dom czy mieszkanie

Młode pary po zawarciu związku małżeńskiego często nie wiedzą, co będzie dla nich lepsze – zamieszkanie w bloku lub kamienicy, czy w jednorodzinnym domu? Obie opcje mają swoje wady i zalety, jak również wiążą się z decyzją na całe życie.

Kawalerka, czy dwupokojowy lokal to dobry start dla każdej pary. Większość zakochanych mieszka ze sobą jeszcze przed ślubem. To właśnie wtedy mogą poznać swoje wzajemne preferencje co do przyszłej przestrzeni mieszkalnej. Małe lokum sprawdzi się świetnie w momencie, gdy nie planuje się założenia rodziny. Wiadomo jednak, że takie rzeczy nierzadko dzieją się przypadkowo, dlatego na rynku nieruchomości najczęściej wybierane jest 3-pokojowe mieszkanie.

Mieszkanie zdaje egzamin, gdy lubimy życie w mieście. Dostęp do pobliskich sklepów, marketów, apteki, drogerii, czy piekarni odgrywa kluczową rolę. Gdy dochodzi do tego dobre skomunikowanie z miejscem pracy, decyzja o wyborze mieszkania jest tym bardziej oczywista. Należy jednak pamiętać, że opłaty za czynsz, prąd i wodę nie są najniższe. W ostatnim czasie prawie każda spółdzielnia nalicza również dodatkową kwotę za wywóz śmieci. To generuje dość wysokie miesięczne koszta, a jeśli dodać do tego np. ratę spłacanego kredytu, zdarza się, że młodzi załamują ręce.

Może więc wyjechać poza granice miasta i znaleźć wymarzony domek na wsi? Do mniejszych miejscowości uciekają z reguły osoby żyjące na co dzień w dużym mieście. Świeże powietrze, ucieczka od zgiełku i hałasu, obcowanie na łonie natury – to są czynniki, które ich do tego przekonują. Znalezienie domu, które spełnia nasze oczekiwania, nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Opłaty są również mniejsze, gdyż nie uwzględniają stałego, miesięcznego czynszu. Dom będący własnością opłacany jest tylko raz do roku. Poza tym można podłączyć fotowoltaikę. Oczywiście sama instalacja paneli jest droga, natomiast po latach użytkowania pieniądze zwracają się z nawiązką.

Niezależnie, czy chcemy stać się właścicielami mieszkania, czy domu, warto skorzystać z oferty agencji nieruchomości np. nieruchomości na sprzedaż Tomaszów Mazowiecki.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w mieście Kędzierzyn Koźle >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here