Płytki heksagonalne

Przymierzasz się do urządzenia mieszkania? W takim razie z pewnością staniesz przed decyzją o wyborze płytek i to zarówno tych do łazienki, jak również do kuchni. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym efekcie, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się płytki heksagonalne. Ich oryginalny wygląd pozwoli odświeżyć wnętrze, a nawet dodać mu nieco szyku. Czym dokładnie są płytki heksagonalne i kiedy warto je zastosować?

Płytki heksagonalne – co to jest?

Płytki heksagonalne to po prostu kafle w kształcie sześcioboku. Jest to zatem ciekawa alternatywa dla wszechobecnych, kwadratowych płytek. Występują zarówno w wersji płytek podłogowych, jak i ściennych. Co więcej, oferują bogaty wybór wzorów i kolorów. Najczęściej spotkać można je w łazience. Chętnie stosowane są w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ pozwalają je ożywić. Rzadko kiedy utrzymane są w jednej kolorystyce. Zazwyczaj zachwyca połączenie kilku barw, choć utrzymanych w podobnej tonacji. 

Jak umieścić płytki na ścianie?

Płytki heksagonalne najczęściej układa się na ścianach. Wówczas warto zdecydować się na ich mniejszy rozmiar. W związku z tym, że mają charakter ozdobny i rzucają się w oczy, to ilość płytek trzeba będzie zredukować. Co to oznacza? Wykończenie wszystkich ścian tego rodzaju płytkami nie będzie dobrym pomysłem. Lepiej zdecydować się na jeden, mocniejszy akcent. W łazience można je umiejscowić przy strefę natryskowej. W kuchni zaś najczęściej układa się je za płytą indukcyjną. Jeśli posiadasz w pomieszczeniu wysunięty filar, to także możesz rozważyć jego ozdobienie płytkami heksagonalnymi. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki heksagonalne ułożyć na podłodze. Takie rozwiązanie pomoże wprowadzić do wnętrza harmonię. W takim przypadku należy jednak postawić na stonowane odcienie 

Do jakich wnętrz pasują płytki heksagonalne?

Stylistyka płytek heksagonalnych w dużej mierze jest zależna od ich kolorystyki i wzornictwa. Niemniej, sprawdzą się przede wszystkim w przestrzeniach nowoczesnych. Jedno spojrzenie na tego rodzaju płytki wystarczy, aby na myśl przyszedł styl art deco. Jeśli zatem jest to Twój klimat, to koniecznie powinieneś sięgnąć po to rozwiązanie aranżacyjne. Odpowiednio dobrany wzór będzie pasować również do stylu retro. Płytki sześcioboczne niekoniecznie zaś wpisują się we wnętrza urządzone w stylistyce glamour. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem okażą się gładkie płytki o regularnym kształcie. 

Jak ułożyć płytki heksagonalne?

Do dyspozycji masz kilka metod. Ich wybór powinien zostać podyktowany efektem końcowym, którego się spodziewasz. W związku z tym, że kształt płytek heksagonalnych jest dość nietypowy, możesz nieco poeksperymentować ze sposobem ich ułożenia. To zresztą jedna z ich licznych zalet. Jeśli cenisz subtelny wygląd, to warto przeplatać ze sobą kafelki o pastelowych odcieniach. Zwróć uwagę aby połączenia pomiędzy płytkami były prawie niewidoczne. Zależy Ci na optycznym powiększeniu wnętrza? W takim razie zdecyduj się na płytki w kontrastujących kolorach. Popularny wzór stanowi szachownica, choć jest ona polecana zwłaszcza do wnętrz retro. 

Kiedy wybrać płytki heksagonalne?

Masz dość klasycznych rozwiązań? Szukasz oryginalnego sposobu na wykończenie wnętrza? Płytki heksagonalne mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Co ciekawe, nie muszą ograniczać się wyłącznie do łazienki czy kuchni. Tego rodzaju płytki możesz równie dobrze ułożyć w przedpokoju, a nawet w salonie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here