Nasiona kolekcjonerskie

Nasiona marihuany nie mogą być w Polsce poddawane kiełkowaniu, nie można też uprawiać u nas konopi. Jednak samo posiadanie nasion kolekcjonerskich jest w pełni legalne, dlatego każdy, kto chciałby w swoim domu posiadać nietypową kolekcję, może się na nie zdecydować.

Co wolno a czego nie?

Zgodnie z polskim prawem, posiadanie nasion konopi jest legalne. Wynika to z faktu, że same nasiona nie posiadają w składzie żadnych związków odurzających, a już w szczególności THC. Nielegalne jest jednak poddawanie ich kiełkowaniu i późniejsza hodowla roślin. Wynika to z faktu, iż dopiero w dorosłej, kwitnącej roślinie żeńskiej znajdują się związki odurzające, które są w Polsce zakazane.

Czy zatem możesz legalnie kupić nasionko i pozostawić je sobie na półce, aby ciekawie się prezentowało? Oczywiście, że tak! A wiele takich nasionek może stworzyć naprawdę unikatową kolekcję. Jedyne, o czym należy pamiętać, to by żadne z nich nie zostało poddane dalszej hodowli i nie przekształciło się w roślinę.

Nasiona feminizowane

Zanim zaczniesz zbierać nasiona kolekcjonerskie, powinieneś dowiedzieć  się o nich czegoś więcej. Na rynku istnieje bowiem wiele różnych nasion, w opisie których znajdziesz niezrozumiałe (z początku) określenia. Warto coś więcej o nich wiedzieć, by potem samemu stać się specjalistą, biegłym w szczegółach zbiorów.

Jedno z pierwszych określeń, z jakim na pewno się spotkasz, to “nasiona feminizowane”. Jest ono związane z odpowiednią modyfikacją (zazwyczaj czynnikami zewnętrznymi) nasion, dzięki czemu mogą z nich wyrosnąć jedynie rośliny żeńskie. Takie zabiegi są stosowane jedynie po to, aby w hodowli uzyskać większe plony.

Oczywiście, skoro nie będziesz ich hodował, nie ma to większego znaczenia, więc nie musisz decydować się tylko na nie.

Nasiona konopi indica i sativa

Dostępne nasiona konopi indyjskich różnią się od siebie w zależności od odmiany, do której należą. Podobnie jak różniłyby się same krzewy, gdyby już z nich wykiełkowały. I tak oto możemy wyróżnić dwa główne podgatunki konopi:

  • Indica, czyli rośliny potencjalnie uważane za wytrzymalsze, mogące rosnąć w wielu miejscach. Są niewysokie i krzaczaste, mają szerokie liście.
  • Sativa, czyli rośliny kochające słońce i gorący klimat. Są wyższe, smuklejsze i mają bardziej wydłużone liście. Ich cechą charakterystyczną jest też dłuższy okres kwitnienia.

Jeśli mamy do czynienia z odmianami mieszanymi, mówimy o nich jako o hybrydach. Mają wówczas cechy zarówno sativy, jak i indici. Warto także pamiętać o ruderalis, czyli odmianie rosnącej dziko, niemalże jako chwast, na północnych terenach naszego globu, jak np. na Syberii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here