Wystąpienia publiczne online i na żywo

Wystąpienia publiczne są obecnie niezwykle częste w życiu akademickim i zawodowym. Wiele osób musi radzić sobie z nimi na własną rękę, ponieważ są wpisane w zakres ich obowiązków. Niestety nie dla każdego jest to łatwe. Aby radzić sobie z nimi lepiej, warto zdecydować się zatem na kurs, który pomoże rozwinąć zdolności medialne, wykorzystywane zarówno na żywo, jak i online.

Prezentacje na żywo: od dziecka aż po emeryturę

Dzisiejsze społeczeństwo nastawione jest przede wszystkim na uzyskiwanie informacji w łatwej do odbioru, przystępnej formie. Służą temu przede wszystkim infografiki, zdjęcia czy też nagrania wideo. Oczywiście w wielu przypadkach niezbędne jest uzupełnienie ich wypowiedziami, które wnoszą dodatkowy sens i dokładnie tłumaczą zagadnienia przedstawione na rysunkach.

Jednym z najczęstszych przypadków, kiedy musimy dodać kilka słów do przedstawionych grafik, są wystąpienia publiczne. Nie brakuje ich w naszym życiu, ponieważ zaczynają się już w szkole, kiedy robimy proste prezentacje. Następnie spotykamy się z nimi na studiach, gdzie prezentowanie wyników i własnych analiz w graficzno-słownej formie na forum grupy jest elementem zajęć.

W życiu zawodowym wielu z nas także potrzebuje prezentacji, zarówno by dobrze zareklamować siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak i swoją firmę czy produkty przyszłym klientom i kontrahentom. Prezentacje są także niezbędne podczas prowadzenia szkoleń dla młodszych pracowników albo w trakcie podsumowania wyników naszego zespołu przed kadrą zarządzającą.

Prezentacje online: nowa istotna forma komunikacji

Pojawienie się koronawirusa spowodowało, że dużą część naszego życia z klasycznego modelu na formę online. Dlatego też obecnie kolejnym ważnym modułem wiedzy jest prezentowanie online wyników pracy, doświadczenia czy też produktów. Każdy, kto interesuje się biznesem, doskonale wie, że marketing internetowy jest jednym z najważniejszych kanałów komunikacji. Dlatego umiejętności prezentowania danych w wersji online są obecnie równie ważne, jak wystąpienia na żywo.

Jakie korzyści płyną ze szkoleń z zakresu wystąpień publicznych?

Wiesz już, że wystąpienia publiczne towarzyszą nam przez całe życie. Spotyka się z nimi większość osób, a dla niektórych są dosłownie codziennością. Umiejętności medialne, które pozwalają na lepsze prowadzenie prezentacji, są więc coraz ważniejsze w każdej branży. Jakie jednak dokładnie korzyści płyną ze szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, które można znaleźć na stronie https://www.academyofbusiness.pl/wystapienia-publiczne-kontakty-z-mediami/?

Przede wszystkim staniesz się pewniejszy siebie, gdy znajdziesz się przed dużą grupą osób albo przed obliczem kogoś, kto jest dla ciebie ważny i na opinii kogo ci zależy. Dzięki większej pewności siebie będziesz wypadał lepiej, ale też poczujesz się spokojniej i popełnisz mniej błędów, które mogłyby rzutować na ocenę twojej osoby, a wynikałyby jedynie ze stresu.

Zyskasz też szereg umiejętności miękkich, które sprawią, że każde słowo, które wypowiesz, będzie bardziej przekonujące i zapadające w pamięć. Nauczysz się nawiązywać kontakt z odbiorcami i prowadzić swoje prezentacje tak, by mocno na nich oddziaływały i skłaniały ich do tego, do czego właśnie chcesz ich skłonić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here