cena drewnianej podłogi

Zastanawiasz się od czego zależy cena drewnianej podłogi? Przeczytaj nasz tekst, w którym wyjaśniany z jakiego powodu podłogi drewniane są tak drogie oraz dlaczego naszym zdaniem jednak warto się na nie zdecydować.

Drewniana podłoga bezsprzecznie jest kojarzona z luksusem, ciepłem, a także ogromną trwałością. Niemniej jednak decydując się na taką podłogę należy wziąć pod uwagę jej niezbyt niską cenę. Zastanawiasz się od czego ona zależy? Przeczytaj nasz tekst, w którym wyjaśniany z jakiego powodu podłogi drewniane są tak drogie oraz dlaczego jednak warto się na nie zdecydować.

Nic nie może równać się z drewnem

Drewno jest to szlachetny materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli zdecydujesz się na podłogę drewnianą Twoje wnętrze stanie się eleganckie, stylowe oraz przytulne. Warto także wspomnieć, że ma ono właściwości antystatyczne, w związku z czym jest to idealne rozwiązanie dla alergików. Zależy Ci na tym, aby Twoja podłoga posłużyła Ci przez lata nie tracąc na walorach wizualnych? Jeśli tak to postaw na podłogę drewnianą, która gwarantuje długi czas użytkowania, a jeżeli będzie ona w odpowiedni sposób konserwowana to nawet po kilku latach od założenia będzie prezentować się wzorowo. Kolejny plus podłóg drewnianych, który przekonuje wiele osób, jest ich właściwość do zatrzymywania ciepła. Nagrzane pomieszczenie zaopatrzone w podłogę z drewna z pewnością dłużej utrzyma wysoką temperaturę. Warto dodać, że izolacja działa nie tylko w kwestii ciepła, lecz także dźwięków

Gatunek drewna a jego cena 

Cena w dużym stopniu zależy od gatunku drewna, które zostanie położone na podłogę. Każdy z nich różni się od siebie zarówno wyglądem, jak i właściwościami. Gatunki drewna, które wykorzystuje się do tworzenia podłóg powinny być twarde, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a także proste w pielęgnacji i konserwacji. Najbardziej polecane gatunki do wykorzystywania w układaniu podłóg to dąb, jesion, orzech amerykański oraz merbau. Pamiętaj, że w tym przypadku za wyższą ceną drewna, stoi jego wyższa jakość. Nie oszczędzaj na jego kupnie, ze względu na to, że tańsze i gorsze jakościowo drewno będzie wymagało częstszych konserwacji, a sama podłoga będzie Ci służyła zdecydowanie krócej. Pamiętaj także, że trudno dostępne drewno egzotyczne będzie znacznie droższe, aniżeli to pochodzenia krajowego. Do tego rodzaju drewna zaliczamy między innymi mahoń, lapacho, teak oraz bambus.

Od czego zależy jeszcze koszt podłogi drewnianej?

W dużej mierze koszt podłogi drewnianej w Gdańsku uzależniony jest od wymagań inwestora oraz charakteru pomieszczeń, w których będzie układana. Oprócz wyżej wspomnianego gatunku drewna, duże znaczenie ma także rodzaj zastosowanej podłogi, sposób jej ułożenia oraz metoda zabezpieczenia. W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia konieczne będzie zastosowanie drewna, którego wytrzymałość jest zdecydowanie większa, a idzie za tym jego wyższy koszt.

Pamiętaj także, że deski podłogowe kosztem znacznie przewyższają panele czy lamelki. Kolejnym kosztem, który trzeba wliczyć jest tak zwana robocizna. W tym przypadku wszystko jest uzależnione od tego jak wybrana firma wykonawcza jest doświadczona w układaniu podłóg, ceny pracy podwykonawcy, rodzaju parkietów do ułożenia oraz powierzchni pomieszczeń. Warto stawiać na firmy z wieloletnim doświadczeniem, ponieważ da to gwarancję poprawnie ułożonej podłogi, która posłuży nam latami. Podłogi drewniane, których wykonanie zostało zlecone specjalistom będą kosztować średnio 55 zł/m2 plus koszt zakupu materiałów. Na cenę składa się wiele czynników, niemniej jednak ze względu na komfort użytkowaniu podłogi drewnianej, a także jej wyjątkowej walory estetyczne, jest to opłacalna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here