Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra

Jedną z czynności, które przeciętny człowiek wykonuje co najmniej kilka razy dziennie jest przeglądanie się w lustrze. Czy wyobrażamy sobie wyjść do pracy albo do szkoły, nie zerkając w lustro? Być może nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jak przydatne są lustra. Kiedy jednak stajemy przed wyborem lustra, które będzie nam towarzyszyć kilka lat, warto się zastanowić nad kilkoma szczegółami.

Jaką grubość i wielkość powinno mieć lustro?

Standardową grubością luster są 4mm. To w zupełni wystarczająca grubość dla większości luster, bez względu na sposób ich montażu. Jednak w uzasadnionych przypadkach dobrze będzie wybrać większą grubość jak np. 5mm. Zależy to m.in. od wielkości tafli szkła czy sposobu wycięcia. Nie musimy się jednak zbytnio martwić kwestią grubości lustra. Dobrzy producenci luster jak binglass.pl  przy składaniu zamówienia poinformują klientów, jaka grubość lustra będzie najlepsza przy ich projekcie. Wielkość lustra zazwyczaj ogranicza jedynie nasza wyobraźnia i największe tafle szkła, jakimi dysponują producenci. Przykładowo wybierając lustro do łazienki, przyjmuje się, że jego szerokość powinna mieć od 40cm do 80cm. Długość natomiast minimum 40cm. Dzięki temu jedna osoba, będzie mogła komfortowo się w nim przeglądać. Oczywiście, jeśli mamy małą łazienkę albo inne pomieszczenie, które chcielibyśmy optycznie powiększyć to warto skorzysta z większych wymiarów. Jeśli decydujemy się na lustro bez ramy, to pamiętajmy, że liczy się wtedy każdy mm.

Lustra na zamówienie Wrocław

Jaki kształt lustra wybrać?

Oczywiście niezastąpione są lustrzane klasyki, w kształcie kwadratu, prostokąta lub owalu. Jeśli mamy dość obłe meble to bardzo dobrze będzie do nich pasować okrągłe lustro. Natomiast, jeśli w danym pomieszczeniu przeważają proste kształty to lepiej wybrać np. prostokątne lustro. Jednak jeśli chcemy mieć oryginalny wystrój wnętrza naszego mieszkania albo zależy nam na zachwyceniu znajomych, to producenci szkła w tym luster, oferują także bardziej kreatywne kształty. Lustra mogą wtedy być pofalowane, asymetryczne albo mieć otwór na gniazdko. W dobraniu właściwego lustra do danego pomieszczenia ważny jest także czas, w którym się tym zajmiemy. Najlepiej lustra dobierać do mebli, a nie meble do luster. W ten sposób łatwiej będzie nam uniknąć aranżacyjnego chaosu.

Jakie znaczenie ma obramowanie lustra?

Wybranie samego lustra jest już dużym sukcesem. Jednak, jeśli nie decydujemy się na lustra zabudowane, dobrze byłoby wziąć pod uwagę również jego obramowanie. Lustra mogą pełnić oczywiście funkcje dekoracyjne, ale i praktyczne. Gdy zależy nam na olśniewającym wnętrzu, to dostosujmy obramowanie lustra do wystroju. Skandynawskie wnętrza ładnie prezentują się z lustrami w drewnianych ramach. Nowoczesne pomieszczenia będą dobrze wyglądać z lustrami bez ram lub w srebrnych czy złotych ozdobnych ramach. Obramowanie może być także, wykonane z aluminium lub miedzi. Jeśli, chcemy zakupić lustro do łazienki, starajmy się wybrać taki materiał, któremu nie będzie przeszkadzał kontakt z wilgocią. Przy lustrach bez ram, mamy możliwość wykończenia krawędzi w szlif albo fazę. Profesjonalni usługodawcy będą służyć dobrą radą i pomogą dobrać jak najlepsze rozmiary jak i obramowania luster.

Podsumowanie

Lustra to niezwykle ważne elementy, każdego mieszkania i domu. Przy ich wyborze warto, porozmawiać z producentem, w jaki sposób gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników, w razie rozbicia lustra. Można, w tym celu skorzystać ze specjalnej folii z klejem, albo przymocować lustro do ściany za pomocą kleju. Dzięki temu rozbite kawałki pozostaną na miejscu, nie stwarzając zagrożenia. Firmy takie jak binglass.pl oferują lustra barwione, podświetlane, antyczne, kryształowe czy stojące. Mamy, więc olbrzymi wybór, dzięki czemu, z pewnością uda nam się znaleźć lustro, które spełni nasze wymagania.

Po mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here