Twój iPhone 12 spowolnił? Sprawdź, czy nie odpowiada za to bateria

Niezawodny dotąd iPhone 12 zaczął działać gorzej niż dotychczas? Gdy urządzenie tak solidnych parametrach zauważalnie spowalnia podczas codziennej pracy, a do tego wymaga częstszego ładowania, to znak, że warto przyjrzeć się kondycji baterii.

Cykl życia baterii w iPhone 12

Standardem stosowanym przez Apple są akumulatory zaprojektowane tak, aby zapewniały iPhone’om maksymalną możliwą wydajność przez pierwsze 500 cykli ładowania. Należy zaznaczyć, że tyczy się to 500 pełnych cykli oznaczających całkowite rozładowanie, a następnie naładowanie baterii do pełna. Lepiej będzie zatem na co dzień ładować  telefon po trochu, nigdy do pełna.

W praktyce każdy cykl można to przełożyć na stopniowy spadek pojemności, możliwy do sprawdzenia w ustawieniach baterii. Średnio punkt zauważalnych skoków jakości pracy przypada na 80% pierwotnej pojemności ogniwa. To, jak szybko Twój iPhone 12 przekroczy ten poziom zależeć będzie wyłącznie od tego, jak wygląda Twój indywidualny sposób korzystania z urządzenia. Intensywna eksploatacja oraz niesprzyjające kondycji akumulatora warunki przyspieszają proces zużywania się ogniwa.

Pierwsze sygnały zużycia baterii w iPhone 12

O kondycję baterii należy zacząć dbać na długo przed tym, zanim jej pojemność spadnie do 80%. Wtedy niezbędna w Twoim egzemplarzu będzie już wymiana baterii iPhone 12. Pogarszająca się żywotność akumulatora daje subtelne oznaki jeszcze przed nadejściem tego momentu. To wtedy warto zmienić swoje przyzwyczajenia związane z korzystaniem z iPhone’a, by spowolnić starzenie się ogniwa.

Zwróć szczególną uwagę na takie symptomy, jak częste resetowanie się działających aplikacji tuż po wybudzeniu, spowolnienie działania interfejsu, mocna nagrzewanie się bryły podczas aktywnej pracy, a także na nieproporcjonalnie szybkie rozładowywanie się telefonu.

Wiadomo nie od dziś, że gry, długie oglądanie filmów, intensywne korzystanie z kamery (w tym prowadzenie wideorozmów) mocno obciążają akumulator i prowadzą do jego szybszego rozładowywania. Powodem do niepokoju może być natomiast sytuacja, gdy poziom naładowania drastycznie spada chociażby podczas obsługi tradycyjnych połączeń, korzystania z komunikatorów, przeglądania witryn oraz mediów społecznościowych. To jasny znak, że sprawie powinien przyjrzeć się doświadczony serwis iPhone. Najprawdopodobniej konieczna okaże się wymiana baterii.

Wymiana baterii iPhone 12

Wymiana baterii w iPhone 12, w którym minęła już gwarancja producenta, możliwa jest do skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia poza autoryzowanym punktem naprawy. Nowoczesny pogwarancyjny serwis iPhone dysponuje tym samym zapleczem technologicznym oraz inwestuje w rozwój kompetencji serwisantów. Sprawia to, że pod względem jakości taka usługa w niczym nie odstaje od takiej oferowanej przez miejsca wskazane przez Apple. Tyczy się to również parametrów wykorzystywanych części wymiennych. Naprawdę dobry, od lat funkcjonujący serwis stawia wyłącznie na oryginalne komponenty.

Zdecydowanie niższa jest za to cena oferowanych napraw. Także czas realizacji usługi ulega znacznemu skróceniu. Chęć wykonania naprawy zgłaszasz samodzielnie, a Twój sprzęt trafia od razu do serwisu, bez pośredników czy dodatkowego oczekiwania na części. Wymiana baterii trwa kilkadziesiąt minut, a efekt nowego telefonu daje na bardzo długi czas. Nie wahaj się z decyzją. Doskonały sprzęt za ułamek ceny nowego to czysty zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here