Nowoczesny dywan
Pixabay.com

Dzisiejsze mieszkania są bardzo zróżnicowane pod względem stylistycznym. Widać to zarówno w obecnych w nich meblach, dodatkach, jak i właśnie dywanach. Bardzo modne jest łączenie stylów nowoczesnych z tradycyjnymi. Dywany nowoczesne bazują na tradycjach tkackich, ale jednocześnie łączą je ze współczesnymi technologiami i niebanalnym wzornictwem. Chociaż dywany są aktualnie zupełnie inne pod względem wzornictwa, niż te sprzed stu lat, to nadal spełniają te same zadania. Ich funkcją jest ochrona ludzkich stóp przed chłodem, wyciszenie pomieszczenia oraz dodanie mu stylu. Jak wybrać nowoczesny dywan?

Nowoczesny dywan
Pixabay

Czy sztuczne dywany nadal są modne?

Można z całą pewnością stwierdzić, że wśród nowoczesnych dywanów to właśnie te ze sztucznych materiałów są najbardziej popularne. Wynika to przede wszystkim stąd, że ich cena nie jest wygórowana. W dodatku łatwo jest je utrzymać w czystości i mole ich nie lubią. Sztuczne dywany są idealne dla osób z alergią. Najczęściej są one wyprodukowane z polipropylenowej BCF oraz poliestrowej. Doskonale sprawdzą się jako modne dywany do salonu. Mogą też występować w postaci dywanów shaggy oraz dywanów dla dzieci. Natomiast te zrobione z akrylu swoją strukturą bardzo przypominają dywany wełniane.

Czym są dywany Heat-Set?

Zastosowano w nich przędzę poddaną działaniu termicznego. Są niezwykle miękkie i błyszczące. W dodatku są też puszyste, więc przypominają trochę dywany zrobione z naturalnych włókiem. Do ich zalet należy zaliczyć również fakt, że występują w bardzo wielu wzorach i mają intensywną kolorystykę. Dywany Heat-Set pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i do tych nowoczesnych. Najbardziej wymagającym osobom polecamy dywany Heat-Set 3D. Posiadają one specjalne wycięcia, które sprawiają wrażenie trójwymiarowości. Takie dywany mają bardzo wysokie włosie (od 10mm do 15 mm). Ich wykonanie wymaga odpowiedniej technologii, więc nie są to tanie dywany. Jednak ich wygląd w pełni rekompensuje wysoką cenę.

A może lepiej wybrać nowoczesny wygląd w technologii Heat-Set Fryz/Frisee?

Do ich produkcji wykorzystuje się przędzę frise, która tak samo jak poprzednio omówione dywany jest poddawana działaniu termicznemu. Mówiąc dokładniej chodzi tutaj o wysokie temperatury. W odpowiedni sposób skręcone nitki, które są poddane fryzowaniu, są sprężyste oraz błyszczące. Dzięki odpowiedniemu cieniowaniu włosia uzyskuje się efekt trójwymiarowości. Za sprawą światła tego rodzaju dywany zaczynają się lśnić i w pełni wydobywać bogactwo swoich kolorów. Tak samo jak poprzedni model, te nowoczesne dywany są dobre dla alergików. W dodatku te dywany są odporne na ugniatanie. Będą najlepszym wyborem do salonu oraz do pokoju dziecięcego.

Nowoczesny dywan
Pixabay.com

Jaki wzór dywanu wybrać?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jaki dywan będzie pasował do konkretnego mieszkania. Przykładowo, do przestronnego, nowoczesnego salonu w stylu skandynawskim, będzie najlepszy dywan o bardzo dużym rozmiarze. Może być jednokolorowy albo we wzory. Natomiast jeżeli zależy Ci na wydzieleniu w pomieszczeniu oddzielnej strefy, a nie chcesz kupować jednego, dużego dywanu, to najlepszym wyborem będzie kupienie kilku mniejszych dywaników i ułożenie ich w odpowiednich miejscach. W ten sposób możesz duży salon podzielić na przykład na część z salonem, część do czytania oraz na część do pracy, jeżeli tylko masz taką potrzebę. Natomiast w sypialni lub w pokoju dziecięcym dobrze jest kupić dywany shaggy, które są przyjemne w dotyku i stworzą przytulną atmosferę we wnętrzu. Pamiętaj również o tym, że dywan nie jest wykładziną i nie ma sensu zakrywać całej podłogi w pomieszczeniu. Dobrze jest też postawić na kontrast. To znaczy, jeżeli masz ciemne panele podłogowe, to połóż na nich jasny dywan, a jeżeli jasne, to ciemny dywan. Natomiast jeżeli chodzi o sam wzór na dywanie, to zarówno we wnętrzach w stylu nowoczesnym, jak i w tych klasycznych dobrym wyborem, będą motywy kwiatowe lub geometryczne. Jeżeli lubisz nietypowe połączenia, to polecamy Ci miks pomieszczenia w stylu klasycznym oraz dywany w bardzo intensywnych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here