Najważniejsze zalety posiadania drewnianego domku mobilnego

W dzisiejszych czasach domki drewniane mają bardzo szeroki asortyment. Przy tak wielu rozmiarach, wzorach i materiałach do wyboru, opcje wydają się nieskończone. Wśród nich znajdują się domki mobilne, znane również jako „domy prefabrykowane”. Takie konstrukcje są budowane w fabryce i umieszczane na podwoziu przyczepy, aby umożliwić ich swobodne przemieszczanie. Jest to duża zaleta takich konstrukcji, ponieważ możesz umieścić swoje wymarzone cztery kąty gdzie tylko chcesz. Nie musisz nawet kupować ziemi na budowę domu, a możesz jedynie wynająć powierzchnię.

Istnieje kilka zalet związanych z kupnem domku drewnianego mobilnego zamiast tradycyjnego domu zbudowanego z cegły czy betonu. Jednak, zanim zdecydujesz się na zakup tej mieszkalnej przyczepy, warto jest rozważyć jej zalety, aby upewnić się, że Twoja decyzja jest zgodna zarówno z Twoimi celami finansowymi, jak i mieszkaniowymi. Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany, co do zakupu takiej konstrukcji, to po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał jasny obraz sytuacji.

Dzisiejsze domki drewniane mobilne są bezpieczne

Podczas, gdy wiele osób zakłada, że ​​dom mobilny całoroczny jest podatny na negatywny wpływ czynników zewnętrznych (warunków pogodowych), to nie jest to do końca prawda. Dla tych, którzy nie wiedzą, standardy jakościowe i wymagania stawiane tego typu domom znacznie się podniosły. W rzeczywistości, wszystkie niedawno wybudowane domki drewniane na kołach muszą być zgodne z restrykcyjnymi przepisami. Obejmuje to domowe systemy ogrzewania i klimatyzacji, zabezpieczenia przeciwpożarowe, instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje elektryczne, projekt konstrukcyjny, budownictwo, efektywność energetyczną i transport. Urząd do spraw rozwoju budownictwa wskazuje również, że dzisiejsze domy mobilne są zaprojektowane pod kątem bezpieczeństwa ich użytkowania. Dlatego, jeśli kupujesz na przykład taki domek drewniany, możesz mieć pewność, że został on zbudowany tak, aby wytrzymać silny wiatr o sile huraganu. Dzisiejsze mobilne domki drewniane są również mocowane za pomocą stalowych kotew, które bardzo dobrze przytwierdzają dom do podłoża.

Kupując domek mobilny nie rozbijesz banku

Być może największą zaletą zakupu domku mobilnego jest jego niski koszt eksploatacji i przystępność cenowa budowy. W porównaniu z tradycyjnymi domami budowanymi na miejscu, domki drewniane mobilne oferują większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki w przeliczeniu na metr kwadratowy. Według danych, mobilne domy w 2015 roku kosztowały mniej niż połowę tego, co wydałbyś za metr kwadratowy w przypadku nowego budownictwa mieszkaniowego, które odbywa się na placu budowy. Dzisiaj średnia cena nowego domku mobilnego o szerokości 48 m2 wynosi około 80 000 zł. Porównując to z dzisiejszą średnią ceną standardowego domu zbudowanego na miejscu, która wynosi około 500 000 zł, możesz zobaczyć, ile pieniędzy zaoszczędzisz, kupując domek mobilny. Chociaż należy również wziąć pod uwagę miesięczną opłatę za budynek, to nic w porównaniu z miesięczną spłatą kredytu hipotecznego za dom zbudowany na fundamentach. Posiadanie domu wyprodukowanego na podwoziu jest nawet tańsze niż większość stawek czynszu. Biorąc pod uwagę przystępność cenową, domki drewniane mobilne są jedną z najlepszych opcji na uzyskanie własnych czterech kątów bez rozbijania banku.

