Przyjęcie urodzinowe — Gdzie i w jakim stylu możemy urządzić urodziny dla osoby, którą cenimy lub dla naszych gości

0
2293

Przyjęcie urodzinowe organizowane samodzielnie lub dla kogoś to często jeden z najważniejszych dni w roku. W tym czasie chcemy, aby spotkanie z gośćmi — znajomymi czy rodziną odbyło się w wyjątkowej atmosferze, a dzień urodzin zapadł na długo w pamięci. Obecnie istnieje wiele różnych pomysłów na zorganizowanie urodzin, które są ciekawe, oryginalne, a nawet czasami zaskakujące. W tym tekście przedstawimy najciekawsze propozycje pomysłów na przyjęcie urodzinowe.

Wynajem sali

Pierwszym i zdecydowanie najpopularniejszym pomysłem na organizację urodzin jest wynajęcie sali. Obecnie istnieje wiele miejsc, restauracji, klubów czy specjalnych sal okolicznościowych, które możemy wynająć – że z wyborem miejsca nie będziemy mieli większego problemu. Wynajęcie sali wraz z cateringiem jest niezwykle komfortowe. Nie musimy przygotowywać poczęstunku ani sprzątać po imprezie i możemy skupić się jedynie na świętowaniu. Oprócz typowych sal na imprezę istnieje też wiele różnych innych lokali. Mogą to być lokale tematyczne np. podróżnicze — zaaranżowane w taki sposób, czy sale w stylu Amerykańskim z wystrojem przeniesionym z barów USA. W dużych miastach restauracje posiadają również eleganckie sale np. z kominkami i kanapami, które są kameralne — na kilkanaście osób. To idealne miejsce do zjedzenia kolacji w gronie znajomych oraz na świętowanie bez zbędnych szaleństw. Jest to dobra alternatywa dla wynajmu stolików restauracji, gdyż w takich salach będziemy czuli się dużo bardziej komfortowo. Dla osób młodych dobrym pomysłem może być wynajęcie sali w klubie lub większej jej części. Przeważnie wykupując pakiet urodzinowy w takich miejscach, otrzymujemy też określoną ilość drinków gratis oraz warunki premium dla wszystkich gości takie jak status vip, catering itp. Dzięki tym opcjom możemy zorganizować imprezę tematyczną lub po prostu spędzić w miłym gronie urodziny bez organizacji imprezy u siebie w domu. Koszt to ok. stu złotych od osoby, Choć będzie różnił się on w zależności od lokalizacji czy cateringu i atrakcji.

Wycieczka po Krakowie

Jedną z najbardziej oryginalnych opcji na zorganizowanie urodzin jest wycieczka do Krakowa i jego zwiedzanie. Pomysł ten szczególnie sprawdzi się, jeśli mamy dogodny dojazd do Krakowa lub zależy nam na oryginalnej formie urodzin. Pomysł ten możemy połączyć np. z wynajęciem kameralnej sali czy lokalu na Starym Mieście. Dzięki temu zjemy tort urodzinowy oraz wzniesiemy toast za solenizanta, a następnie będzie mogli w najbliższej okolicy zwiedzić np. podziemia rynku, Sukiennice, Kościół Mariacki czy przejść się urokliwymi uliczkami Krakowa. Miasto to należy do jednego z najbardziej urokliwych i klimatycznych w Polsce oraz jest doskonałym sposobem na zorganizowanie niezapomnianych urodzin. W Krakowie znajdziemy też wiele innych atrakcji takich ją Bulwary Wiślane, rejs statkiem czy muzeum lotnictwa. Niektóre hotele czy pensjonaty posiadają wręcz ofertę urodzinową wraz z noclegiem. Dzięki temu możemy wybrać najlepszą dla nas opcję np. z noclegiem.

Weekend za granicą

Jeśli mamy nieco wolnego czasu oraz zgraną paczkę przyjaciół, urodziny możemy spędzić za granicą. Weekendowy wypad do Berlina, Londynu czy Pragi, to zdecydowanie opcja dla osób młodych i nie tylko, które dysponują czasem oraz chcą przeżyć urodziny w niebagatelny sposób. Zamiast organizować imprezę na sali lub w domu, warto połączyć środki z budżetem na prezenty i zorganizować wypad np. do Czech. Wspólne spędzenie dwóch, trzech dni, zwiedzanie Pragi oraz odwiedzenie karczm i barów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Obecnie ceny biletów do najbliższych miast zagranicznych jak np. do Wiednia nie są drogie. Tanio możemy również zarezerwować nocleg oraz cały wypad. Wycieczkę możemy połączyć np. ze zwiedzaniem stadionu ulubionej drużyny solenizanta, filharmonii czy danego miejsca, do którego zawsze chciała się wybrać osoba obchodząca urodziny. Przeliczając koszty, często będą one podobne do organizacji typowych urodzin na miejscu.

Wynajem pensjonatu w górach

Bardzo ciekawym pomysłem, który sprawdzi się doskonale, jeśli chcemy uciec od miejskiego zgiełku, jest wynajęcie pensjonatu, sali lub pokoju w górach. Gdy chcemy spędzić urodziny lub zorganizować je dla solenizanta w spokojnej atmosferze, warto wybrać właśnie taką opcję. Do dyspozycji będziemy mieli wiele różnego rodzaju miejsc – od domku w głuszy po hotele i pensjonaty. Możemy również zamówić catering i zorganizować wspólne spotkanie jedynie z rodziną i znajomymi właśnie w górach. Oprócz świętowania możemy również udać się na wypad w góry lub skorzystać z atrakcji danej miejscowości. Wypad w góry i organizacja urodzin właśnie tam, daje wiele możliwości. Niezależnie od tego, jakie atrakcje i formę imprezy urodzinowej wybierzemy, czyste powietrze oraz przepiękne widoki otrzymamy gratis. Imprezę urodzinową możemy połączyć np. z pobytem weekendowym czy prezentem dla solenizanta w postaci spa, gdy goście wrócą do domów. Ten rodzaj zorganizowania urodzin możliwy jest przy różnym budżecie oraz w różnej formie. Niektóre pensjonaty czy miejsca oferują nawet wynajem lokali na wyłączność — szczególnie poza sezonem.

Prezent przeżycie

Jedną z najciekawszych opcji, jaką możemy wybrać np. dla bliskich nam osób lub samego siebie jest prezent przeżycie. Prezenty tego typu stają się coraz popularniejsze i są wartą uwagi alternatywą dla typowych sposobów spędzenia urodzin. Prezenty przeżycia to prezenty, w których przeżywamy konkretną sytuację. Może być to jazda sportowym samochodem na torze wyścigowym, lot balonem lub pobyt w spa. Opcji oraz firm, które oferują tego typu prezenty, jest bardzo wiele. Firmy takie możemy spotkać w internecie lub w galeriach handlowych. Cały proces polega jedynie na wybraniu dowolnego prezentu oraz daty i omówieniu szczegółów. Prezent taki możemy dobrać do hobby i zainteresowań jubilata. Możemy również połączyć przeżycie np. z wynajęciem sali w pobliżu lub wedle możliwości zorganizować przyjęcie na miejscu np. w stadninie koni gdzie wykupimy jazdę dla solenizanta. Prezent taki może być jednym z najniezwyklejszych przeżyć i sprawić, że urodziny zostaną zapamiętane na bardzo długo przez solenizanta i gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here