Szampon idealnie dostosowany do potrzeb twojego psa

0
375

Każdy pies wymaga od czasu do czasu kąpieli. Aby jednak to zrobić, należy wykorzystać specjalne, psie kosmetyki. Te dla ludzi nie są bowiem odpowiednie dla skóry zwierzęcia i mogą wywołać podrażnienia lub uczulenie. Jak zatem wybrać najlepszy szampon?

Czy kąpiel dla psa jest rzeczywiście konieczna?

Zwierzęta z reguły potrafią same zadbać o swoją higienę. Niestety czasem pojawia się jednak konieczność udzielenia im w tym pomocy. Kiedy zatem należy wykąpać psa?

Jest ona potrzebna do utrzymania jego higieny, zwłaszcza, jeśli zdarzy mu się wytarzać w czymś niezbyt przyjemnie pachnącym. Często jest to także sposób na pozbycie się pasożytów, jeśli zdarzy się, że pies je gdzieś złapie. Okresowa, niezbyt częsta kąpiel pomoże mu utrzymać sierść i skórę w nienagannym stanie.

Kąpiel może również być przydatna, gdy zależy nam na wyszczotkowaniu psa i usunięciu martwych włosów, aby nieco przyspieszyć niezbędne linienie. Po kąpieli i wysuszeniu zwierzęcia będzie to stanowczo łatwiejsze i przyjemniejsze. On sam na pewno także będzie nam za to wdzięczny, gdy łatwiej zmieni okrywę z zimowej na letnią.

Oczywiście, właściciele psów biorących udział w zawodach i wystawach decydują się na kąpiele znacznie częściej ze względu na to, iż ich pupile muszą pięknie się prezentować podczas takich spotkań.

Szampony odpowiednie do różnych rodzajów sierści

Każdy pies ma nieco inną sierść: dłuższą, krótszą, kręconą lub prostą. Nic więc dziwnego, że każda z nich wymaga specjalistycznej pielęgnacji, odpowiednio dostosowanej do struktury włosa. Ze względu na taką potrzebę istnieją także bardzo różnorodne szampony dla psa, które pozwalają na jak najlepszą ochronę jego skóry i włosów.

Przykładem może być specjalnie dostosowany do potrzeb yorków szampon marki Comfy. Posiada bardzo delikatną konsystencję, która łagodnie nawilża i zmiękcza sierść pupila. Pozwala na jej łatwe rozczesanie i zapewnia długotrwałą świeżość. Co więcej, ze względu na odpowiednie połączenie składników, chroni ją przed splątaniem.

Kolor sierści też ma znaczenie

Kolejna cecha, jaką możemy kierować się podczas wyboru, to kolor sierści naszego pupila. Psy o czarnej i białej sierści mają nieco inne potrzeby, dlatego warto dostosować do nich używany preparat. Przykładem mogą być tutaj kosmetyki dla zwierząt marki Beaphar, które dedykowane są właśnie dla ciemno- i białowłosych zwierząt.

Każdy z tych szamponów dla psów zapewnia im dokładne, a jednocześnie łagodne mycie, które nie podrażnia i nie wywołuje alergii. Delikatnie nawilżając i zmiękczając włosy, pozwala im się następnie pięknie układać. Dodatek naturalnych, roślinnych wyciągów gwarantuje, że sierść będzie następnie pięknie lśniąca i świeża.

Sprawdź, który z produktów będzie najlepszy dla twojego pupila i zapewnij mu odpowiednią higienę, a na pewno będzie zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here