Zakup domku mobilnego daje właścicielom możliwość prostszego życia

Wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do domku mobilnego, aby wieść prostsze życie, bliżej natury. Udowodniono naukowo, że ten rodzaj postawy „mniej znaczy więcej” poprawia samopoczucie psychiczne i ogólny stan zdrowia osób, które przestrzegają tego stylu życia. Według Badań, faworyzowanie środowiska nad wyborem materiałów i finansami wiąże się nie tylko z poprawą otaczającej nas przyrody, ale także z poprawą zdrowia psychicznego i fizycznego. Badanie przeprowadzone przez University of the Sciences w Pensylwanii wykazało, że osoby żyjące w ten sposób, po prostu zgłaszały poprawę zdrowia fizycznego po dobrowolnym dokonaniu zmiany, którą był prosty ruch życiowy, jakim jest zakup domku drewnianego mobilnego wytworzonego z ekologicznych materiałów. Z racji tego, że Twój wytworzony dom może być mniej przestronny niż Twój dawny tradycyjny dom, nie będziesz musiał martwić się tak bardzo o utrzymanie swojej nieruchomości. W końcu mniejszy dom z mniejszą działką oznacza mniej prac związanych z architekturą krajobrazu i jego utrzymaniem. Oznacza to, że będziesz mieć więcej czasu na cieszenie się życiem.

Wybór domku mobilnego jest przyjazny dla środowiska

Jeśli masz nadzieję, że zaoszczędzisz na kosztach za eksploatację, a jednocześnie chcesz przynieść korzyści środowisku, zakup domku drewnianego mobilnego może być bardzo mądrą inwestycją. Wielu producentów budynków drewnianych informuje, że takie domy są konstruowane w sposób, który zapewnia aż do 90% mniej odpadów i negatywnego wpływu na środowisko niż domy budowane w tradycyjny sposób. Ta zwiększona efektywność energetyczna sprawia, że ​​mobilne domki drewniane są znacznie bardziej ekologiczne i dobre dla otaczającej przyrody niż standardowe domy budowane na miejscu. Z racji tego, że domki mobilne są tworzone w fabryce i montowane na miejscu, ich transport na docelową działkę powoduje niewielkie szkody dla środowiska. Zwłaszcza w porównaniu z budową tradycyjnego domu, gdzie surowce muszą być codziennie transportowane na plac budowy i z powrotem. Wiąże się to z ogromną emisją paliw kopalnych szkodliwych dla środowiska.

Podsumowanie: jakie są zalety domku mobilnego?

Jedną z zalet, jaką oferują domki drewniane mobilne jest to, że są one często tańszą opcją posiadania własnego domu. W związku z tym, takie budynki mogą ułatwić osiągnięcie celu życiowego, jakim jest wybudowanie własnych czterech kątów. Z racji tego, że domy mobilne zwykle kosztują mniej za metr kwadratowy niż dom budowany na fundamencie, możesz uzyskać większy metraż za swoje pieniądze.

Kolejną zaletą domków mobilnych jest to, że są one łatwe do przeniesienia po ich budowie. Tak naprawdę, możesz wybrać sobie miejsce, gdzie postawisz swój domek na kółkach, a potem z łatwością przenieść go w zupełnie inne miejsce. Daje to pewną wolność wyboru i możliwość podróżowania po świecie.

Dodatkową zaletą takich konstrukcji jest to, że są one zwykle budowane w kontrolowanych środowiskach. Oznacza to, że można je konsekwentnie budować w wysokim standardzie. Z racji tego, że są one produkowane w takich warunkach, opóźnienia w budowie spowodowane warunkami pogodowymi czy trudnościami z harmonogramowaniem podwykonawców są mniej prawdopodobne.

Domki drewniane mobilne mogą stanowić wysokiej jakości, opłacalną alternatywę dla domu zbudowanego w tradycyjny sposób. Mają mnóstwo zalet, o których pewnie nie zdawałeś sobie sprawy. Takie domy są tanie i szybkie w budowie dzięki czemu możesz mieć swoje własne cztery kąty w ciągu kilku dni, ale równie ważne jest to, że są przyjazne dla środowiska. Jeśli marzysz o prostszym życiu, bliżej natury to domek mobilny jest dla Ciebie właściwym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here