Styl skandynawski w jadalni

Wszechobecne drewno to główny wyznacznik stylu skandynawskiego, który od lat bije rekordy popularności na całym świecie i raczej nie zamierza wyjść z mody. Bardzo często zestawy mebli i dodatki inspirowane wystrojem domów mieszkańców północnej Europy można spotkać w jadalniach. Sprawdź, dlaczego Polacy (i nie tylko) tak bardzo pokochali styl skandynawski.

Połączenie nowoczesności i przytulności

Skandynawski wystrój przyciąga prostotą i lekkością, które bardzo pasują do nowoczesnych aranżacji. Jednocześnie obecność drewna, jasnych kolorów i dodatków z miękkich materiałów zapewniają przytulność, na której tak bardzo zależy wielu osobom podczas urządzania jadalni. W końcu to w tym pomieszczeniu mają spotykać się najczęściej domownicy, więc powinno przyciągać rodzinną atmosferą.

Nowoczesne krzesła skandynawskie mają bardzo prosty design, ale jednocześnie ocieplają jadalnię dzięki jasnym kolorom czy też poduszce na siedzeniu. Podobny efekt zapewniają drewniane nogi połączone z oparciem ze sztucznego tworzywa. Ponadto często meble w stylu skandynawskim są stworzone z myślą o ochronie środowiska, co jest bardzo charakterystyczne dla nowoczesnego podejścia do życia.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Jedną z najważniejszych cech pomieszczeń urządzonych w skandynawskich klimatach jest funkcjonalność. Meble i inne elementy wyposażenia w pierwszej kolejności mają spełniać swoje podstawowe funkcje. Ciekawy design jest oczywiście również bardzo istotny, ma być jednak dopełnieniem do projektu, a nie na odwrót. Praktyczne i wygodne meble sprawią, że domownicy z przyjemnością będą zaglądać do jadalni.

Świetnym przykładem funkcjonalności są krzesła Sara ze sklepu internetowego eDomator.pl. Nogi w tym modelu do złudzenia przypominają naturalne drewno, jedna w rzeczywistości są wykonane ze stali. W ten sposób nie wymagają zbytniej konserwacji, są bardzo wytrzymałe i wyróżniają się bardzo łatwym czyszczeniem. Jednocześnie imitacja drewna wprowadza do pomieszczenia znacznie bardziej rodzinną atmosferę niż chłodna stal w klasycznej wersji.

Modny minimalizm

Mieszkania zagracone nadmiarem dodatków i mebli zdecydowanie odchodzą w zapomnienie, a to wszystko za sprawą popularności stylu skandynawskiego. W jadalni inspirowanej wystrojem domów mieszkańców Północnej Europy króluje minimalizm i to pod każdym względem. Do pomieszczenia wstawiane są tylko najpotrzebniejsze meble, co z pewnością ułatwi sprzątanie i utrzymanie porządku w domu.

Ponadto prostota jest widoczna również w samej formie – dominują opływowe, miękkie kształty. Umiar należy również zachować w kolorystyce. Mile widziane są przede wszystkim stonowane kolory, ponadto w stylu skandynawskim raczej nie spotyka się zbyt pstrokatych połączeń. Można zdecydować się na meble ze sklepu eDomator.pl wykonane np. z dwóch różnych surowców, jednak w takim przypadku należy unikać wprowadzania np. szafek z zupełnie innego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here