sport

Aktywność fizyczna, choć z definicji korzystna dla ciała i ducha, paradoksalnie może przynieść odwrotny skutek. Mowa tu oczywiście o kontuzjach, które mogą pozbawić sportowców możliwości uprawiania ulubionej dyscypliny przez tygodnie, a nawet miesiące. Ponadto diagnostyka, leczenie i rehabilitacja są zazwyczaj bardzo kosztowne. Jest jednak sposób, aby uniknąć poważnych strat finansowych z tego powodu – jest nim ubezpieczenie sportowe dla amatorów oraz profesjonalistów.

Jakie kontuzje najczęściej dotykają sportowców?

Uprawianie sportu wiąże się z intensywnym obciążeniem stawów, ścięgien i mięśni. Nic dziwnego, że na liście najczęstszych urazów wymienia się skręcenia oraz zerwania mięśni, a także, choć już w mniejszym stopniu, złamania. Niestety część z tych kontuzji jest nie tylko bolesna dla sportowca, ale również wyklucza go z uprawiania ulubionej aktywności na kilka tygodni. W przypadku bardziej skomplikowanych urazów leczenie może być znacznie dłuższe, a do tego droższe.

NNW dla sportowców – jaki ma zakres?

Odpowiedzią na te obawy jest NNW dla sportowców. To ubezpieczenie, które chroni przed następstwami nieszczęśliwych wydarzeń. Nim jednak podpiszemy umowę, warto dokładnie przeczytać, w jakich okolicznościach będzie ono obwiązywało. Dotyczy to zarówno dyscyplin (w podstawowym wariancie w zakresie raczej nie znajdziemy sportów ekstremalnych), urazów, jak i kroków, które podejmiemy w ramach leczenia. Zazwyczaj oferty NNW dla sportowców obejmuje koszty:

  • leczenia, hospitalizacji, operacji,
  • zakupu leków, opatrunków,
  • akcji ratowniczych,
  • transportu medycznego,
  • rezygnacji z wyjazdu na zawody sportowe wskutek urazu,
  • śmierci, transportu zwłok.

Co istotne w przypadku tego produktu ubezpieczeniowego, możemy go wykupić na dowolny okres. Polisa może być aktywna przed np. 3 miesiące sezonu zimowego lub przez cały rok, jeśli warunki nie mają w naszym przypadku większego znaczenia (sporty halowe).

Ubezpieczenie na życie dla sportowca

Sportowiec, podobnie jak każda osoba prywatna, może również ubezpieczyć się na życie. Polisa ta może być przydatna np. w wypadku dłuższego pobytu w szpitalu (możemy wówczas liczyć na odszkodowanie z tego tytułu, a nie tylko pokrycie kosztów leczenia). Jeśli jednak uprawiamy sporty ekstremalne, to musimy się liczyć, że polisa będzie wówczas znacznie droższa. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem poważnych urazów, a nawet śmierci.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla sportowców?

Ostateczna cena za ubezpieczenie sportowe zależy od kilku istotnych czynników. Po pierwsze, zakres ochrony – im jest on większy, tym cena naturalnie jest wyższa. Po drugie, czas jej obowiązywania. Po trzecie, wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym ostatecznie podpiszemy umowę. Po czwarte, wyłączenia odpowiedzialności – inaczej mówiąc, są to takie okoliczności, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, mimo iż np. doznaliśmy kontuzji podczas zawodów. Po piąte, usługi dodatkowe – możemy skorzystać z ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego, OC w życiu prywatnym (przydatne, gdy istnieje ryzyko wypadku z udziałem osób trzecich), czy medyczny Assistance. Razem, w najszerszym wariancie, ubezpieczenie może kosztować ponad 1000 zł.

Jeśli jednak szukasz taniej oferty, która obejmie jak najwięcej ryzyk – zgłoś się do Eurofinance we Wrocławiu. Znajdziemy dla Ciebie idealną propozycję spośród kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here