moda

Marka ubrania ma jednak spore znaczenie. Niektóre firmy po prostu słyną z tworzenia wysokojakościowych rzeczy, które mogą mieć nawet prosty krój i jednolity kolor, a i tak wyglądają świetnie, bo po prostu są doskonale wykonane i dopracowane w najmniejszym szczególe. To właśnie w te rzeczy opłaca się inwestować. Co prawda łatwiej sięgnąć po rzeczy z wyprzedaży, czyli bluzki za dziesięć złotych czy spodnie za pięćdziesiąt, których aż żal czasem nie kupić, jednakże warto zastanowić się nad tym, czy w ogóle ma to sens. Te pieniądze lepiej odłożyć i ostatecznie, gdy uzbiera się z nich większa sumka, zainwestować je w coś naprawdę porządnego. A to nie musi być wcale super drogie. Nawet markowe rzeczy bywają względnie niedrogie.

Dlaczego nie warto kupować tanich ubrań?

Kobiety są istnymi mistrzyniami wyprzedaży. Gdy tylko dany sezon się kończy i sklepy zaczynają powoli zaopatrywać się w nowe kolekcje, wszystkie miłośniczki modnych ubrań ruszają na łowy i bezustannie sięgają po różne przeceniane rzeczy. Tylko w teorii jednak korzystanie z wyprzedaży bywa opłacalne. Nie zawsze tak jest. W konsekwencji poprzez korzystanie z promocji zazwyczaj wybiera się rzeczy, które są produkowane w Chinach czy różnych krajach azjatyckich. Tego rodzaju zakupy na promocjach zwykle nie są też przemyślane. Niejednokrotnie kupuje się na nich pewne rzeczy tylko dlatego, że są one właśnie tanie. Kończy się polowania z kilkoma identycznymi sukienkami, z których każda kosztowała pięćdziesiąt złotych, a to znaczy, że oszczędzając na nich pieniądze, można by było spokojnie przeznaczyć je na jedną markową kreację. Nowe rzeczy zastępują stare, a stare trafiają na dno szafy i koło się toczy. Robienie zakupów w taki właśnie sposób nie ma niestety większego sensu.

Warto też spojrzeć na to, jaką jakość mają te wszystkie tanie ubrania. A niestety – w zdecydowanej większości przypadków – nie jest ona zbyt wysoka i pozostawia sporo do życzenia. Tanie rzeczy szybko się niszczą, mechacą i po prostu zużywają. Zazwyczaj już po jednym sezonie, a czasem i przed jego zakończeniem lądują w koszu, bo po prostu nie nadają się już do noszenia. Swetry się mocno mechacą, topy kurczą się w praniu, a z bluz i koszulek wystają nieestetyczne nitki. Jeżeli nie ma się pieniędzy na to, by za jednym zamachem sięgnąć po kilka modnych i markowych rzeczy, wystarczy robić zakupy na raty i np. raz w miesiącu uzupełniać garderobę czymś zupełnie nowym.

Dlaczego warto kupować droższe rzeczy?

Z kilku różnych powodów. Droższa biżuteria zawsze będzie wykonana ze srebra, złota lub innego szlachetnego materiału. W przeciwieństwie do tej tworzonej ze sztucznych materiałów nie zacznie się niszczyć czy płowieć. Jej powierzchnia nie będzie się ścierać, a na długie lata zachowa idealny błysk i elegancki wygląd. To samo tyczy się oczywiście ubrań, dodatków oraz obuwia. Rzeczy, które mają wysoką jakość, czyli są wykonane z porządnych materiałów, na ogół też znacznie lepiej się prezentują. Nie muszą mieć nie wiadomo jak nietypowych krojów, kolorów czy wzorów. To właśnie ta jakość robi w nich największe wrażenie i zdecydowanie przykuwa uwagę. Nie trzeba mieć natomiast olbrzymiej ilości ubrań i dodatków, by móc zawsze przygotować się do wyjścia i za każdym razem wyglądać nieco inaczej. Teraz modne są tzw. garderoby kapsułowe. Składające z nielicznych klasycznych elementów umożliwiają tworzenie wielu zróżnicowanych stylizacji. Lepiej więc mieć mniej rzeczy, ale o wyższej jakości. W pewnym momencie każda kobieta dojdzie do takiego wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here