Poszetki

Elegancja i styl w modzie męskiej urozmaicone są różnymi elementami, które dodają klasy i podkreślą walory męskiego stroju. Do takich drobnych dodatków należy poszetka. Jest to elegancka chusteczka, którą wkładasz do brustaszy. Był taki okres, kiedy odeszła w zapomnienie. Jednak ostatnio przypomniano sobie o niej i coraz częściej jest widoczna tam, gdzie jej miejsce, czyli w małej kieszonce marynarki po lewej stronie męskiej piersi. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę, aby podkreślić styl i męską elegancję?

Poszetkę zaczął nosić król Ryszard II. Jej stały rozmiar natomiast wprowadziła we Francji z pomocą swojego męża Ludwika XVI Maria Antonina. Wiek XX to czas, kiedy rozwinęła się sztuka składania poszetki. Więcej możesz przeczytać tutaj: https://milermenswear.com/blog/ubrania/jak-zlozyc-poszetke. Obecnie poszetka dobierana jest zarówno do oficjalnych strojów, jak i bardziej swobodnych i casualowych stylizacji. Dowiedz się o niej więcej, a być może na dłużej zagości w twojej garderobie.

Poszetka — męska ozdoba garnituru

Poszetka to przysłowiowa „kropka nad i”. Nie powinna zbytnio rzucać się w oczy, ale musi współgrać z całością. Jeżeli twój strój jest bardzo oficjalny, powinieneś zdecydować się na poszetkę w kolorze białym. Wtedy jeszcze bardziej podkreślisz formalność i elegancję. Do ślubnego garnituru i białej koszuli biała poszetka jest wręcz wskazana. Świadczy o dobrym guście i podkreśla doniosłość wydarzenia, jakim jest ślub. Jeżeli chodzi o wybór poszetki w innych, bardziej swobodnych sytuacjach, wystarczy dobrać ją do wybranego koloru Twojej stylizacji. Nie zawsze jest to jednak takie proste.

Zasady dobierania poszetki

Poszetka to dodatek, który w modzie męskiej istnieje od bardzo dawna. Zasady, według których będziesz ją dobierać, nie zmieniły się od lat. Podstawą wyboru jest spójność między poszetką i krawatem lub muchą. Komponujesz ją w podobnym kolorze, jak krawat lub mucha. Drugi sposób polega na zasadzie kontrastu. Jest trochę trudniejszy i wymaga dobrego smaku i trochę odwagi. Warto jednak spróbować, bo efekt końcowy może Cię pozytywnie zaskoczyć!

Poszetka — z jakiego materiału?

Ten modny dodatek zazwyczaj wykonany jest z:

  • jedwabiu,
  • lnu,
  • bawełny,
  • wełny.

Białe poszetki zazwyczaj są lniane, jedwabne natomiast – pokryte różnorodnymi wzorami. Dopasowanie ich nie jest trudne, jeżeli znasz trendy panujące w modzie męskiej. Jedwabna poszetka na przykład świetnie będzie się komponowała z T-shirtem i bawełnianą marynarką. Lniana natomiast doskonale pasuje na bardziej oficjalne okazje. Wadą tej ostatniej jest to, że przed każdym założeniem będziesz musiał ją wyprasować, aby zlikwidować powstałe zagniecenia. Jeżeli zdecydujesz się na bawełnianą poszetkę, pamiętaj, że jest to materiał, który szybko się gniecie i utrzymanie jej w dobrej formie jest raczej kłopotliwe. Rzadziej spotykaną jest poszetka wełniana. Sprawdzi się zimą, doskonale dopełniając grubsze marynarki np. tweedowe. Szukasz poszetek wysokiej jakości? Wejdź tutaj: https://milermenswear.com/kategoria/poszetki

Poszetki — podsumowanie

Poszetka jest ozdobą, która może uratować nawet zwyczajną stylizację. Na rynku znajdziesz bardzo różnorodne modele, dzięki czemu na pewno jakiś przykuje Twoją uwagę. Nie wiesz, gdzie jej szukać? Sprawdź https://milermenswear.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here