkie jednak łączy jedno – są wyjątkowe. „Do produkcji luster wykorzystujemy zawsze najlepsze materiały. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że będą one wysokiej jakości. Po prostu robimy takie lustra, jakie sami chcielibyśmy mieć w domu” – stwierdza pani Marta. Do tego dochodzi staranne, precyzyjne wykonanie i dbałość o każdy szczegół. Przykładowo, lustra dekoracyjne w sklepie Lustrowramie.pl, można śmiało określić mianem prawdziwych artystycznych perełek.

Lustra podlegają też modzie. Na stronie internetowej sklepu jest sporo klasycznych rozwiązań, ale dużą uwagę przywiązuje się też do nowości. Modowe trendy i nowe techniczne rozwiązania owocują nowymi, niecodziennymi modelami luster. Obecnie jednymi z najpopularniejszych są lustra podświetlane z wykorzystaniem technologii LED. „Oświetlenie LED daje niesamowite możliwości. Dzięki niemu lustro staje się rodzajem biżuterii dla wnętrza.” – mówi pani Marta.

A co z osobami, które nie wiedzą, jakie lustro chcą mieć i jakie będzie najlepiej pasować? „To zdarza się dość często” – uśmiecha się właścicielka – (…) zadajemy wtedy kilka pytań i prosimy o zdjęcia pomieszczeń, w których lustra mają się znaleźć. Zawsze udaje się znaleźć rozwiązanie.”

W zależności od wystroju i rodzaju pomieszczenia firmowi eksperci przedstawiają ciekawe i modne opcje. Ostateczny wybór należy do klienta.

Lustrowramie.pl istnieje już wiele lat. Co najbardziej cieszy właścicieli? „Oczywiście najważniejszy jest zadowolony klient (…)” – mówi pani Marta – „(…) jednak bardzo się cieszymy też z tego, że piękne, solidnie wykonane przedmioty zyskują nowy dom, w którym pełnią ważną rolę.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here